שתף

שיח גלריה לציון יום הולדתה העברי של העיר בתערוכה ''משפחת אדמה''

10:30 22.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

הגלריה העירונית לאומנות רחובות מזמינה את הציבור לשיח גלריה לציון יום הולדתה של העיר רחובות בתערוכה "משפחת האדמה". התערוכה מציגה ציורי ענק על ראשית ההתיישבות בעיר ועד ימינו. האמנית היא רתם רשף, נינתו של מייסד העיר משה סמילנסקי

 

יום שישי, 23.2 בשעה 10:30 בגלריה ברחוב גולדין 2, רחובות. הכניסה חופשית

 

לכבוד יום ההולדת העברי של העיר רחובות, הגלריה העירונית תקיים ביום שישי 23.2.24 אירוע השקה ושיח גלריה מיוחד ליצירותיה של האמנית רתם רשף, נינתו של מייסד העיר משה סמילנסקי. שיח הגלריה יתקיים בתערוכה "משפחת האדמה", בהשתתפות האוצר חגי שגב והאמנית, רתם רשף, אשר הקדישה את התערוכה המיוחדת לרחובות ולמייסדיה.

 

ביצירותיה, רתם רשף חוזרת לרחובות, עיר הולדתה, ומציגה תערוכה שעוטפת את המבקר בה בבדי ענק, שעליהם ציורים הנעים בין פיגורטיביות להפשטה כאשר הנושאים מתייחסים גם להיסטוריה ולחזון של מייסדי העיר וגם עוסקים  בתושביה כיום, במאה ה-21.

 

התערוכה כולה עוסקת בפער בין חזון הקמת המושבה, פיתוח פרדסיה ושדותיה, במקביל לפיתוח התרבות והחינוך לעומת המציאות הישראלית הנוכחית, שחלקה המשך ישיר לחזון ההוא, וחלקה שיברו של החזון. סמילנסקי שעסק בכל אלה כדי להגשים את חלום ההתיישבות והתרבות, השפיע על נינתו שנים מאוחר יותר. התערוכה היא עדות מפוכחת לפוטנציאל השיתוף, הרפלקציה ועיבוד המציאות באמצעות אקטיביזם חברתי ובאמצעות האמנות.


רשף עוסקת בטכניקת הטבעת חומרים מן הטבע, כאלה שנתפסו כמיותרים ועודפים, תוך שהיא יוצרת מהם תעתועי זיכרון של מה שחדל להתקיים, אך חוזר בגלגולו החדש האמנותי. שילוב מסקרן זה מזמין את המבקרים לחוויה שונה ומיוחדת.

 

אירוע שיח הגלריה: יום שישי, 23.2.24, י"ד באדר א', בשעה 10:30, הכניסה חופשית!


שעות ביקור בתערוכה: ימים א'-ה' 19:00-08:00, ימי שישי 12:00-08:00


בבית התרבות

 

ע"ש סמילנסקי, רח' גולדין 2, רחובות

 

 


דימויים – קרדיט צילום: יובל חי

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...