שתף

ראש העיר רחמים מלול עמד בראש המפגינים

17:55 23.08.2020

מה חדש ברחובות

מפגינים בהתאם להנחיות: ראש העיר, רחמים מלול, עמד בראש המפגינים במחאה בעקבות האונס באילת

 

הרשות העירונית לביטחון קהילתי ופורום נשים רחובות יזמו הערב את ההפגנה כחלק מהמחאה הכלל ארצית לאחר האונס באילת. בראש המפגינים עמד ראש העיר, רחמים מלול, והשתתפו גם ממלאי מקומו זהר בלום ובנצי שרעבי, סגן ראש העיר יניב מרקוביץ', חברת המועצה אוה גור מחזיקת תיק מעמד האשה, וחברי מועצה רבים, בניהם: אורית שרגאי,  שמוליק בר דנזאן, גיא צור, פנחס הומינר, קארין בריגנסקי, מתן דיל, אביב איטח, מנכ״ל העיריה, דורון מילברג, ועובדי עירייה. ההפגנה נערכה הערב בשעה 17:00 ברחבת העירייה, והכל בהתאם למגבלות.

 

ראש העיר, רחמים מלול: ״באנו לכאן היום לומר לא לאלימות נגד נשים. הסיפורים הולכים ומתרבים והאוזן מסרבת להתרגל. לא נשתוק אל מול התרחשויות שכאלו: אנחנו חייבים להתריע ולחנך להתייחס בכבוד לכל אשה ונערה. הגיע הזמן לעשות סוף לאירועים כמו האירוע באילת ולאלימות כלפי נשים בכלל. שלושה גופים מטעם עיריית רחובות מנסים למגר את התופעה הנוראית של אלימות כלפי נשים - עיר ללא אלימות, פורום לקידום מעמד האישה והמערכת החינוכית. כבר החלטנו כי ביום הראשון ללימודים המחנכים והמורים ידאגו להעביר את המסר הזה לנערים והנערות הצעירים, מסר שקורא לכבד כל אדם באשר הוא אדם. אני קורא לכל המאזינים כאן היום – די לאלימות! אין לתופעה הזאת מקום בחברה שלנו.

 

 

אוה גור, מחזיקת תיק מעמד האישה: "התאספנו כאן היום כדי למחות על מקרי האלימות ההולכים ונשנים ואנחנו כאן כדי להפסיק את מעגל האלימות. האונס באילת הוא מקרה נוסף מתוך שורת מקרים קשים של אלימות כלפי נשים. פורום נשים רחובות ממשיך לפעול, לחזק ולתמוך בנשות העיר ובכלל, נעשה כל שביכולתינו כדי למנוע את המקרה הבא".

 

אביבה חלבי, יועצת ראש העיר לקידום מעמד האשה: "ההפגנה היום היא חלק ממחאה כלל ארצית למיגור האלימות כלפי נשים. יש להגביר את הענישה והאכיפה בנושא זה כדי להבטיח שמקרי האלימות לא יחזרו על עצמם ויעלמו מהחברה שלנו. הדרך היחידה לשינוי אמיתי היא רק באמצעות חינוך, מודעות והתמדה!"

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...