שתף

''מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מלחמה קשה ומצב חירום ביטחוני שלא ידענו כמוהו מעולם''

14:37 02.11.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

סגן ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך זהר בלום משתף את עיקרי תכנית הפעלת מערכת החינוך העירונית במלחמת "חרבות ברזל"

 

 מאת סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך זהר בלום:


הורים יקרים,
מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מלחמה קשה ומצב חירום ביטחוני שלא ידענו כמוהו מעולם.

החזרה לשגרה של התלמידות והתלמידים היא עניין חשוב ומבורך אך הביטחון האישי והחוסן הנפשי שלהם חשוב יותר.

מרגע התחלת המערכה, אנחנו עובדים 24/7 ובכל יום מתקיימת הערכת מצב בהשתתפות מפקדים בכירים מפיקוד העורף ומשטרת ישראל, ראש העיר, אנוכי וצוות מינהל החינוך, בכדי להבטיח את שלומם של תושבות ותושבי העיר עם דגש מיוחד על התלמידות והתלמידים.

כחלק מהעשייה שלנו בחמ"ל, אנו בנינו תכנית אבטחה מקיפה ומסודרת למוסדות החינוך.

עיקרי תכנית הפעלת מערכת החינוך העירונית במלחמת "חרבות ברזל":

📌 בכל בית ספר מוצב שומר חמוש שעבר הכשרה מתאימה לאבטחת מוסדות חינוך.

📌 בגני ילדים ההחלטה על הצבת שומר חמוש נתונה להחלטת משטרת ישראל, אבטחת מוסדות החינוך, בדומה לכלל הערים האחרות ברחבי הארץ.

📌 דרשנו וקיבלנו תוספת של עשרות חיילים וחיילות מילואים חמושים שמסיירים בין מוסדות החינוך ע״פ תכנית מסודרת.

📌 אנו נמשיך לפעול כל העת מול פיקוד העורף במטרה לנסות להגדיל את מכסת חיילי המילואים לצורך אבטחת מוסדות החינוך לאורך כל שעות הלימודים.

📌 דאגנו למתנדבים חמושים כדי שיתגברו את מערך האבטחה של כלל מוסדות החינוך בעיר.

📌 משטרת ישראל תגברה את כוחות האבטחה סביב מוסדות חינוך והיא פועלת עם כל כוח האדם העומד לרשותה כדי לתגבר את השמירה יחד עם השיטור העירוני וסיירי העירייה לטובת הילדות והילדים של כולנו.

📌 שערי מוסדות החינוך יישארו נעולים במהלך יום הלימודים, גם בזמן אזעקות.

📌 בכל בוקר, המוסד החינוכי מחויב לערוך תרגיל ירידה למקלטים והתגוננות מפני ירי טילים. כלל הצוותים של המוסדות החינוכיים יקיימו חשיבה מתמדת בהתנהלות לכל תרחיש אפשרי.

📌 בכדי לתגבר את מערך האבטחה בעיר בכלל ובמוסדות החינוך בפרט, גיבשנו עם צה״ל תכנית שמאפשר לתושבי העיר עם הכשרה של רובאי 03 ומעלה להתגייס לצו 8 לשמירה על ביטחון העיר תחת פיקוד העורף ולקבל שכר ממשרד הביטחון.

📌 צוות השירות הפסיכולוגי מסייע בכל בתי הספר לתלמידות והתלמידים. אתם מוזמנים להמשיך לפנות אליהם ולקבל סיוע ותמיכה מקצועית.

📌 אנו עובדים מול פיקוד העורף ומשטרת ישראל כל העת כדי לאפשר לכמה שיותר תלמידות ותלמידים לקיים שגרת לימודים עם התייחסות לנושא המקלטים הממוגנים וחדרי הביטחון.

📌 צוותי ההוראה הונחו לשוב לפעילות חינוכית המותאמת למציאות הנוכחית ומתמקדת בראש ובראשונה בהיבטים רגשיים וחברתיים, כדי לחזק את החוסן החברתי לצד תחושת הביטחון האישי של התלמידים.

כולנו מקווים לרגיעה לאומית ולשובה של השגרה הבטוחה בהקדם. עד אז, אנו, מינהל החינוך, צוותי ההוראה וההורים, נפעל על מנת להוות סלע איתן עבור ילדינו בתקופה מורכבת זו.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...