שתף

קהילה תומכת בקשישים של רחובות

12:14 25.03.2020

מה חדש ברחובות

עמותת על"ה תומכת בקשישים ברחובות ומספקת לה רשת ביטחון

 

 

בזמן שאוכלוסיית הקשישים נחשבת לפגיעה ביותר ולא יוצאת מהבית:

עמותת על"ה ברחובות תומכת בהם בתוך הבית עם תכנית "קהילה תומכת" שמספקת רשת ביטחון הכוללת בין היתר חיבור למוקד חירום, איש תחזוקה וסיוע שמגיע הביתה ועוד שירותים תומכים

 

בשעת חירום לאומית, בה חלק לא מבוטל מהאזרחים שוהים בבידוד ורובם של התושבים נמצאים עם ילדיהם בבית עקב השבתת מערכת החינוך, התרבות והפנאי, אוכלוסיית הקשישים הוגדרה כאוכלוסיה הפגיעה ביותר לנגיף הקורונה. קשישים רבים נותרים בביתם, ללא יכולת של ילדיהם לבקר אותם, מחשש להדבקה. ומהצד השני ילדיהם מודאגים, היות והם לא יכולים להגיע ולסייע עקב המצב.

 

בעל"ה, העמותה למען המבוגר ברחובות, פועלת תכנית "קהילה תומכת" של משרד הרווחה למבוגרי העיר רחובות, המתגוררים בביתם ורוצים להמשיך לחיות בביתם בביטחון, באיכות חיים ובעיקר בקהילה, גם בשיגרה ובעיקר בימים קשים אלו. מדובר בתכנית שעל"ה מספקת למבוגרי העיר כ -25 שנה.

 

"התוכנית נוצרה מתוך מחשבה שאזרחים ותיקים מעדיפים להתגורר בביתם, בקהילה ובסביבה המוכרת להם, גם כאשר הם חוששים מירידה בבריאותם ובתפקודם. סיוע מותאם בקהילה יאפשר להם להמשיך ולהתגורר בתחושת בביטחון ובאיכות חיים טובה יותר" אומרת רונית לדרמן, מנהלת "קהילה תומכת" בעל"ה. 

 

 

התכנית כוללת סל שירותים בתחומי בריאות, תחזוקה ופנאי שנותן שקט נפשי ועזרה בבית בכל מה שצריך קרי חיבור למוקד חירום 24/7, שירותי רופא, פינוי באמבולנס וכיוצא בזה. כמו כן התוכנית מספקת איש תחזוקה (אב קהילה) שזמין 24 שעות ביממה ובאחריותו להעניק סיוע בבעיות יומיומיות לרבות ביצוע תיקונים קלים בבית, הבאה והתקנת אביזרי עזר בבית, הבאת תרופות, יצירת קשר עם בעלי מלאכה וגורמי סיוע בקהילה ועוד. בנוסף לאבות הקהילה, על"ה מעסיקה גם אם קהילה, יוצאת הקהילה האתיופית, הפועלת בקרב יוצאי העדה.

 

חברי הקהילה התומכת יכולים לקבל ליווי של עובדת סוציאלית במגוון תחומים, ובימים כתיקונם להשתתף בפעילויות חברה, תרבות ופנאי ולהגיע להרצאות מעניינות ומגוונות, סדנאות, חוגים  ועוד.

 

"דווקא בימים אלו כשלא יוצאים מהבית ויש כל כך הרבה אי וודאות, שירות כמו קהילה תומכת הוא קריטי עבורם ושווה כל שקל" אומר אסף וישקין מנכ"ל על"ה ומסביר "קהילה תומכת מאפשרת הן למבוגרים והן לילדיהם שקט נפשי. אם חלילה משהו קורה להורים או כל תקלה אחרת בבית, יש כתובת מיידית בכל שעה ביום ואפשר להיות רגוע שיבואו וידאגו להכול.אני מזמין את מבוגרי העיר וילדיהם ליצור איתנו קשר טלפוני לגבי הצטרפות לתוכנית. ניצולי שואה יכולים להצטרף בעלות מסובסדת של משרד הרווחה ב-25 ₪ לחודש בלבד".

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...