שתף

פרופ' עדי קמחי זכתה בפרס ישראל

08:22 21.03.2019

מה חדש ברחובות

גאווה מקומית ענקית: פרופ' עדי קמחי זכתה בפרס כלת ישראל

 

שר החינוך, נפתלי בנט, הודיע אמש על זכייתה של כלת פרס ישראל בתחום חקר מדעי החיים פרופ' עדי קמחי, וברך אותה על זכייתה בפרס.


ועדת הפרס התכנסה בראשותו פרופ' חיים סידר – יו"ר הוועדה, כשלצדו החברים – פרופ' שולמית מיכאלי ופרופ' מנחם סגל. השנה, הרכבי הוועדה כוללים נציגות נשים וזאת בהתאם למדיניות החדשה שקבע שר החינוך בנט.

 

בנימוקיה ציינה הועדה כי: "פרופ' עדי קמחי היא מחלוצי פענוח מנגנון המוות התאי המתוכנת ביונקים. פרופ' קמחי פיתחה גישות חלוציות לפענוח מסלול מורכב זה בתאים אנושיים אשר משפיע ישירות על תהליך ההתפתחות הנורמאלית והסרטן. עבודתה חשפה מנגנונים מולקולריים מערכתיים חדשניים להבנת תהליך המוות ברמת ייצור החלבונים ופירוקם. לפרופ' קמחי תרומה ארוכת שנים לטיפוח מדענים צעירים ונשים במדע".

 

פרופ' עדי קמחי. כלת פרס ישראל

 

עדי קמחי פעלה ופועלת כל השנים לקידום נשים במדע דרך הקמה ויישום תוכניות שונות שמטרתן להקנות שוויון הזדמנויות למדעניות בשלבים שונים לאורך הקריירה האקדמית שלהן. עדי חברה באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים מאז 2015. פועלת לחזוק הקשרים של האקדמיה הישראלית עם אקדמיות בחו"ל. מחקריה של עדי פתחו אפיקים חדשים בהסתכלות מערכתית על כל חלבוני המוות.

 

עדי חברה באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים מאז 2015. פועלת לחזוק הקשרים של האקדמיה הישראלית עם אקדמיות בחו"ל. פועלת לעידוד נערות בחטיבות הבינים לבחירה במקצועות ה STEM בשיתוף עם האקדמיה הצעירה למדעים.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...