שתף

פרופ' דן יקיר- חתן פרס ישראל

11:19 06.05.2019

מה חדש ברחובות

גאווה מקומית: תעשו הרבה מאוד כבוד לפרופסור דן יקיר על זכייתו והיבחרו לחתן פרס ישראל

 

שר החינוך היוצא, נפתלי בנט, הודיע על זכייתו של חתן פרס ישראל בתחום חקר מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה ומדעי האטמוספירה – פרופ' דן יקיר, וברך אותו על זכייתו בפרס.

 

ועדת הפרס התכנסה בראשותו של פרופ' גדעון דגן יו"ר הוועדה, כשלצדו החברים – ד"ר רבקה אמית, פרופ' ינון רודיך. השנה, הרכבי הוועדה כוללים נציגות נשים וזאת בהתאם למדיניות החדשה שקבע שר החינוך בנט.

 

פרופסור דן יקיר. חתן פרס ישראל

 

בנימוקיה ציינה הוועדה כי: "פרופ׳ יקיר חוקר את יחסי הגומלין בין הביוספרה והאטמוספרה, ובמיוחד את הדרכים בהן הצמחיה משפיעה על הסביבה ועל האקלים. מחקרו אפשר פיתוח שיטות חדשניות לשימוש באיזוטופים יציבים להערכת תרומת הפוטוסינתזה היבשתית לאקלים כדור הארץ וזיהוי תהליכים כימיים וביולוגים במערכת הקרקע-צמח-אטמוספרה המשפיעים עליה. פרופ׳ יקיר הקים את תחנת המחקר ביער יתיר בגבול המדבר באזור הצחיח למחצה. התחנה משולבת ברשת תחנות עולמית באיזורי אקלים שונים ומספקת נתונים יחודיים על השפעת המערכת האקולוגית החצי מדברית על אקלים כדור הארץ תחת שינויי אקלים. לפרופסור יקיר יש תרומה ציבורית רבה לקידום המדע והקשרים בין מדע וחברה בארץ ובעולם."

 

לפרופ׳ יקיר קבוצת מחקר דינמית ובין לאומית במסגרתה השלימו 13 סטודנטים את תזת המסטר, 15 סטודנטים את הדוקטורט, ו 15 עמיתים את תקופת הבתר דוקטורט, והוא הופיע בהרצאות מוזמנות, וכנואם מרכזי בכנסים, בסדנאות, ובסמינרים ברחבי העולם. פרופ, יקיר פרסם כ 170 מאמרים בעיתונות המדעית המובילה ופרקים בספרי מדע.

 

כיום דן יקיר מכהן כפרופסור במחלקה למדעי כדור הארץ וכוכבי הלכת, ומוביל קבוצת מחקר בת כ15 חברים. כמו כן פרופ׳ יקיר חבר בוועד המנהל של הזרוע החינוכית של מכון ויצמן (מכון דוידסון לחינוך מדעי), ומכהן כיו״ר מועצת הפרופסורים של מכון ויצמן.

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...