שתף

תכנית שנכתבה בדם. המועמד שמבטיח בשורה מהפכנית למשפחות בעלי צרכים מיוחדים

08:35 19.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

יוני ביטון, המועמד מספר 2 ברשימתו של הומינר הציג תכנית שתקל על משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים .  "מינימום השקעה תחסוך מאותן משפחות כל כך הרבה כאב ראש, סבל ובירוקרטיה אטומה"

 

יוני ביטון, אב לילד אוטיסט בתפקוד נמוך החליט להפסיק לשבת על הגדר ולהתחיל לפעול. לכן, בימים האחרונים הצטרף לאגודת ישראל בראשותו של  פנחס הומינר הידוע כאיש עשיה ברחבי העיר והחליטו לשלב כוחות  כדי לעבוד למען הציבור.

 

ביטון העיד על עצמו כי את התכנית כתב מדם ליבו כאב לילד אוטיסט המתמודד מידי יום עם אטימות בירוקרטית ותחושה של מלחמה מול קירות אטומים.

 

ביטון סיפר כי הוא הגיע במטרה לשנות את השיטה לא על ידי הוצאה גדולה כי אם באמצעות שינוי גישה וחשיבה. בראש סדר העדיפויות של ביטון עומדת הקמת מרכז תעסוקתי לבעלי צרכים מיוחדים מעל גיל 21 בתפקוד בינוני ונמוך, הענקת תמריצים לבעלי עסקים שישלבו אוכלוסיות בתפקוד בינוני וגבוה, סימון פיזי ופרסום לעסקים המעסיקים אוכלוסיות מיוחדות.

 

בהמשך התכנית, הקמת מאגר אינטרנטי עם הנחות עבור מחזיקי הכרטיס שהם בעלי משפחות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בעלי הכרטיס יקבלו הטבות בשימוש במתקני העיריה ואירועים, ללא עלות, הפעלת חוגים ייעודיים וקבוצות חברתיות לשעות אחה"צ, פיקוח הדוק יותר של העירייה באירועים ציבוריים לגבי הנגישות.

 

עוד מיזם שמציע ביטון הוא הקמת קייטנות קיץ לפי שכבות גיל בשיתוף עמותות המתמחות בכך. "כיום הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים שולחים את הילדים לכל קצוות הארץ לכל מיני קייטנות ייעודיות, אני באופן אישי מעולם לא שלחתי את בני כי הוא לא מדבר ואני מפחד שאם משהו יקרא לו או חס ושלום או שמישהו יפגע בו, אנחנו לא נוכל לדעת את זה ולכן מידי קיץ הילד בבית וזה לא קל", סיפר ביטון על הדילמה של כל משפחה.

 

ביטון רוצה להקים קבוצות מעגלי הורים ומשפחות שיקבלו לווי ותמיכה ללא עלות ועריכת כנסים שנתיים עבור המשפחות והקמת מחלקה לפניות הציבור ייעודית עבור אוכלוסיות מיוחדות על מנת לחסוך בבירוקרטיה, כאשר המשפחות משויכות לרווחה כיום, "אנשים לא פונים לרווחה כלל כי המענה לקוי וגם לפעמים צריך רק נציג שיש לו הבנה בתחום ויכול בשנייה אחת לסגור לך פינה" מסכם ביטון את הפשטות בתכנית שלו שתחסוך לכל כך הרבה משפחות בירוקרטיה וחוסר אונים.

 

יוני ביטון ופנחס הומינר. תכנית שנכתבה בדם

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...