שתף

תחבורה בישראל

12:36 15.05.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

כל אדם מחפש פתרונות חדשים של תחבורה כדי שזמן ההגעה יהיה קצר ולא תהיה תלות בגורמים שונים שיוצרים זמן נסיעה משמעותי ומיותר

 

כל אדם מעוניין לבזבז זמן מעט ככל האפשר כדי להגיע מנקודה לנקודה. זה מתייחס להגעה היום יומית למקום העבודה, ללימודים, לסידורים השונים ולביקורים משפחתיים. עם זאת המצב בישראל הוא שקיים עומס משמעותי ביותר בכבישים ולכן גם נסיעה שהיא קרובה יחסית כמו לדוגמה מרחובות לראשון לציון, עלולה לארוך פרק זמן ארוך ומפתיע. כאשר זה קורה אחת לתקופה אפשר להביע את חוסר שביעות הרצון אך כאשר זה קורה בכל יום, כל אדם מחפש פתרונות חדשים של תחבורה כדי שזמן ההגעה יהיה קצר ולא תהיה תלות בגורמים שונים שיוצרים זמן נסיעה משמעותי ומיותר.

 

כאשר אדם עובד בעיר מגוריו, אחת השיטות הנוחות והיעילות ביותר היא להגיע בכל יום למקום העבודה באמצעות אופניים חשמליים. כך אין תלות בתחבורה ציבורית שבה מבזבזים זמן יקר כיוון שיש עומס הן של נוסעים והן של כלי תחבורה בדרך. מעבר לכך כל אדם יכול לצאת לדרכו מתי שנוח לו והוא לא חייב ליצור התאמה של זמן הגעת האוטובוס לתחנה הסמוכה לביתו. מצד שני רוב העובדים לא יגיעו במונית ספיישל לעבודה, אומנם הם יגיעו במהירות, אך העלויות הכספיות למהלך זה תהיינה גבוהות ולא כדאיות.

 

תחבורה ציבורית בישראל

אמצעי תחבורה הנגישים ביותר בישראל הם האוטובוסים. יש ערים שבהן יש קווי תחבורה ציבוריים רבים בין הקצוות השונים של העיר ובין השכונות. עם זאת יש גם ערים שהתחבורה הציבורית אינה מפותחת דיה ואינה תואמת את הצורך של התושבים. לעיתים יש גם מוניות שנתיב הנסיעה שלהן מקביל לזה של האוטובוסים ולכן תושבים רבים משתמשים בשירות מוניות זה כדי להגיע למחוז חפצם.

 

תמונה: CANVA

 

חלום ושמו מטרו

אחת האפשרויות להתגבר על בעיות התחבורה בערים הגדולות היא באמצעות מטרו. תוואי הדרך של הרכבת העירונית תוכנן לפני שנים רבות, אך רק בשנים האחרונות עובדים על כך במרץ. בשל עיכוב זה הצורך של המדינה כעת אינו תואם את התכנון שבוצע לפני שנים רבות. כמות התושבים בכל אחת מהערים שאליה אמורים להגיע קווי המטרו גדלה בינתיים באופן מהותי ולכן גם כאשר רכבת המטרו תתחיל בפעילותה היא תפחית את העומס ותקל על התושבים, אך עם זאת היא לא תפתור את בעיית התחבורה ברוב ערי ישראל.

 

הגעה למקומות העבודה

עקב חוסר הנוחות בנושא תחבורה ציבורית, עובדים רבים נוסעים מדי יום למקום העבודה באמצעות הרכב הפרטי שלהם. מדובר בנסיעה שהיא ארוכה ולא נעימה לאור פקקי התנועה. עקב כך העובדים מאחרים כמעט בכל יום ולא אחת מגיעים עצבניים לאור הזמן הארוך והמיותר בפקקים.

 

זו הסיבה שמקומות עבודה רבים הבינו שיש למצוא פתרון מידי לנושא קשיי התחבורה ולכן רבים מהם התחילו בתיאום של הסעות למקומות העבודה באמצעות אוטובוסים או מיניבוסים. רכבים אלו נעים בנתיבי התחבורה הציבוריים ולכן זמן ההגעה הוא מהיר יותר.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...