שתף

''תתרמו לנו כדי שנוכל להמשיך לעזור לחיילים והמפונים''

09:14 05.11.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מאז פרוץ המלחמה, מפעיל ארגון 'לשבוע' של חסידות קרעטשניף בראשות רנ"ג יצחק הרטמן ובהובלת חבר מועצת העיר רחובות פנחס הומינר חמ"ל חסד מיוחד שהוקם ופועל סביב השעון לסייע לחיילים, למשפחות האבלות ולמשפחות המפונים

 


שף מבשל עבור החיילים מנות חמות ומזינות, אשר נשלחות אל החזית בצפון ובדרום ולבתי האבלים והמפונים, בהתאם לבקשות המגיעות לחמ"ל החסד מהשטח עצמו. (כך שאוכל לא נשלח סתם כך למקום שבו הוא לא נדרש)


מתנדבים שפגשו את החיילים העידו כי "היו מקומות שהחיילים סיפרו כי הם זוכים למנה חמה,  לראשונה אחרי שבועיים".
בנוסף, מתקבלות בחמ"ל החסד מידי ערב שבת פניות מגדודים שלמים המבקשים לענג את השבת בארוחות שבת מפנקות, ובארגון משגרים מידי שבת מאות מנות לארוחות שבת הכוללים גם חמין וקוגל.


יו"ר העמותה רנ"ג יצחק הרטמן משרת בקבע בבסיס זיהוי החללים בשורה, וחלק גדול מן המתנדבים משמשים אף הם כמתנדבי ארגון זק"א מצוות רחובות.  בחלק מן המקרים היו המתנדבים ששינעו את האוכל למשפחה האבלה, אלו, שימים ספורים קודם לכן דאגו לתת את הכבוד האחרון לבן משפחתם בכובעם כאנשי זק"א או כחיילים בבסיס שורה.


כמו כן מסייעת העמותה למשפחות מפונות מהדרום ומהצפון אשר נזקקות לסיוע במזון ובציוד.


כל זאת מלבד הפעילות השוטפת והקבועה של העמותה אשר שנים רבות מחלקת מזון ושתיה למבקרים בבית החולים קפלן ברחובות, וגם בימים אלו מאושפזים בו פצועים רבים מהמלחמה.
ביום ראשון הקרוב ימלאו 4 שבועות לפעילות חמ"ל החסד המיוחד שהוקם בשל המלחמה, ועתה מבקשים בחמ"ל מהציבור להירתם ולסייע להם להמשיך בפעילות למען החיילים, היות שהפניות המתקבלות הם רבות ועל מנת שניתן יהיה להיענות להם, נזקקים הם ללב הרחב של הציבור שיירתם ויתרום. בארגון מדגישים כי התרומות מזכות בקבלה לפי סעיף 46, כך שהתורמים יזדכו על תרומתם בהתאם להוראות המס.


חבר המועצה פנחס הומינר: "בניגוד למה שחושבים, יש נקודות כינוס רבות שבהם לא בא לפיהם של החיילים אוכל מבושל זמן רב, ואנחנו כל העת מקבלים פניות מצד עוד ועוד חיילים, וגם משפחות מפונות, המבקשים סיוע במזון מבושל".


לתרומה מאובטחת: https://causematch.com/kretshnif

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...