שתף

''שאיפה לשוויון מגדרי אינה סיסמת בחירות אלא דרך חיים''

14:18 05.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

עו"ד יניב מרקוביץ': "שאיפה לשוויון מגדרי אינה סיסמת בחירות אלא דרך חיים. " באופן טבעי במטה שלי קיים שוויון מגדרי בתפקידי הניהול"

 


"אפעל להוגנות מגדרית בהתנהלות העירייה ויחידות הסמך שלה בשאיפה להגיע לשוויון מגדרי מלא בעיקר בשדרות הניהול בעיריית רחובות. אקדם תוכניות במערכת החינוך העוסקות בנושא החל מגיל הטף ועד התיכונים, אשמור על שימוש בשפה שוויונית בפרסומי ובמסמכי העירייה, אמנף קריאת שמות רחובות וכיכרות בעיר על שמות נשים, אתמוך בקבוצות עירוניות לספורט נשי, נשלב יותר נשים בהופעות תרבות ונאסור כל צורה של הדרה. כל הנושאים האלה הם חלק מתוכנית העבודה העתידית שלי".


"חתירה לשוויון מגדרי עבורי זו דרך חיים. לראייה", מציין יניב, " באופן טבעי במטה שלי קיים שוויון מגדרי בתפקידי הניהול".


"ככלל", מוסיף יניב, "שוויון מגדרי נובע מגילת העצמאות, זו התשתית הרעיונית של מדינת ישראל. בהיעדר חוקה, זה היסוד הקיומי שלנו, לתפיסתי. בעבודה משותפת, ניצור עולם שבו כל אחד, ללא קשר למגדר, יכול לממש את מלוא הפוטנציאל שבו."


יעל יחיאלי מייסדת מיזם 5050, מסרה את הדברים הבאים":


"אני מברכת את יניב מרקוביץ מרחובות על התחייבות לרשימת 5050. הבחירות לרשויות המקומיות מתקיימות בתקופה קריטית בחברה הישראלית, ממשלה עם מיעוט שרות, כל מנכ"ליות משרדי הממשלה פוטרו, וישראל ירדה למקום 83 בדו"ח של האו"ם במדד שוויון מגדרי.


אנחנו במתקפה על זכויות נשים והדרך שלנו להתחיל לתקן תהיה בבחירות ברשויות המקומיות הקרובות. לצערנו גם ברחובות יש מיעוט חברות מועצה מכהנות ומעולם לא כיהנה ראשת עיר.

מועצת העיר היא המקום שבו מתקבלות החלטות על הבית, הרחוב השכונה והעיר. במיזם 5050 הגדרנו מטרה - 5050 בכל מוקדי קבלת ההחלטות, וקודם כל ברשוית המקומוית.  יש לנו חודשיים לפעול ולתקן. אני קוראת לכל המועמדים והמועמדות להתחייב לרשימות ריצרץ וקידום שוויון מגדרי בקדנציה הקרובה. במקומות בעולם שיש מועצת עיר שוויונית יש פחות שחיתות, יותר ביטחון אישי לתושבים והתושבות. המהפכה תתחיל בנו, זאת המשמרת שלנו."

 

יניב מרקוביץ. שוויון מגדרי כדרך חיים

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...