שתף

רחובות במקום הראשון בארץ בהתחדשות עירונית

09:55 11.05.2020

מה חדש ברחובות

דו״ח הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית קובע: רחובות במקום הראשון בארץ בהתחדשות עירונית


רחובות עוקפת את תל אביב: כבשה את המקום הראשון בארץ בתוספת יחידות דיור מאושרות בתוכניות פינוי בינוי להתחדשות עירונית עם כ- 11,852 יחידות במסגרת שישה מתחמי התחדשות


ראש העיר, רחמים מלול: "רחובות נושאת את דגל ההתחדשות העירונית בישראל, עם פרויקט ההתחדשות העירונית בקרית משה- והפרויקטים שיבואו אחריו. אני שמח וגאה לקדם שיא של בניית יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית , מתוך חזון לחיזוק החוסן החברתי בעיר״הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית מפרסמת היום דו"ח לשנת 2019, הקובע כי רחובות מובילה בתחום ההתחדשות העירונית בישראל, ואחריה -  תל-אביב, בת ים וירושלים.

 


״רחובות היא המובילה בתוספת יחידות דיור מוצעת בתכניות מאושרות במיזמי פינוי–בינוי, לאחר כמה שנים שבהן הובילה תל אביב–יפו במספר יחידות הדיור המאושרות", צוין בדו"ח הרשות הממשלתית.


"רחובות נושאת את דגל ההתחדשות העירונית בישראל, עם פרויקט ההתחדשות העירונית בקרית משה- והפרויקטים שיבואו אחריו. אני שמח וגאה לקדם שיא של בניית יחידות דיור באמצעות התחדשות עירונית. התהליך יביא לשיקום פיזי של השכונות הוותיקות, הגירה של זוגות צעירים ומשכילים לעיר ויצירת מתחמי עירוב שימושים, שיעלו את איכות חיי התושבים. אני קורא למדינת ישראל לבוא לקראתנו  בכל הקשור להסכם הגג , ויפה שעה אחת קודם. אנחנו מקדמים את תוכנית ההתחדשות העירונית בקרית משה מתוך חזון לחיזוק החוסן החברתי של השכונה ושל העיר בכלל״ אומר ראש העיר, רחמים מלול, בעקבות פרסום הדו"ח.


גיא צור חבר מועצת העיר ומחזיק תיק ההתחדשות העירונית:" רחובות מובילה ומהווה דוגמא ומופת גם לשאר מדינת ישראל בתחום ההתחדשות העירונית. הנתונים הללו מוכיחים את עוצמתה של העיר רחובות בתחום חשוב זה. ההישג מגיע בזכות הובלה בוטחת של ראש העיר רחמים מלול, יחד עם אנשי המקצוע . ההתחדשות עירונית היא צעד חברתי מצמצם פערים ומוביל חזון אל העתיד, כמחזיק התיק הפועל ללא לאות לקידום התחום אני מודה לראש העיר המתווה מדיניות ודרך על הגיבוי והעצה הטובה ולאנשי המקצוע - ״יחד נשנה מציאות ,יחד שינינו מציאות."

עוד על פי הדו"ח, בשנתיים האחרונות הוכרזו 33 מתחמי פינוי-בינוי כ'מתחמים מועדפים לדיור', וקידומם הסטטוטורי נעשה בותמ"ל. בשנת 2019 לבדה הוכרזו וקודמו בותמ"ל 21 מתחמים ובהם 35,774 יח"ד חדשות, שמהן 27,749 יח"ד תוספתיות, כאשר רחובות מובילה עם 11,852 יח"ד המוצעות במסגרת 6 מתחמים של התחדשות עירונית בעיר. כיום קיימות במתחמים אלו 1,682 יח"ד, כך שמדובר בתוספת של 10,170 יח"ד.
לשם השוואה, תל אביב (אחרי רחובות ברשימה), מציעה 8,501 יח"ד בתוכניות להתחדשות עירונית, אחריה בת ים עם 7,197 יח"ד וירושלים עם 6,142 יח"ד.


עוד מציין הדו"ח כי בשנת 2019 הוצאו ברחובות 685 היתרי בנייה, בשתי מתחמים הנמצאים בביצוע.
עוד על פי הדו"ח,  198,659 יחידות דיור נמצאות כיום בתהליכי החדשות עירונית ברחבי הארץ. מדובר ב- 100,552 יחידות דיור שתוכניותיהן נמצאות בתהליכים סטטוטוריים ו-98,107  יחידות דיור שתוכניותיהן אושרו ואף לחלקן ניתן היתר.
לעיון בדו"ח המלא:   https://drive.google.com/file/d/1BphXVUALTvlFmmKKZY3qiCzq1f6kufgD/view?usp=sharing

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...