שתף

"שווים בקפה": מיזם חברתי חדש בהובלת אוכלוסיות מיוחדות

08:49 03.07.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מרגש: עיריית רחובות ורשת חוויות פותחת את בית הקפה החברתי, שיופעל על ידי תושבים עם צרכים מיוחדים

 

אתמול יום ראשון, 2.7.23 נפתח בית הקפה "שווים בקפה" במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה

 

מיזם "שווים בקפה" יוצא לדרך: היום(ראשון 2.7) נפתח בית הקפה החברתי העירוני, שיופעל על ידי עובדים עם צרכים מיוחדים, לצד הכשרתם המקצועית בתחומי תוכן וידע מעולם המסעדנות וההסעדה. בית הקפה הכשר יגיש טוסטים, פיצות, סלטים, קפה, מאפים, שתייה, גלידות ועוד.

 

באירוע הפתיחה הופיעה הלהקה mad about me הרחובתית המורכבת מחברי להקה עם ובלי צרכים מיוחדים.

 

את מיזם "שווים בקפה" ילוו רכז עסקי ורכז חברתי – חינוכי, שיתנו את מעטפת התמיכה וההכשרה לעובדים, לרבות מתן תמיכה אישית וקבוצתית, טיפול בנושאים העולים מתוך עולם העבודה, מפגש עם לקוחות וגיבוש תוכנית עסקית, במטרה להתוות לעובדים אופק תעסוקתי עתידי תוך הכשרה, למידה והבנת מושגים רלבנטיים, בהם ניהול קופה, מלאי, ספקים, מלצרות, מתן שרות, הזמנת חומרי גלם, הצעות מחיר, מחקר שווקים, שיווק פרסום, ניהול משמרת ועוד.

 

למיזם שותפים אגף החינוך בעיריית רחובות, רשת חוויות רחובות, פורום אוכלוסיות מיוחדות וקהילת מניאפוליס והוא יפעל תחילה במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה. בהמשך צפוי להיפתח סניף נוסף במרכז חוויות שוויץ המדע.

 

גולן ביטון מנכ"ל חוויות ציין כי: "מדובר במיזם המייצר שוויון הזדמנויות, חברה מכילה ומגוונת, המחבקת את השוני בין אנשים, ומסייעת לחיזוקם והשתלבותם של העובדים בכלכלה ובתעסוקה המקומית וביצירת איכות חיים לכלל התושבים. רשת חוויות, מובילה את תחום האוכלוסיות המיוחדות בעיר יחד עם הפורום והעירייה, בדגש על שיתופי פעולה נרחבים עם מתנדבים, ארגונים וקהילות. תודה לשותפים להקמת הבית קפה, ראש העיר רחמים מלול, מ"מ ראש העיר זהר בלום, סגן ראש העיר ויו"ר הרשת אמיתי כהן, חברת המועצה אורית שרגאי ולמנהלות ועובדי חוויות, רחל לסיטגנזון, מירב אהרון ואוסנת לוי ולעמוס פרג'ון."

 

במסגרת המיזם, יושם דגש על חיזוק כישורים חברתיים של העובדים, אשר יקבלו שכר על עבודתם וכמובן יתנסו בעולם העבודה, במטרה להעמיק את תחושת השייכות והמעורבות בחברה.

 

בית קפה "שווים בקפה" ברחבת מרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה יפעל בימים א' – ה' בין השעות 7:00 - 21:30

 

צילום: אורית מור מסיקה

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...