שתף

ראיון עם המועמד לראשות העיר יניב מרקוביץ

12:29 23.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

רגע לפני הבחירות תפסנו את המועמד לראשות העיר יניב מרקוביץ' לשיחה על הדברים החשובים באמת

 

 

רחובות בשבילך היא?

"רחובות בעיני זה בית, זה בית העם, זה ריח הפרדסים שגבלו בבית ספר דה שליט בו למדתי. רחובות בעיני זו משפחה, תפגוש רחובותי/ת בכל מקום בעולם וישר תמצא קשר אליו. רחובות בעיני זה השוק העירוני, החנויות והסוחרים בשעריים, שלולית חורף השוטחים הפתוחים שכל שנה כיף לחזור אליהם, רחובות בעיני זה התמהיל של האנשים הוותיקים לצד החדשים, השכונות במרכז העיר לצד השכונות החדשות. רחובות זה אני."

 

בעקבות המצב הבטחוני עלתה לסדר היום סוגיית ההזנחה במיגון מוסדות החינוך. מה דעתך בנושא?

"זו הסוגייה הכי בוערת ברחובות כיום, לאור המצב הבטחוני. יש לטפל בה בהקדם האפשרי. אחד הדברים שאעשה עם כניסתי לתפקיד הוא תיקון של הליקוי הזה ולא אאפשר הקמת בתי ספר חדשים ללא מיגון."

 

בשנים האחרונות האחרונות עולה לא מעט השיח על חלוקת המשאבים העירוניים, איך תפעל בנידון?

"מבחינתי חלוקת המשאבים העירוניים צריכה להיות בהתאם לצרכי כל הציבורים בעיר ללא העדפת ציבור מסוים על פני ציבור אחר. מדובר על הקצאות קרקע, שירותים עירוניים בשבת כגון תרבות ותחבורה תוך שמירה על הסטטוס קוו שכל כך חשוב לכולנו. אני מאמין שאפשר וצריך לחיות זה לצד זה, זה מה שאפיין את העיר שלנו מאז מתמיד ואני מתחייב לשמור על זה. אני מתחייב לפעול בשקיפות למען הציבור ובעיקר להיות נגיש לכלל תושבות ותושבי העיר בדיוק כפי שהייתי. מספר הטלפון שלי ישאר אותו מספר והוא זמין עבור כולם."

 

מה הניסיון שלך בפוליטיקה המקומית?

"עשיתי מגוון תפקידים מוניציפאליים שכל אחד מהם וכולם ביחד הווה תהליך הכשרה ליעד הסופי לראשות העיר. אני מאמין שלראש העיר נדרש ידע וניסיון בקשת רחבה של תחומים ואני שמח על ההזדמנויות שנפלו בחלקי ללמוד ולהתפתח. כיהנתי כסגן ראש העיר, מחזיק תיק חזות העיר, מחזיק תיק רישוי עסקים, מחזיק תיק פרויקטים וקשרי חוץ, יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה דרום יהודה, יו"ר חוויות, מקיים את תיק הנוער והצעירים והראשון לכהן בו. בשל עושר תפקידי יש ראיה רחבה בנושאי סביבה ופיתוח, חינוך, נוער, קהילה ופנאי ועסקים וכן ניסיון רב בניהול תקציבי ענק וביצוע פרויקטים."

מה ההישג הכי משמעותי שלך?

"ההישג הכי משמעותי שלי הוא הקפיצה האדירה בטיפוח חזות העיר. אין כל ספק שמכל התיקים בעירייה הקפיצה מזמן אפס, הרגע בו נכנסתי לתפקיד, עד הלום היא הגדולה ביותר. אני עדין לא חושב שהגענו למקום בו אנו צרכים להיות אולם אחוז השיפור (הדלתא) הוא הגבוה ביותר מכל התיקים האחרים. יש עוד דרך לעבור בניקיון אבל אי אפשר להשוות למצב שהיינו בו. בגנים הציבוריים ובפארקים הובלתי ממש מהפכה כמו גם בשבילי אופניים. אני מכיר את התוכניות שאשרתי לשנים הבאות ויודע שבתחום הריאות הירוקות והשטחים הפתוחים נהיה במקום מצוין תוך כמה שנים מהיום"

האם יש לך תוכנית עבודה?
באתר שלי יש תוכנית עבודה מפורטת שבניתי במשך חצי שנה עם צוות מקצועי, התוכנית מתייחסת לכל התחומים. כנסו >> www.ze-yaniv.co.il/תוכניות-עבודה

לסיום, מה החזון שלך?

"רחובות תהיה עיר שיווניות וליברלית ובה פעילויות ואירועי תרבות ופנאי מסביב לשעון בהתחשב בכל מרקמי האוכלוסייה: חילונים, מסורתיים ודתיים. עיר מתוכננת, בעלת תשתיות מודרניות, לצד ריאות ירוקות, שהעירייה בה מתנהלת בשקיפות, שוויון ובשיתוף הציבור.
יחד נוביל את רחובות לשיאים חדשים"

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...