שתף

''כשאבחר אוכיח לכל התושבים שיש דבר כזה פוליטיקה אחרת''

11:36 08.12.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

התכניות הרבות למען עקרון, המתמודד שאיתו שנרצח בדם קר, הפוליטיקה החדשה והחיובית והקשר שלו עם בורא עולם. הכרות עם המתמודד לראשות קריית עקרון מאיר בלעיש. שווה קריאה

 

כבר לפני חודשיים רציתי לראיין את מאיר בלעיש, המועמד המסקרן לראשות המועצה בקריית עקרון אך הטבח  הנורא בשביעי לאוקטובר גדע חיים ותוכניות

 

קשה לחזור לשגרה אך השבוע הכריזו על מועד חדש לבחירות המוניציפליות והיה חשוב לי שהראיון יתקיים כי רציתי לדעת מי זה האיש שהגיע לקריית עקרון לפני 14 חודשים והצליח בזמן כל כך קצר לסחוף אחריו תושבים?

 

כולם מדברים על הקסם האישי והנועם בו הוא מתנהל ורציתי לפצח את החידה הזאת שנקראת מאיר בלעיש.

 

זה לא היה פשוט. בלעיש עסוק, אני מבין, בקריית עקרון קברו חמישה נרצחים כאשר אחד מהם הוא נאג'י עבדוש ז"ל שהיה מספר שלוש במפלגתו ובלעיש התרוצץ בלי סוף בכדי לסייע למשפחות הנרצחים ככל האפשר.

 

אם למישהו בקריית עקרון היה ספק על טוהר ליבו של בלעיש, המלחמה וימי האבלות הוכיחו כי מדובר באיש שכולו לב, והאנושיות ממש כמו הסלוגן שלו - היא לפני הקול!

 

אנחנו נפגשים אצלו בבית, כשמסביב מתרוצצת בל, הכלבה החדשה שבניו הביאו לו ליום הולדתו שחל השבוע.

 

 מאיר, תגיד, הציציות לא מרתיעות אנשים? הרי לא כל היישוב חרדי, אתה לא חושב שזה יכול לפגוע לך בכמות הבוחרים?

"קודם כל נתחיל מזה שאני לא חרדי אני ברסלב ובחרתי לא להסתיר את הציציות כי אני לא מעוניין להסתיר את מי שאני ומה שאני.
אני כל בוקר יוצא להתבודד עם השם יתברך והולך למקווה ומתפלל שלוש פעמים ביום, אני חיי בהודיה לבורא עולם, ודרכי היא דרך של שלום ואהבה.

אני לא כופה את רצונותיי ואורח חיי על אחרים, איש איש באמונתו יחיה, רוב חבריי ומכריי חילוניים, הציציות שלי מעולם לא הפריעו, לא לאנשים הסובבים אותי ולא לעשייה שלי"

אי אפשר להתעלם מהנועם שבדבריך, אתה נראה איש מאוד רגוע ושליו, איך זה מסתדר עם הפוליטיקה שהיא דבר לעתים מאוד מלוכלך?

"פוליטיקה היא לא מלוכלכת, להיפך, פוליטיקה מאפשרת לעשות המון דברים טובים. זה כמו לומר ש"כסף זה דבר רע". כסף זה דבר מצויין אם אתה עושה איתו דברים טובים. כך גם בפוליטיקה, אתה בוחר את דרכך, אתה מחליט האם לעשות פוליטיקה נקיה וטובה או מלוכלכת ואכזרית.

פוליטיקה מוניציפלית שונה מפוליטיקה ארצית. פוליטיקה מוניציפלית היא כלי המאפשר לנו  ליצור שיפורים באיכות חיי התושבים, מאפשרת תמיכה בחלש, צמיחה והתפתחות לכלל.

יש דבר כזה פוליטיקה נקיה וטובה, הכל תלוי בך כאדם.
אדם טוב מיסודו לא יהפוך יום אחד לפוליטיקאי מלוכלך, זה לא עובד ככה"


למה דווקא קריית עקרון?

"כשאתה מתקרב לגיל 50 אתה עושה שינויים והתאמות בחיים בהתאם לגיל.

אצלי זה התחיל לפני שנתיים בערך. קרן, אישתי היקרה, מאסה בחיי העיר הגדולה ובכל פעם שבאנו לבקר אצל חברינו בקריית עקרון נדהמנו מהקהילתיות והמשפחתיות ביישוב ולאט לאט זה קרה.

התאהבנו במקום ובתושביו וברגע שהבנו שגם ילדנו זורמים עם השינוי פשוט עשינו את הצעד הזה.

ילדיי השתלבו בקהילה מהר מאוד, בני הגדול עובד בשיבולת השרון במרכז המסחרי ואילו הקטן מסיים השנה תיכון.

הם יצרו חברויות ביישוב ובזכות השתלבותם המהירה הכל היה קל.

