שתף

קפלן: מכשיר חדשני שיסייע לטפל בחולים קשים

15:50 10.06.2020

מה חדש ברחובות

שבוע התזונה בישראל - ביה"ח קפלן: מכשיר חדשני יסייע לתזונאיות לטפל בחולים קשים, ביניהם חולי קורונה, כשהם מרותקים למיטה

 

לראשונה בין בתי החולים בישראל, נכנס לשימוש התזונאיות ביחידה לתזונה בקפלן מקבוצת כללית, מכשיר ביו-אימפדנס המאפשר מדידת הרכב גוף הכולל מסת שריר ואחוזי שומן, למטופלים יושבים או שוכבים במיטה. בעזרת הביו-אימפידנס ניתן להעריך בצורה מיטבית את מצבו התזונתי של המטופל ולקבוע תכנית תזונתית מדויקת ומותאמת אישית. המכשיר הוכנס לשימוש במחלקה לטיפול נמרץ, במרפאת הכבד ובמכון הגסטרו, בהמשך יורחב השירות גם למטופלים במחלקות נוספות.

 

ד"ר הילה זהרוני, מנהלת היחידה לתזונה בביה"ח קפלן, מסבירה את חשיבות המכשיר עבור מטופלים במצבים קשים, ביניהם חולי קורונה. "ישנה חשיבות רבה לאבחון הרכב הגוף במהלך הירידה במשקל הן לעוסקים בספורט והן למטופלים במצבי חולי שונים ובמצבי דלדול שריר לאחר אשפוז ממושך. לעיתים מסת השריר עלולה להיפגע במהלך הירידה במשקל ולכן יש להעניק טיפול תזונתי מיוחד על מנת להשיב את מסת השריר לקדמותה".

 

בשונה ממכשירים המוכרים בחדרי הכושר, מכשיר זה הינו ייחודי ומאפשר גם מדידת מטופלים מרותקים למיטה, מטופלים עם בצקות. תהליך המדידה נעשה באמצעות מוליכות חשמלית המושפעת מכמות המים הנמצאת במסת הגוף הרזה.

 

בתמונה : דר׳ הילה זהרוני ומכשיר מדידת הרכב הגוף

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...