שתף

תואר ראשון במנהל עסקים

16:39 23.07.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

רוצים ללמוד תואר? כך תדעו שמדובר בזמן המתאים ללימודים


נהוג לחשוב שבישראל הזמן האופטימאלי ללימודי תואר ראשון, הוא תחילת שנות העשרים - אחרי שמשתחררים מהצבא, עושים טיול גדול ואולי גם עובדים למשך תקופת זמן קצרה – ואכן, רוב הצעירים בוחרים במסלול הזה ונרשמים ללימודי התואר תקופה קצרה לאחר סיום הצבא. יחד עם זאת, לא מדובר בדבר גורף או משהו שמתאים עבור כולם מכיוון שצעירים רבים מרגישים שזה לא הזמן הנכון בעבורם להתחייב ללימודים. הם מעדיפים לטייל במשך שנים, לפתוח עסק או שהם מוצאים עבודה ומתמידים בה לאורך תקופת זמן ארוכה. החדשות הטובות שיש עוד לא מעט תקופות בחיים שיכולות להיות מושלמות עבור לימודים ואם אתם רוצים לזהות אם מדובר בתקופה המתאימה, להלן מספר פרמטרים אום חשוב שתיקחו בחשבון:

 

מחויבויות אחרות
לא משנה איזה מסלול לימודי תואר אתם שוקלים לבחור: תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון בכלכלה, תואר ראשון בתקשורת או בכל תחום אחר, קחו בחשבון שהתואר ידרוש ממכם להתחייב ולעמוד בלא מעט מטלות שונות. לכן, חשוב שתבדקו עם עצמכם אם אתם פנויים נפשית על מנת לעמוד בכל המחויבויות הללו ולהתחייב לתקופת זמן שהיא יחסית ארוכה – 3 או 4 שנות לימוד. אם יש לכם מחויבויות אחרות או שאתם לא בטוחים שזה הזמן המתאים כדאי לשקול אולי לדחות את הלימודים למועד נכון ומתאים יותר.

 

לוחות זמנים
לפני שאתם נרשמים ללימודים תואר ראשון כדאי לקחת בחשבון גם את לוחות הזמנים שלכם ולוודא שיש לכם מקום להכניס את הלימודים. יש לקחת בחשבון שברוב המקרים הלימודים לתואר ידרשו ממכם להשקיע מספר שעות ביום ברוב ימות החול – ולכן, אם אתם עובדים במשרה מלאה או שאתם אנשי משפחה כדאי שתיקחו בחשבון את הנושא הזה. כמובן, שיש מסגרות לימוד המציעות תוכניות לימודי תואר קצת יותר גמישות – לדוגמא, תוכניות בהן חלק מהלימודים הם מקוונים או מהבית – מה שיכול להסתדר בצורה טובה יותר גם עם לוחות זמנים שהם יחסית לוחצים.

 

תמונה: pexels

 

מצב כלכלי
בעת קבלת ההחלטות יש לקחת בחשבון גם את המצב הכלכלי – יש לקחת בחשבון ששכר הלימוד יכול להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים. מעבר לכך, סטודנטים גם נדרשים בהוצאות כספיות נוספות אשר גם הן יכולות להיות גבוהות במיוחד. יש לקחת בחשבון שכיום ניתן לקבל מלגות אשר יכולות לסייע במידה רבה במימון הלימודים. יחד עם זאת, אם המצב הכלכלי שלכם בכי רע או שאתם מאוד לחוצים, כדאי שתבדקו מהן האפשרויות שלכם ואיך אתם יכולים לממן את הלימודים. יש מקרים בהם תוכלו לשלב בלימודים גם עבודה במשמרות או במשרה חלקית, אשר יאפשרו לכם לצלוח את התקופה בצורה הטובה ביותר.

 

תוכניות לעתיד
יש לזכור כי לימודי תואר ראשון יכולים להתוות לכם את הדרך לעבר משרה מכובדת עם משכורת מכובדת ויפה. אבל, לפני שאתם מקבלים החלטה אם לעשות את הצעד הזה, חשוב שתבינו בצורה מעמיקה מהן התוכניות שלכם לעתיד. האם אתם מעוניינים להשתלב בעבודה רצינית או שאתם בכלל מחפשים לצאת לדרך עצמאית  - ההבנה הזאת גם תסייע לכם לבחור את מסלול הלימודים המתאים.

 

לסיכום, גם אם אתם נמצאים בגיל או במצב בחיים שהוא לא נחשב לאופטימאלי להרשמה ללימודים, אם אתם מרגישים שהצעד הזה יהיה נכון בעבורכם, כדאי לכם לקחת את זה בחשבון ולקבל החלטות נכונות. בסופו של דבר לימודי תואר יכולים לקדם אתכם במידה רבה בחיים ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להשקיע את המאמץ הנדרש ולבצע מעט שינויים בחיים בכדי "ללכת על זה".

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...