שתף

רבבת אנשים צפתה באירוע הלילה לא לומדים תורה

13:36 30.07.2020

מה חדש ברחובות

כלת פרס ישראל מרים פרץ ריגשה באירוע "הלילה לא לומדים תורה" כאשר קרוב ל 10 אלפים אנשים צפו בשידור חי

 

קרוב ל-10,000 איש צפו בשידור החי של עיריית רחובות ורשת חוויות לאירוע "הלילה לא לומדים תורה"

 

כלת פרס ישראל למפעל חיים ריגשה את הצופים, ואמרה על קיום הפנאל כי תמיד יש: "למצוא את הטוב בכל אדם".

 

יו"ר רשת חוויות, אמיתי כהן: "דווקא ביום זה חשוב לשמור על אחדות, לא על אחידות דעות אלא על אחדות בינינו"

 

האירוע המסורתי, "הלילה לא לומדים תורה" התקיים זו השנה העשירית בחוויות שוויץ המדע. אולם השנה, בצל הנחיות הקורונה, האירוע היה סגור לקהל והוא הועבר בשידור חיי בפייסבוק עיריית רחובות ורשת חוויות וזכה לקרוב לכ-10,000 צפיות וביקורות מרגשות.

 

הערב החל בקריאת מגילת איכה על ידי מתנדבים מהקהילה - חיים טל, דובי סלע, אבישי שטראוכלר, צחי יערי ויוסי מדר. לאחר מכן נשא דברים יו"ר רשת חוויות, אמיתי כהן, שאמר כי: "דווקא ביום זה חשוב לשמור על אחדות, לא על אחידות דעות אלא על אחדות בינינו". הוא הודה לראש העיר רחמים מלול, לפנינה שטאובר, רכזת תרבות ואירועים ברשת חוויות, שהפיקה את האירוע על אף שנאלצה להיות כל התקופה בביתה ולמנהלת מרכז שוויץ המדע, אוסנת לוי.

 

 

במרכז הערב התקיים פאנל מרתק בנושא- "עם בבידוד ישכון?!", בהשתתפות כלת פרס ישראל למפעל חיים מרים פרץ, ג'ודי ניר מוזס, אמירה בוזגלו וחני ליפשיץ ובהנחיית אמיר בר שלום. הפאנל התאפיין בשיח של חיבורים והזדהות לצד מחלוקות, ערב ששיקף את החיים המשותפים, על מגוון הדעות והעמדות. על כך אמרה מרים פרץ כי תמיד יש: "למצוא את הטוב בכל אדם". בין הנושאים שעלו בפאנל באו לידי ביטוי עמדות שונות בנושא ההפגנות ברחבי הארץ, דעות על הפילוג האידיאולוגי בעם ישראל, על חלקה של המדינה בסיוע לאזרחיה בשעת משבר, ועוד.


האירוע התקיים בשיתוף שדולת התנ"ך בכנסת, החברה לחקר המקרא וקרן שלום ירושלים.

השידור זמין לצפייה בעמודי הפייסבוק של עיריית רחובות ורשת חוויות.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...