שתף

תכירו: האחים שנמצאים גם בחזית הרפואית וגם בשדה הקרב

12:04 08.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

יום המשפחה 2024: האחים שנמצאים גם בחזית הרפואית וגם בשדה הקרב 


אנה, אחות במחלקה פנימית ד' ואחיה הצעיר, ד"ר מריק פיסרנקו, מתמחה במחלקת ילדים במרכז הרפואי קפלן, גדלו בבית עם אבא רופא אורתופד, סבתא רופאת ילדים, סבא קרדיולוג ודודה נוירולוגית: "כל הצד של אבא שלנו רופאים. זה ממש ב-DNA המשפחתי שלנו", מספר מריק, ואנה מוסיפה בחיוך: "לא ממש היו אופציות לבחור קריירה אחרת".


"בצבא הייתי חובש באגוז", מספר מריק. "אבל לא ידעתי שאהיה רופא ילדים. נהניתי בסטאז' וכנראה זה הקרין כלפיי חוץ, אז נשארתי. עכשיו אני בשנה ג' להתמחות ואני בטוח ב-200% שאני במקום הנכון".


לשאלה אם לשני האחים יש זמן איכות במקום העבודה המשותף, קיבלנו תשובה מוחצת: "קורה שאנה יוצאת בבוקר אחרי משמרת לילה ואני מגיע לעבודה בבוקר, או להיפך, ואז מתראים. אין זמן ליותר מזה". "זה ממש הטקס הקבוע שלנו, להיפגש בחניה", מוסיפה אנה.


מריק גויס למילואים כרופא פלוגתי בחטיבת יפתח (אגוז במילואים) כבר בבוקר ה-7.10: "במקרה הייתי בבית ולא בתורנות. כמו את כולם, האזעקות העירו גם אותי וכשהתחילו להגיע הסרטונים- הבנתי שהולכים לקרוא לי. היה מפחיד בפנים, ותמיד חשבתי על המשפחה, לא רציתי שידאגו לי. כשהיינו משתלטים על מבנה הייתי עולה לקומה הכי עליונה, משתטח על הרצפה ומנסה להשיג קליטה רק כדי לשלוח אימוג'י שהכל בסדר, שלא יפחדו עליי".


אנה מספרת שהמשפחה דאגה מאוד למריק כשלחם בחזית: "היינו במתח, וכל פעם שהיה שולח הודעה היה חוזר האוויר. אבל החיים המשיכו במקביל, קמים בבוקר והולכים לעבודה במחלקה. בבית החולים הייתה אווירה אחרת, של אחדות. פתאום אנשים היו נחמדים וסבלניים יותר".


משהו טוב אחד כן יצא מהסיטואציה המורכבת: "כל פעם שמריק היה חוזר לסופ"ש היינו נפגשים לארוחת שבת. זה משהו שבשגרה כבר פחות הקפדנו עליו, כי החיים עמוסים, ובזכות המלחמה היינו נפגשים קבוע. מאחלת שנדע ימים טובים יותר, שכולם יחזרו בשלום הביתה והמשפחות של כולם יתאחדו כבר".

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...