שתף

רופאי קפלן הצילו את חייו של תושב רחובות שברח מהמלחמה באוקראינה

11:15 02.10.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מיכאל קראסנר, בן 44 מרחובות, עלה מאוקראינה לפני כשנה, בעקבות המלחמה שפרצה בארץ מולדתו: "הצלחנו לברוח. עברנו דרך קשה וארוכה אבל בסוף הצלחנו להגיע לישראל בזכות עבודתי- ימאי"

 


לפני כחודשיים עבר מיכאל בדיקה רפואית שגרתית, אותה ביצע לפני הפלגה ארוכה שהיה עתיד לצאת אליה. "בדיקת הרנטגן הראתה שקיים ממצא חריג בחזה, משהו שנראה כמו צל על הלב – ושלחו אותי לרופאת משפחה". 


רופאת המשפחה הבינה שיש צורך בבדיקה מעמיקה יותר והפנתה את מיכאל לבדיקת CT חזה ולבדיקת מומחה ריאות, ד"ר אלכס ירמולובסקי, מנהל מכון הריאות במרכז הרפואי קפלן. ד"ר ירמולובסקי מיד ראה ממצא גדול במיצר העליון, שאף חודר לוריד הראשי העליון: "אמרו לי שרואים גידול. אני הייתי בשוק, אשתי הייתה בשוק, בכינו. שאלתי את הרופאים כמה זמן נשאר לי, כי אני חייב לסגור כמה עניינים לפני כן. ידעתי שבישראל יש את הרופאים הטובים בעולם, אבל קריאה בגוגל הפכה אותי פסימי ולא חשבתי שמצפים לי חיים ארוכים עכשיו, בטח לא עם הקריירה שלי".


ד"ר גיא פינס, מנהל יחידה כירורגית בית-חזה והושט מספר: "ברגע שראינו את הממצא, הבנו שיש דחיפות גדולה מאוד לנתח את מיכאל, על מנת למנוע קרישי דם וסיבוכים נוספים, ובוודאי שלא יוכל במצב זה לצאת להפלגה הממושכת שהיתה מתוכננת". מיכאל הוזמן לביופסיה שהראתה שהממצא הינו טימומה – גידול שיכול להיות שפיר אך גם עלול להיות עם מאפיינים אגרסיביים. "כפי שאנו נוהגים בכל מקרה מורכב - ביצענו דיון רב תחומי – שכלל  מנתחי חזה, מנתחי לב, רופאי ריאות, מומחים בדימות ואונקולוגים, והגענו למסקנה שלאור גודלו, מיקומו והחדירה לכלי הדם הגדולים, שהדבר הכי נכון וטוב יהיה להוציא את הגידול בניתוח משולב, שכלל, מעבר לכריתה של הגידול גם חיבור למכונת לב-ריאה לצורך כריתה ושחזור של כלי הדם אליהם חדר".


בחודש שעבר נותח מיכאל, כשבועיים מרגע הגילוי. הוא שוחרר לאחר מספר ימים, בריא ומאושר: "אני כל כך שמח שהגעתי למקום הזה ופגשתי את האנשים הללו – מקצוענים, לא הכניסו אותי ללחץ, סמכתי עליהם מכל הלב. אפילו המרדים שליווה אותי נתן לי המון תקווה ברגעים המלחיצים האלה, הסביר לי מה יהיה ואיך יהיה, היה איכפתי ומרגיע. בטיפול נמרץ היו סביבי בכל רגע. מעולם לא חוויתי כזה יחס! עטפו אותי והיה כל כך נחמד לקבל את הרגישות הזו מהצוות".


מיכאל מבקש לומר תודה לכל הצוותים בהם נתקל לאורך תקופת הגילוי, הבדיקות, הניתוח והאשפוז: "אני רוצה להודות מכל הלב לד"ר גיא פינס, ד"ר רון בראונר, מנהל יחידת ניתוחי לב, ד"ר אלכס ירמולובסקי, ד"ר ליאור לזר וד"ר איברהים משני, לצוות בחדר הניתוח ובטיפול נמרץ, ולמשפחה שלי שתמכה בי כל התקופה. רק הם יודעים מה עברתי".
רפואה שלמה- ורק בריאות! 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...