שתף

''האח הקטן'' הציג פתרונות למניעת אלימות בגני הילדים

10:18 05.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

רפי בנבנישתי מנכ"ל "האח הקטן", פנה למועמד המוביל לראשות העיר, עו"ד מתן דיל, והציג בפניו פתרונות למניעת אלימות בגני הילדים

 

רפי בנבנישתי, מנכ"ל חברת "האח הקטן", אשר עוסקת במניעת התנהגות שאינה הולמת בגני ילדים, נפגש לאחרונה עם המועמד המוביל לראשות העיר, עו"ד מתן דיל, והציע לו פתרונות יצירתיים למניעת אלימות בגני הילדים, במטרה להפוך את רחובות לעיר בטוחה יותר עבור פעוטות והוריהם.

 

כבכל שנה, עם פתיחת שנת הלימודים, עולה מפלס החרדה והחשש אצל ההורים, אשר נפרדים מילדיהם בשער הגן בבוקר, ומוכנים לשלם כל סכום כדי להיות "זבוב על הקיר" במהלך יום הלימודים. הכותרות הקשות שפותחות את מהדורות החדשות לעתים קרובות, בדבר התעללות של גננת או מטפלת במקומות שונים בארץ, מעלות אצל כל הורה את החשש – האם מחר יקרה מקרה דומה בפעוטון של ילדיי?

 

חוק המצלמות שנחקק זה מכבר, אשר מחייב את כל גני הילדים מגילאי לידה עד 3, המונים 7 ילדים ומעלה, להציב מצלמות בשטחן, נותן פתרון חלקי בלבד, משום שמצלמות אלה מצלמות במעגל סגור בלי אפשרות לשדר החוצה (מתוקף החוק), להורים אין אפשרות לצפות בנעשה בגן במהלך יום הלימודים, והגישה היחידה לסרטוני הוידאו היא רק באישור משטרה, שניתן בעקבות מקרים חריגים ומוכחים.

 

כך נוצר מצב אבסורדי, שדווקא בחסות החוק שאמור להגן על הפעוטות, אין אפשרות לעקוב אחר הנעשה בזמן אמת, מצלמות נפתחות רק כאשר ילדים הגיעו למצבי קיצון כגון חבלות או חלילה ביקורים בחדר מיון, ובסופו של יום אין פיקוח אמיתי על המתרחש בגן. עקב כך, הורים רבים חשים תיסכול וחרדה ולרוב אינם יכולים לאמת את תחושות הבטן שלהם, שכן המשטרה לא מאשרת פתיחת מצלמות בעבור תחושות בלבד.

 

בעקבות מקרי האלימות הגוברים לאחרונה מצד מטפלות וגננות בכל רחבי הארץ, פנה רפי בנבנישתי, מנכ"ל חברת "האח הקטן", אשר עוסקת במניעת התנהגות שאינה הולמת בגני ילדים, למועמד המוביל לראשות העיר, עו"ד מתן דיל, אבא ל-4 ילדים בעצמו, הצעיר ביניהם עדיין בגיל הגן, והציע לו פתרונות יצירתיים ודרכי התמודדות עם אתגר השבת הבטחון לפעוטות ולהורים. חברת "האח הקטן" מפעילה מצלמות במעגל סגור בגני הילדים אשר נצפות בכל רגע נתון במוקד מיוחד שתפקידו לנטר התנהגויות שאינן הולמות, מספר שלבים לפני שלב האלימות – אחיזות בידיים, התקרבות לפנים, האכלה מאותה הכפית, הרמה של אוכל מהריצפה והגשתו ואפילו מקרים של שימוש חוזר במגבון עבור ילדים שונים.

 

דיל בחן את הרעיונות ואת הדרכים ליישומם בגני הילדים בעיר, והתרשם לטובה מהפרויקט: "הקשבתי לרפי ולפתרונות המצויינים שהציג בפניי לאתגר כה מורכב. זה בהחלט נושא שאבחן אותו כחלק מתכנית האב לחינוך שאני מייעד לרחובות. אין ספק כי פעולה מניעתית בתחום זה תיצור סביבה בטוחה יותר עבור הילדים ותתן אפשרות להורים לעבוד ולקיים שגרה בראש שקט."

 

בנבנישתי ודיל. תכנית למניעת אלימות

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...