שתף

תרגיל החילוץ של עיריית רחובות

14:36 23.11.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

תרגיל חילוץ: אגף הביטחון ויחידת החילוץ העירונית תירגלו נפילת טילים וחילוץ בחמישה אתרים שונים ברחבי העיר. לאור ההתפתחויות מדרום ומצפון, עיריית רחובות, בהובלת אגף הביטחון והחירום, נערכה גם לתרחיש מלחמה רב זירתי

 

יודגש כי התרגולים וההכשרות נערכים בימי שגרה במשך כל ימות השנה, מספר פעמים בשנה. אולם מתחילת מלחמת חרבות ברזל נערכו ועוד ייערכו מספר תרגילים- על מנת להתכונן ולשפר את המוכנות במקרה של הסלמה נוספת.

 

יחידת החילוץ העירונית שפועלת במסגרת אגף הביטחון היא יחידה התנדבותית בת עשרות מתנדבות ומתנדבים תושבי רחובות, שהוכשרו מקצועית לחילוץ, והיחידה צפויה לפעול במתן סיוע ראשוני וחילוץ לכודים מאתרי הרס.


המתנדבים ליחידה עברו הכשרות רבות ותרגילים בחילוץ מאתרי הרס במהלך השנתיים האחרונות.

אמש נערך תרגיל ייחודי ליחידה זו בשעות הערב והלילה. עשרות מתנדבי היחידה חולקו למספר צוותים במסגרת תרגיל רחב היקף בכל העיר, בשילוב עם כוחות הביטחון והשיטור העירוני וכן עם מתנדבי איחוד הצלה.

התרגיל המשולב דימה תרחיש של 5 נפילות טילים בחמישה אתרי הרס שונים ברחבי העיר, עם לכודים ונפגעים.


מפקד יחידת החילוץ העירונית הראל אליה תכנן והוביל את התרגיל יחד עם צוות אגף הביטחון בעירית רחובות - הכולל את מנהלי החירום, קב״טים , אגף התקשוב וכן את מכלולי החינוך , מכלול אוכלוסחה ומכלול מידע לציבור והמוקד העירוני.


מטרת התרגיל הייתה להביא לידי ביטוי את התיאום בין כלל גופי העירייה ואת פעילות מתנדבי היחידה. הכל נעשה תוך כדי שימוש בציוד חדש והפעלת טכנולוגיה חדשה מהשטח, לקישור של כל הזירות והזרמתה למרכז ההפעלה, לקבלת חיווי בזמן אמת.

 

אליצור זרחי, מנהל אגף ביטחון וחירום: ״יחידת החילוץ העירונית פועלת ומתרגלת גם בימי שגרה. התרגיל אמש הביא לידי ביטוי את תכלול גופי העירייה וכל הציוד שנרכש למטרה זו, והוא מהווה נדבך נוסף בהכשרה- ועליית מדרגה ביכולות העירייה לבצע חילוץ והצלה במקרה הצורך״

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...