שתף

רחובות מדורגת במקום הראשון בארץ בשביעות רצון התושבים

16:44 26.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

פרויקט חדש ובלתי תלוי יום לפני הבחירות קובע – רחובות מובילה כמעט בכל תחומי החיים ומדורגת במקום הראשון בארץ בשביעות רצון התושבים מהחיים


היום (שני) פורסם פרויקט מיוחד לבחירות המקומיות שנעשה על ידי mako אשר בחן 25 מדדים שכבר נבדקו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

 

רחובות מככבת מעל הממוצע הארצי ברוב הפרמטרים ובמדד שביעות הרצון של התושבים מהחיים, היא בפסגה | ראש העירייה רחמים מלול: "הכול בזכות תושבי העיר ולמענם"


אתר mako פרסם היום את תוצאות הפרויקט בסימן הבחירות המקומיות שיערכו מחר וקבע מה שכולם כבר יודעים: ברחובות אנשים הכי מרוצים מחייהם. הנתונים נלקחו מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שם בחנו החוקרות והחוקרים 90 מדדים בערים הגדולות בישראל ובהם האמון ברשות המקומית, חינוך, סביבה, בריאות, דיור, תחושת ביטחון, תחושה אישית ועוד.
אמנם הם קראו לרחובות עיר מנומנמת בכתבה, אך אפשר לסלוח להם, כי ערים מנומנמות בהחלט נמנות על האיכותיות ביותר בישראל.


על פי הנתונים רחובות נמצאת מעל הממוצע הארצי בפרמטרים רבים ובהם חשיפה למזהמי אוויר, אמון במערכת החינוך, חינוך, אחוז הזכאות לבגרות בקרב בני 26, שביעות רצון ממקום המגורים, ביטחון, הכנסה, תעסוקה, ועל פי הציון הכולל העיר מובילה ונמצאת במקום השני אחרי כפר סבא בציון הכללי הארצי ולפני רמת גן, חיפה והרצליה.


שני המדדים המשמעותיים ביותר בהם רחובות נמצאת בראש הטבלה הם שביעות הרצון הכללית מהחיים ושירותים ממשלתיים מקוונים.


ראש העירייה רחמים מלול: "תמיד משמח לראות את הנתונים שחור על גבי לבן, כשהם מגיעים ממקור בלתי תלוי. יש לנו עיר נהדרת ויש בה תושבים נהדרים, אני נפעם כל פעם מחדש מתוצאות הסקרים ומזכיר לעצמי שהעבודה כאן עוד לא נגמרה, אפשר אפילו טוב יותר".

 

 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...