שתף

תלונה: האם כך מותר לחנות רכב ברחובות?

10:15 11.08.2020

מה חדש ברחובות

תושבי רחוב ש. בן ציון מתלוננים על רכב קבוע שמפריע לתנועה לטענתם. כמו כן על בעיית החנייה ברחוב. תגובת העירייה : "בפני אגף התנועה אין כל בקשה מטעם דיירי הרחוב או אישור על הגשת פניה כזו"

 

אל פורטל רחובות הגיעה תלונה מתושבת רחוב ש. בן ציון ובו היא מפרטת בצורה כועסת ביותר על מצב החנייה אצלם ברחוב. 

 

אותה גברת טוענת כי היא מדברת בשם כל אנשי הרחוב וכי יש לה שתי טענות עיקריות. 

 

1. על חניה קבועה של רכב שמפריע לתנועה וחונה בצורה לא חוקית לטענתם

 

2. בעיית חנייה מאוד גדולה ברחוב. 

 

בעיריית רחובות הגיבו בהרחבה בנושא.

 

 

וכך כתבה תושבת הרחוב:

מיום חמישי  ועד היום פניתי וכן עוד מס' שכנים דיירי ש. בן ציון 8 (הרכב משעה 14:00 בצהריים) ובנוסף עוברים ושבים לגבי רכב מסוג דיהטסו כסופה - ראו מצ"ב תמונות.


הרכב מחנה באלכסון מול הכניסה של הבניין וכן גלגל אחד  על המדרכה והאחורה של הרכב באמצע הכביש. הרחוב חד סיטרי וצר מאוד. גורם לעיכוב בתנועה. צפירות ורעש לדיירים.. מפגע בטיחותי שגורם להולכי רגל לרדת מהמדרכה.


לאחר פניות חוזרות ונשנות ופנייה טלפונית לדעת מדוע לא מתריעים בפני בעל הרכב / דו"ח / גרירה, תשובת המוקד שמוקלטת וקיימת ברשותי תשלח בהמשך לכל הגורמים באם תלונה א תטופל) שהפקח קבע שאין סיכון ומחנה בסדר גמור(ראיתי אותו לא ירד מהרכב בכלל). לפי התמונות ולפי החוק ממתי מותר לחנות בצורה אלכסונית על מדרכה וכביש?! טוב לדעת.. אם ככה נעבור לסעיף 2 הבא שנוגע לדבר.

 


2.  ש. בן ציון 8 זהו בניין רכבת ישן ולא קיים לו חניות של הבניין.  כמו לשאר הבניינים בסביבה. ומכיוון שלכולם יש חניות בבניין חוץ מלאיתנו וכן יש דיירי רחוב שמספר הרכבים שלהם הוא 2 ו/או 3 הם מחנים מחוץ לחניה של הבניין שלהם ובחניה של הבניין ש. בן ציון 8. ובנוסף אליהם כל הדיירים מרחובות מקבילים ובנוסף כל באי ביטוח לאומי. ולנו דיירי ש. בן ציון אין חניה כלל שלא נדבר החל מהשעה 15:00 ואם חוזרים עם קניות / ילדים קטנים שצריכים להוציא מהרכב / בעלי מוגבלויות וכדומה אין היכן להחנות.
ואם מחנים ל5 דק פקח נותן דוח. וגם אם החנינו כפי הצולם קיבלתי 750שח דוח.  אבל למי שמחנה כפי הסעיף 1משום מה מיום חמישי לו נותנים לו דוח? לא הבנתי בגלל שעובד במכון וייצמן ( כך רשום על מדבקה על השמשה).


ראו מצ"ב דוח 100 ש"ח  של חניה ל 5 דק' בגלל שהרכב של ידיד שלי אין לו תו דייר והיה  צריך לפרוק עבורי קניות.


כפי שציינתי מזה מספר שנים אני מתלוננת בשמי ובשם כל שכניי מבניין ש. בן ציון 8 יש חניה צמודה

לבניין שלנו.

 

הדו"ח על סך 100 שקלים

 

תגבילו אותה משעה 15:00 ועד הבוקר שלמחרת, אך ורק לדיירי ש. בן ציון 8 ובנוסף המחדל של הפקחים והתשובות לגבי חניה מול הבניין שהיא לא תקינה לחלוטין שיתנו דוחות ותודיעו לבעל הרכב שיזיז אותו.


על מה אנו משלמים מיסים בדיוק?! שתשבו רגל ותשתו נס על חשבון משלמי המיסים ולא תנקפו אצבע ותמשיכו עם הפרוטקציות שלכם. לכל ה"פושעי חניה" אז ככה בדיוק זה נראה!!!!


תקחו את עצמכם בידיים ותפתרו את המטרד הנ"ל ובעיית החניהבש. בן ציון 8 רחובות.

 

תהיו שם עבור תושבי רחובות כמו שאתם מפרסמים ולא דברי שקר.לא נשקוט יותר!!! עברו מים עד נפש!!! בשם דיירי ש. בן ציון 8 בלבד. 2 הכניסות!!!

 

תגובת העירייה:

לגבי חניה לדיירי הרחוב בלבד: כפי שהוסבר לתושבת בשיחה טלפונית מפורטת, בפני אגף התנועה אין כל בקשה מטעם דיירי הרחוב או אישור על הגשת פניה כזו. ניתן להגיש בקשה לשנות את הסדרי החניה ברחוב בכל עת, עם חתימות דיירי הרחוב על הבקשה, שכן החלטה כזו הינה בעלת השלכות נרחבות על התושבים. כפי שהוסבר לפונה, בקשה זו תובא לדיון בוועדת תחבורה, המוסמכת להחליט בנושא.

 

לגבי הרכב שחונה בכחול לבן על המדרכה: הוסבר לפונה כי בתמונות שצורפו עולה הגלגל על אבן השפה הצבועה כחול-לבן, באופן שאינו מהווה הפרעה ממשית לתנועה ו/או לרכבים החונים. בעקבות תלונה במוקד העירוני, הגיע פקח חניה למקום, ובחן האם הרכב מבצע עבירה והאם ניתן לרשום לרכב דו"ח חניה.

על פי התרשמותו של הפקח בשטח, אין המדובר בעבירה של העמדת רכב על המדרכה ועל כן לא נרשם דו"ח

 

רכב המריבה

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...