שתף

רחובות מציינת 25 שנים לרצח רבין

08:32 29.10.2020

מה חדש ברחובות

רחובות מציינת 25 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל

 


עיריית רחובות והחברה העירונית רחובות בשיתוף תנועת דרור-ישראל, יובילו גם השנה את אירועי "אוהל זכור" המסורתיים, לציון רצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל.

 

בשל הקורונה- השנה הפעילויות יתקיימו בעיקר באופן מקוון.

 

25 שנים חלפו מיום הרצח הנורא שהותיר צלקת עמוקה בחברה הישראלית, והדיון המשותף בלקחיו חשוב מאין כמוהו לתמונת עתידנו. "אוהל זכור" הוא מפעל חינוכי-קהילתי שמתקיים כבר 15 שנים, בעשרות ערים ומועצות ברחבי הארץ, לציון יום הזיכרון הממלכתי לרצח ראש הממשלה יצחק רבין שחל בי"ב בחשוון. האוהל מהווה מרחב לדיאלוג בין דומים ובין שונים על הרצח ולקחיו לחברה הישראלית.

אירועי "אוהל זכור" ברחובות יתקיימו ביום חמישי, 29.10 יכללו אסיפה ישראלית לנוער בשעה 16:00, חניכי וחניכות תנועות הנוער השונות בעיר ייפגשו בזום למעגלי שיח על החברה הישראלית היום. יחד יתייחסו לרצח כנורת אזהרה ויבחרו בפעולות משותפות שיסמנו נתיבים להדברות והסכמה בין בעלי עמדות שונות. הרשמה לאסיפה אצל המדריכים והש"שים.


טקס עירוני מקוון יתקיים בשעה 19:00 וישודר בעמוד הפייסבוק של עיריית רחובות והחברה העירונית רחובות. לאחר מכן תתקיים אסיפה ישראלית בשעה 20:00, מעגלי שיח בזום לכל המעוניינים בדיאלוג עם קבוצות אוכלוסייה שונות מרחבי העיר. המעגלים מונחים על ידי אנשים ונשים מכל המגזרים והשכונות בעיר ומכל עברי הקשת הפוליטית. האסיפה מתקיימת במקביל בכל רחבי הארץ ובמרכזה קריאה משותפת להפסקת השיסוע והפילוג, לשמירה על הדמוקרטיה כנשמת אפה של החברה ולצמצום הפערים הכלכליים-חברתיים. להרשמה להשתתפות באסיפה: https://www.asefa.org.il.


כמו כן, יוקמו פינות זיכרון לבניינים ולשכונות המעוניינים בכך, תערוכה קטנה ומכובדת לציון חצי יובל לרצח. תושבי ותושבות העיר שירצו להקים פינת זיכרון בבניין שלהם, ברחוב או בלוח המודעות השכונתי, מוזמנים להירשם בקישור: http://bit.ly/Zikaron_Rabin20

לדברי רחמים מלול, ראש העיר: "יום הזיכרון הממלכתי לציון רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל מזכיר לכולנו, בין היתר, עד כמה חשוב לשמור על שיח מכבד ולא מתלהם, וחשוב מאוד לציין אותו דווקא בדרך של הידברות. מלבד האירועים הציבוריים המקוונים, אנו נערוך גם פעילות חינוכית וערכית.  אני קורא לתושבים לקחת חלק באירועים המקוונים לציון היום החשוב הזה. ". 
לדברי עודד עמרם, מחזיק תיק התרבות: "התרגלנו כבר לציין את האירועים החשובים באופן מקוון ואת היום הרגיש הזה, ציון יום הירצחו של ראש ממשלה בישראל, זוהי מחובתנו לציין בכל דרך אפשרית הן למען זכרו של יצחק רבין ז"ל והן למעננו, להזכיר לנו שבימים אלה באווירה הסוערת, אנו צריכים להרגיע את הרוחות, לגשר על פערים בין קצוות החברה הישראלית ולאחות את הקרעים".

 

"זיכרון רצח רבין הוא חובתה של חברה שרוצה לשמור על עצמה," אומר אלון פלגי רכז הפעילות, חבר קיבוץ המחנכים של תנועת דרור ישראל ברחובות, "גם בימים הקשים והמוזרים בהם אנו נמצאים, של מגיפה עולמית שגובה קורבנות וגוזרת על כולנו שינויים דרמטיים בפעולות יומיומיות ובדפוסי המפגש, החובה לזכור ולהזכיר את הרצח הנוראי הזה היא לא מותרות". פלגי מוסיף, " היום אנו מצויים בתוך מציאות של שיסוע וקיטוב בין קבוצות אוכלוסייה שונות ונושא הדמוקרטיה וחוסנה נמצא לא מעט בכותרות. לדעתי החובה האישית והמוסרית שלנו היא לקחת את העניינים לידיים ולהוביל יחד עם כל מי שנכון לכך, שיח של שותפים שווים להסכמות על דמותה של החברה שאנחנו רוצים לחיות בה ולהוריש לילדינו"

 

 

יצחק רבין ז"ל

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...