שתף

תושבי רחובות שימו לב: המדינה מעניקה פטור מהיתר בניה להקמת ממ״ד

12:26 27.10.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

תושבי רחובות שימו לב: המדינה מעניקה פטור מהיתר בניה להקמת ממ״ד בבתים צמודי קרקע שיש להם חצר צמודה ואין להם ממ״ד , בתנאים המפורטים בתקנות חדשות


על רקע מלחמת חרבות ברזל, חשוב לצמצם ככל שניתן את חוסרי המיגון בבתים שבהם אין מרחבים מוגנים המדינה מאפשרת , בתנאים שנקבעו בחוק- הקמת ממד בפטור מהיתר בניה ביחידות דיור צמודות קרקע או בדירות המצויות במבנים עד שתי קומות מצורפות התקנות המפורטות

לשם כך חוקקה המדינה תקנות מיוחדות : תקנות התכנון והבניה (עבודות ומבנים הפטורים מהיתר)(הוראת שעה), התשפ"ד -2023.


החל מאתמול, 26.10.23, יום פרסום התקנות ולמשך שנה, המדינה מעניקה פטור מהיתר בניה להקמת ממד, בכפוף לתנאים המפורטים שנקבעו.


להלן הסבר תמציתי על התקנות - חשוב לקרוא אותן ולפעול לפיהן.
הפטור מתייחס רק ליחידת דיור צמודת קרקע שאין בה מרחב מוגן דירתי, היחידה אינה עולה על 2 קומות מעל פני הקרקע, ואין בה מרחב מוגן דירתי, ואין מעליה או מתחתיה יחידת דיור נוספת.

התקנות קובעות רשימת תנאים לפטור, ובכללם:
מידות הממ"ד לא יעלו ולא יפחתו מהקבוע בתקנות ההתגוננות (9 מ"ר נטו לא כולל קירות) אלא אם פיקוד העורף אישר ממ"ד בשטח קטן יותר (ובכל מקרה לא פחות מ 5 מ"ר).


דרישות תכן הממ"ד יהיו בהתאם לסיווג הישוב כישוב עורפי או קדמי כהגדרתם בתקנות ההתגוננות (ההגדרה היא של ראש הג"א).


הבקשה תוגש באופן מקוון באמצעות עורך בקשה לפקע"ר שהיא ה"רשות המוסמכת" הקבועה בתקנות , לפני תחילת ביצוע העבודות ותכלול שורה של פרטים ותנאים ובכללם פרטי הבקשה והבעלויות, אישור עורך הבקשה כי הבקשה תואמת את ההנחיות, אישור מהנדס מבנים רשום, תכנית תנוחה, חתכים, חזיתות וכל מסמך שפיקוד העורף יראה לנכון להוסיף לצורך בחינת הבקשה.


הבקשה תבדק ע"י פיקוד העורף שיודיע תוך 14 יום האם אושרה או נדחתה.


אם פיקוד העורף אישר את הבקשה- הודעה על ביצוע העבודה תימסר לרשות הרישוי בעירית רחובות ולפיקוד העורף בתוך 45 ימים ממועד סיום ביצוע העבודה והיא תכלול שורה של פרטים בהתאם לטופס ייעודי שיפורסם באתר מנהל התכנון.
חשוב לציין כי על הקמת הממ"ד להתאים לתכניות וההנחיות המרחביות החלות על המגרש לרבות קווי בניין.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...