שתף

תואר או לימודי תעודה – שיקולים שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה

14:59 27.08.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

יש אנשים אשר יודעים בדיוק באיזה תחום הם רוצים לעסוק. לאנשים כאלו, הרבה יותר קל לקבל החלטות לפני שהם נרשמים ללימודים. מכיוון שהם גם יודעים מה הם בדיוק צריכים ללמוד על מנת להתוות את הדרך שלהם לעבר המקצוע ומקום העבודה המבוקש על ידיהם


יחד עם זאת, יש לא מעט אנשים אשר יכולים למצוא את עצמם מתלבטים או לא בטוחים ולהם יהיה הרבה יותר קשה או מורכב להחליט מה ללמוד – ולפני בחירת תחום הלימודים, גם יכולה לעלות השאלה אם להירשם ללימודי תואר או להעדיף את האפשרות של לימודי תעודה.
 

להלן מספר פרמטרים שכדאי לשים עליהם דגש בכדי לקבל את ההחלטה נכונה והמתאימה:

 

במה אתם רוצים לעסוק?

אם אתם נרשמים ללימודים בכדי לרכוש מקצוע, חשוב שבשלב הראשון תשאלו את עצמכם במה אתם רוצים לעבוד. ברגע שתקבלו החלטה בנושא, תוכלו להבין מה אתם צריכים ללמוד על מנת לעסוק באותו התחום. במקרים רבים אתם עתידים לגלות שיש מספר אפשרויות ודרכים להגיע לאותה המטרה, במקרים כאלו כדאי לבדוק מהי הדרך שנראית לכם הכי מתאימה ונוחה להשגת המטרה. כדאי להשתמש ברשת האינטרנט על מנת לקבל את התמונה המלאה לגבי השאלה במה אתם רוצים לעסוק.

 

כמה אתם יכולים או מוכנים להשקיע בלימודים?

יש לקחת בחשבון כי ברוב המקרים לימודי תעודה טומנים בחובם מסלול לימודים קצר יותר בהשוואה ללימודי תואר. לכן, חשוב שתשאלו את עצמכם כמה זמן אתם יכולים ומוכנים להשקיע בלימודים. כדאי גם לבדוק היבטים כלכליים שונים – לברר מה עלות הלימודים והאם מדובר בעלות שאתם יכולים לעמוד בה וכיוצא בזה..

 

כמובן, שכדאי להבין מראש גם מהן המחויבויות בהן תצטרכו לעמוד על מנת להשלים את הלימודים בהצלחה. מהסיבה הזאת, ההמלצה היא להבין מראש מה הלימודים טומנים בחובם ומה אתם צריכים לעשות על מנת לסיים אותם בהצלחה.

 

כדאי לבדוק אם יש לכם את הזמן או האפשרות לשמר את שגרת החיים שלכם בזמן הלימודים או האם יש לכם את האפשרות לשלב גם עבודה במהלך הלימודים – בכל זאת, תקופת לימודים טומנת בחובה הוצאות כספיות לא קטנות שיש לקחת בחשבון.

 

תמונה: pexels

 

ומה קורה כשאתם לא בטוחים?

יכול להיות שאתם לא בטוחים במאת האחוזים מה אתם רוצים לעשות "כשתהיו גדולים" או באיזה תחום כדאי לכם לעבוד. אם אתם נמצאים במצב כזה, ההמלצה היא פשוט לערוך היכרות עם כמה שיותר אפשרויות אופציונאליות, הן של תארים והן של קורסים שונים המוצעים במסגרת לימודי תעודה. במהלך עריכת הבירורים אתם עתידים לגלות גם תארים שלא בטוח שהכרתם טרם לכם כמו פכמ לדוגמא ומסלולים מיוחדים אחרים.

 

לכן, כדאי לקחת את הזמן, לקרוא כמה שיותר מידע ולערוך היכרות מעמיקה עם כמה שיותר מסלולים אופציונאליים – מכיוון שהידע הזה יאפשר לכם לקבל בסופו של דבר את ההחלטה הטובה ביותר.

 

לסיכום, אם אתם מתלבטים בין לימודי תואר או לימודי תעודה, חשוב שתאספו תחילה את כל המידע הרלוונטי לפני שאתם מקבלים החלטה.
השאיפה אמורה לייצר רשימה של מספר אופציות ללימודים ולבחון בצורה מעמיקה כל אחת מהאפשרויות. ההמלצה היא גם להגיע למוסדות הלימוד השונים, לבחון את כל הפרמטרים אשר ישפיעו על חוויית הלימודים וכיוצא בזה.

 

בסופו של דבר, דגש על כל אותם הפרמטרים יבטיח קבלת החלטות נבונות, אשר בסופו של דבר יובילו אתכם גם לעיסוק המבוקש עם ידיכם – ואין שום סיבה שתתפשרו על פחות מכך.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...