שתף

פתחו את לבכם: מירוץ לאורו של רונן לוברסקי ז''ל

16:56 05.05.2019

מה חדש ברחובות

 

בתאריך 24 למאי 2018, במהלך פעילות מבצעית במחנה הפליטים אל עאמרי הסמוך לרמאללה נפצע אנושות לוחם דובדבן רונן לוברסקי ז"ל ולאחר שלושה ימים, בתאריך י"ב בסיוון תשע"ח, 26.05.2018, נפטר מפצעיו

 

בשבוע הבא יערך מרוץ לזכרו - עזרו להפיץ את אורו של רונן (לתרומה לחץ כאן)

 

רונן שירת כלוחם ביחידת דובדבן והיה בן 20 במותו.

 

"את רונן הכרנו, אחרי לכתו" מספרים מנהלי עמותת פרחי דרום המפעילה את מועדון הכדורגל הפועל עירוני גדרה. "דודו של רונן מאמן אצלנו במועדון, וכשהטרגדיה דפקה על דלתם, היא גם דפקה על דלתינו. כבר בלווייה הבנו שמדובר במשפחה מאוד מיוחדת.

 

 

פגשנו את אריק לוברסקי, שזה עתה שכל את אחיו וקורא לעם ישראל לחיות בשמחה, באמונה ובאהבה, שברגע של כאב בלתי יתואר מפציר באנשים להיות יותר טובים... משהו בו ובהם נגע בנו. כחודש לאחר השבעה נפגשנו. משפחת לוברסקי, נציגי העמותה ויואב אסא - מייסד "אסא אותי לוחם" (שם רונן התאמן טרם גיוסו לצה"ל). לכולנו היה ברור שהמטרה היא לבנות תוכנית ערכית ולא להסתפק באירוע חד פעמי לזכרו של רונן.

 

 

הרעיון המרכזי שהתגבש היה לבנות תוכנית שמאירה ומנכיחה את דמותו של רונן ומידותיו הנעלות בקרב ילדים ובני נוער. תוכנית שמעצבת את הנערים ומעוררת בהם השראה והעצמה, ולא כזו שעוסקת בכאב ובשכול".

 

עזרו לנו להמשיך להפיץ את אורו של רונן! לפרטים אודות המירוץ צפו:

 

הטרגדיה האישית של משפחת לוברסקי הפכה לתוכנית הערכית המובילה של שני האירגונים ו"תוכנית לאורו" הגיחה לאוויר העולם. התוכנית מבוססת על כתבים שרונן השאיר אחריו וסיפורים שסופרו על ידי מכריו ומוקיריו.

 

"קשה להכיר אדם אחרי לכתו" מוסיפים אנשי העמותה. "קשה עוד יותר תחושת ההחמצה. למדנו את רונן דרך הכתבים שהשאיר ואשר ניהל מגיל 15 ועד יומו האחרון. רונן ניהל מערכת יחסים מופלאה עם עצמו, וחתר לשיפור תמידי של היכולות שלו, נוכח הידיעה שהוא יכול! הוא הציב לעצמו מטרות בחיים ועשה כל שלאל ידו כדי להשיגן. שאף להצטיין בכל תחום בו נגע. גם ובעיקר כשהדברים לא באו בקלות, רונן לא חשש מעבודה קשה והצליח להיכנס בכל דלת אותה ביקש לפתוח. רונן היה חבר, מהסוג שכל אדם חולם עליו... זה שירים אותך, זה שיעשה למענך, זה שיעשה ביחד איתך ולו כדי שלא תיוותר לבד בעשייה, הראשון שירתם להושיט יד ולעזור, ותמיד, אבל תמיד! עשה הכל בענווה ובשקט שכל כך איפיינו אותו.

 

 

רונן הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, הוא חבר, הוא מודל לחיקוי, הוא אהוב, הוא גיבור, וכן. הוא חלל שהותיר אחריו חלל מאוד גדול. לצד זה, רונן הוא גם המון אור. ובמותו, ציווה לנו את אורו".

 

כשבוע לאחר שיורד הדגל לחצי התורן, ועם ישראל ירכין את ראשו על בניו ובנותיו, תציין משפחת לוברסקי את ארוע השיא של התוכנית - מירוץ לאורו. המרוץ הינו מרוץ שליחים המתחיל ב-'גבעות רונן' שבעיר רחובות עיר מגוריו של רונן ז"ל ומסתיים סמוך לקברו בהר הרצל, משם יחל מסע משותף לכותל המערבי. המרוץ יוזנק ביום חמישי 16/5/19 בשעות אחר הצהריים ויסתיים בשעות הבוקר של יום שישי 17/5/19.

 

 

"המרוץ הוא הארוע הערכי והמשמעותי ביותר שעשינו עד כה" משתפים בהתרגשות חברי העמותה. "יש בו הכל מהכל. אהבת האדם, מידות וערכים, ציונות ואהבת הארץ. כ-400 ילדים ובני נוער ישתתפו במרוץ ויחוו חווייה שללא ספק תותיר בהם חותם. מדובר בהערכות לוגיסטית בהיקף נרחב ובאחריות עצומה. בימים אלה אנו יוצאים בגיוס המונים כדי להפוך את המרוץ הזה למשהו באורו ולאורו של רונן. זכות  גדולה נפלה בחלקינו גם אם בנסיבות טרגיות. נקפיד להפיץ את אורו של רונן!"

 

מירוץ לאורו יתקיים בליל ירח מלא ויסתיים ביום האזכרה הרשמי של סמ"ר רונן לוברסקי זכרונו לברכה.

 

 

רגע לפני המירוץ המסכם את הפעילות הערכית והחינוכית השנתית, מירוץ "לאורו" של לוחם דובדבן סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל.

היכנסו לאתר כאן ופיתחו את הלב, המשפחה תשמח לכל עזרה, אפשר ורצוי להעביר לחברים ומכרים.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...