רוב תושבי המקום קיבלו אותנו בידיים פתוחות והיום אנחנו חלק מהקהילה המקסימה ביישוב.

זכיתי להכיר אנשים נפלאים וחמים שהמשפחה היא מעל הכל עבורם, זכיתי להכיר אנשים מוכשרים ובעלי רצון עז לתרום ולפעול למען שגשוג הקרייה ופריחתה"

 

ראיתי בכמה פורומים של היישוב שמכנים אותך בהקנטה "האיש החדש", זה לא מפריע לך? 

"הכינוי הזה "האיש החדש" או "ההוא מבית שמש" התחיל רק לאחר שהודעתי על מועמדותי לראשות המועצה. זהו כינוי שהופץ על ידי מתמודד מסויים שזו דרכו. אני אמנם תושב יחסית חדש בקריית עקרון אך שלא יתבלבלו לרגע ויחשבו שאני חדש בפוליטיקה ובעשייה ציבורית, אתה לא יכול להתעלם מנסיון של 15 שנים כסגן ומ"מ ראש מועצה בעיר המונה 100,000 תושבים וחתום על ביצוע פרויקטים רבים, גדולים ומוצלחים.

מעבר לכך אני תושב המקום, פועל ועושה למען היישוב והתושבים, אני איש ציבור שירותי ואוהב את עבודתי"

 

ואחרי כל מה שאתה עושה ביישוב, לשמוע מישהו מכנה אותך "ההוא מבית שמש", לא פוגע? לא מעליב?

לא. כפוליטיקאי אני מבין שלא כל מתחריי הולכים בדרכי נועם ושלום ואני יודע להתמודד גם עם זה.
אני מניח שיום אחד זה יפסק, אחרי הכל יש לנו את אריק חדד שלא היה בן היישוב וכיהן 24 שנים כראש המועצה. אני לא חושב שמישהו מכנה אותו "האיש החדש".

אני מאמין שאחרי שהתושבים יראו למה אני מסוגל ולאיזה רמות גבוהות של איכות חיים אני יכול להוביל את היישוב, אף אחד לא יתעסק בסוגיית עיר הולדתי. 


במידה ותיבחר כראש מועצה, מהן תוכניותך לטובת היישוב והתושבים לחמש השנים הבאות, איך זה יראה יום לאחר הבחירות?

"כשאבחר אוכיח לכל התושבים שיש דבר כזה פוליטיקה אחרת, טובה ונקיה, והכי חשוב יעילה. יעילה ברמה שאפשר יהיה לראות ולהרגיש את השינוי כבר מהיום הראשון לאחר הבחירות. אני לא צריך "ימי הסתגלות" בשביל להתחיל לפעול למען התושבים.

אני מגיע עם תוכניות פעולה ברורות! במהלך הרבעון הראשון לאחר הבחירות יטופלו בראש ובראשונה כל הבעיות "הקטנות" שמפריעות לכלל התושבים וכמו-כן הבעיות הקשורות לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים.

יהיו לי צוות של עובדי מוקד שכל תפקידם יהיה לעבוד ישירות מול התושבים ו"לנקות את השולחן" מהבעיות הקטנות.

אנחנו נציף את כל הבעיות של כל תושב ותושב, מבעיה קטנה עד גדולה, נעשה רשימה ארוכה ככל שתהיה וקודם כל נטפל בזה!

וכשאני אומר בעיות קטנות מדובר בבעיות שלא טופלו שנים ארוכות והן מהותיות עבור התושב. אני אהיה מעורב באופן יומיומי מול צוות השירות על מנת לוודא שכל בעיה מטופלת במהירות ולשביעות רצון התושבים.

במקביל אני אתחיל לבדוק הסכמים שנעשו, ואוציא "משאל-עם" לכלל התושבים על מנת להבין מה התושבים רוצים בנוגע להרחבת היישוב, פינוי בינוי וסוגיות מהותיות שיש להן השפעה רצינית על איכות חייהם של התושבים. יש דברים שראש מועצה אמור לבחון ביחד עם התושבים ולא לקחת החלטות הרות גורל לבד.

ראשות המועצה בהנהגתי הולכת להיות שקופה כמו קיר זכוכית. התקציב יטופל בשיקול דעת הגיוני לפי הצרכים ולא יהיה שקל אחד שינותב למקום לא נכון או שיהיה נסתר מעיני התושבים. קופת הציבור כשמה היא, של הציבור, וזכותו של הציבור לשקיפות בתקציביו"

 

התשובות שלו מעניינות, אני רוצה לשאול עוד אבל תפילת ערבית מתקרבת וחשוב לו להגיע לתפילה בזמן

 

קבענו להפגש שוב בשבוע הבא ואני כבר מצפה לזה.

 

השנה קריית עקרון כנראה שוברת שיאים עם מספר המועמדים לתושב ואנחנו בפורטל רחובות כאן לדווח על הקורה

 

מאיר בלעיש. בא לעשות טוב לתושבי עקרון

 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...