שתף

צפו: סגירת מעגל מרגשת על הבמה

11:47 03.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

גם רופא וגם זמר: פרופ' יונתן להב, מנהל מחלקת א.א.ג במרכז הרפואי קפלן עלה בשבוע שעבר לבמה לשיר עם הזמר הראל מויאל את השיר "לפעמים חלומות מתגשמים", לאחר שניתח את מויאל לפני כשנה. צפו בסרטון:

 

ההיכרות בין הזמר המפורסם הראל מויאל לבין פרופ' יונתן להב, מנהל מחלקת א.א.ג וניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית, החלה לפני כשנה. מויאל, שהיה אז ברצף של הופעות מוצלחות, לפתע הצטרד, וחש כי אינו מסוגל לשיר. הוא מחליט לבטל את ההופעות הקרובות אשר תוכננו לו, ופונה לפרופ' להב לבדיקה.

 

הראל מויאל מספר: "בגלל עומס, ריבוי של הופעות ומחסור בשינה, הגעתי למצב הייתי כ"כ צרוד עד כדי שלא יכולתי לדבר ובוודאי שלא לשיר. התייעצתי עם שימרית, אישתי, והיא אמרה - 'אני אביא את המומחה הכי גדול בארץ למיתרי קול, כדי שתוכל להיבדק אצלו'. וכך היא הגיע לפרופ' יונתן להב מהמרכז הרפואי קפלן ברחובות, בחור מיוחד, אלוף אמיתי".

 

מויאל מגיע להיבדק אצל פרופ' להב, אשר מאבחן אצלו פוליפ על מיתרי הקול, ואומר לו שהאפשרות היחידה לטיפול היא ניתוח, בו יכרתו את הפוליפ.

 

פרופ' יונתן להב, מנהל מחלקת א.א.ג וניתוחי ראש וצוואר, במרכז הרפואי קפלן: "פוליפ הוא נגע על מיתרי הקול, אשר נגרם כתוצאה מחבלה כלשהי על מיתרי הקול, שימוש לא נכון או מוגזם במיתרים. זמרים וזמרות, ובעלי מקצוע נוספים העושים שימוש רב בקול, עומדים בסכנה לפתח פוליפים. הפוליפ מפריע לסגירה של מיתרי הקול, והוא מונע הפקת קול בטון גבוה, ולכן אחד הביטויים שלו הוא צרידות, כפי שחווה הראל. האפשרות היחידה במקרה זה היא ניתוח. אנשים שעבורם הקול שלהם הוא למעשה הכלי החשוב ביותר במקצוע שלהם מטבע הדברים מאוד חוששים מהניתוח. הראל עבר את הניתוח בהצלחה, ותוך מספר חודשים חזר לאיתנו". מויאל מחליט לעבור את הניתוח במרכז הרפואי קפלן, ובזמן שהשניים נערכים לניתוח, מספר לו פרופ' להב שהוא מנגן על גיטרה ושר, ואף יש לו הרכב של חברים שמנגנים. למויאל עולה רעיון, והוא אומר לפרופ': "בוא נעשה דבר כזה - אתה תגשים לי את החלום לחזור לשיר, ואני אגשים לך את החלום שלך לעלות על הבמה ולשיר ביחד".

 

בשבוע שעבר, ולאחר שנה הפסקה מהופעות, ערך הראל מויאל הופעת בכורה בזאפה בהרצליה לסינגל החדש שלו - אלופים. האולם היה מלא מקצה לקצה. במהלך ההופעה, סיפר מויאל את סיפורו: מדוע לא הופיע במשך שנה ועל הניתוח שביצע פרופ' להב, והזמין את הפרופ' לשיר יחד איתו את השיר "לפעמים חלומות מתגשמים", לקול מחיאות הכפיים של מעריציו של מויאל ומשפחתו של להב.

 

פרופ' להב: "התרגשתי מאוד לעלות על הבמה עם הראל, זה אכן היה חלום שהתגשם עבורי. אני מודה להראל על ההזדמנות המיוחדת".

 

 

קרדיט צילום:  המרכז הרפואי קפלן

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...