שתף

85 קילומטרים של נתינה נקייה, ציונות, רעות וגבורה

09:18 19.05.2019

מה חדש ברחובות

"מירוץ לאורו" לזכרו של רונן לוברסקי ז"ל הראה מהי רעות, ציונות וגבורה ובעיקר איזה דור צעיר וערכי יש למדינת ישראל. פוסט מרגש במיוחד

 

במשך זמן רב עמלו אפרת ברקת, איציק שטאובר מעמותת פרחי הדרום ויואב אסא על "מירוץ לאורו" המירוץ לזכרו של לוחם דובדבן מרחובות רונן לוברסקי ז"ל. המירוץ שארך יומיים והסתיים במהלך סוף השבוע בירושלים, בכותל, הראה כל מה שיפה בנוער הישראלי. 

 

ציונות, אחווה ורעות, אלו שלושה ערכים שבלטו במירוץ המרגש הזה, שלושה ערכים שמלווים את יחידת דובדבן במשך שנים. ערכים שרונן לוברסקי ז"ל, אימץ לעצמו וגם הנחיל לחבריו ליחידה. 

 

 

המירוץ היה קשה, מתיש, מהפנט, חשוב, ערכי ובעיקר הוכיח כי למרות קיטונות של ביקורת כאלה ואחרות כלפי דור העתיד "דור הטאבלטים", יש לנו פה דור מדהים וערכי. דור שלא שוכח מי אלו שחרפו נפשם למען המדינה ומי אלו שהותירו אחריהם שובל של ערכים. 

 

לאחר המירוץ כתבה ברקת את הפוסט המרגש הבא:

 

"מירוץ לאורו.


קצרה היריעה מלהכיל ואולי אפילו לא קיימות המילים...


85 קילומטרים של נתינה נקייה, ציונות, רעות וגבורה.


לחיות את ההווה, בגלל העבר ולמען העתיד.


מזמינה כל אחד מאיתנו לבדוק... כמה נתת מעצמך השבוע?


הייתי רוצה לתייג בפוסט הזה את כמעט 500 משתתפי המירוץ. את הילדים הגיבורים, אלה שבכיתות  ה' – ו' שזו אולי הפעם הראשונה שהם ישנים מחוץ לבית או עושים "לילה לבן". כזה שלא משחקים בו פורטנייט, אלא מדברים ערכים ועושים ערכים, את תלמידי חטיבת הביניים והתיכון שהגיעו למירוץ שעתיים אחרי הבגרות באנגלית ושלושה ימים לפני הבגרות במתמטיקה והוכיחו שציונות אפשר אמנם ללמוד דרך הספרים, אבל את הציונות האמיתית לומדים דרך הרגליים, ולחיילים... הדובדבנים האמיתיים (בכפל משמעות) שהוכיחו לי (בפעם המי יודע כמה) שהצבא שלנו הוא הצבא החזק ביותר בעולם הן בגלל החוסן המנטלי והפיזי אבל בראש ובראשונה בגלל שמדובר בשלם שמורכב מעשרות אם לא מאות אלפי חלקיקי רגש.
שנה חלפה. שנה שבה רונן לוברסקי ז"ל הלך מאיתנו והותיר לנו אחריו את צוואתו. כמה נתת מעצמך השבוע? שנה שבה אריק, אחיו של רונן, איתגר עם שלם, בדרכי נועם ואחדות, לקחת על עצמנו משהו טוב. אחד לפחות. שנה שבה אלנה וולדימיר – הוריו של רונן, הסכימו, במסירות נפש ובענווה, להכניס את רונן לבתים של כולנו, לנפשות שלנו ולהפוך את רונן לחלק מאיתנו.


מאות (אם לא יותר) שעות של חשיבה, דאגה, ירידה לפרטי פרטים, תיכנונים, תיאומים, תרחישים. אני תוהה, האם גולת הכותרת היתה המרוץ עצמו או שפע האנשים הטובים שפגשנו בדרך שרק ביקשו לתת מעצמם – והנתינה... היתה עצומה. כנראה שזה השילוב של השניים.


מרוץ לאורו הראשון הוא מבחינתי הוכחה שאנחנו חייבים להעיז ולחלום כדי שנוכל להעיז ולהגשים.


הפועל עירוני גדרה – הפועל גדרה - מועדון הכדורגל ישר כח על המצווה, הזכות והכבוד. תודה לילדים המדהימים שהוכיחו, הלכה למעשה מהי דבקות במטרה, שאיפה למצויינות, חברות וענווה. תודה להורים, שהאמינו בנו עם היקר להם מכל ואף נרתמו ונתנו מעצמם, ומנשמתם. תודה למאמנים – לא טריוויאלי ולא ברור מאליו לעזוב את הבית והמשפחה ליממה וחצי כמעט, לרוץ, לזחול, לנשום אבק דרכים, ולדאוג לשלומם ורווחתם של הילדים.


אסא אותי לוחם –  יואב אסא, בענווה ובהוקרה אומר תודה. הרוח שלך, המידות שלך, נשקפות מכתביו של רונן, והם אלו שהולידו את תוכנית לאורו. מרגש לחלום איתכם, מרגש עוד יותר לעשות איתכם.


צוות ע' (השם שמור במערכת מטעמי ביטחון שדה) – אחת המתנות הכי גדולות שקיבלתי לחיים הגיעו איתך ואיתכם. אני מקווה שאיכשהו הפוסט הזה יגיע אליך, איש הצללים והדממה, שעמד בקומה זקופה וצניעות מעוררת הערצה מאחורי המרוץ הזה. מעבירה דרכך תודה שקטה ומלאת הערכה לך ולכל הנשמות שהגיעו איתך.


תודה לניר בזק ניר בזק מחזיק תיק הספורט לשעבר ובעיקר האדם, שליווה את המרוץ מתחילתו ועד סופו מטעם איחוד והצלה (מסור בבקשה את תודנו למלאכים של איחוד והצלה שאינני יודעת לתייג).


תודה לעיריית רחובות עיריית רחובות ועיריית ירושלים עיריית ירושלים שנתנו ונתנו ונתנו, שהפכו כל אתגר לאפשרי ושהאמינו. בדרך ובמטרה.


ולסיום... משפחת לוברסקי היקרה,
קוסטה, תודה שפתחת לנו את הדלת ברגע הקשה ביותר בחייך.


אלנה, וולדימיר, אריק – תודה על מי שאתם, תודה על מה שנתתם לנו, תודה על כל מה שעוד יהיה. שהקדוש ברוך הוא יברך אתכם בבריאות טובה ובאור.


רונן... חבר יקר שלי... תודה. על מי שהיית, מי שאתה, ומי שלעולם תהיה.


בזכותך, בגללך, בשבילך, לאורך!

 

עם ישראל חי!"

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...