שתף

פעם נוספת: ''אני יהודי''

09:40 30.05.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

לאור הביקוש, עיריית רחובות והחברה העירונית שמחות להזמין את התושבים להקרנת טרום בכורה שנייה של הסרט התיעודי "אני יהודי" אשר מספר את סיפור גילוי יהדותם של צאצאי האנוסים מספרד ופורטוגל

 

 

ההקרנה תתקיים ביום שני, 12.6.23, באולם בית יד לבנים.

צילום: יענקל'ה שמעוני ותיקי זן-בר

ביום שני, 22.5.23, התקיימה הקרנה טרום בכורה ראשונה של  הסרט "אני יהודי", באירוע חגיגי ומכובד. האולם היה מלא מפה לפה והיה מאוד מרגש!  לאור ההצלחה וחשיבות הנושא, תתקיים הקרנה נוספת ב-12.6.23 בבית יד לבנים.


לאחר עבודה שנמשכה יותר משנתיים הושלמה הפקת הסרט שעוסק בכמיהתם לחזור לחיק היהדות של אנשים רבים שגילו לאחר יותר מחמש מאות שנים, שהם צאצאי היהודים האנוסים מספרד ופורטוגל. בסרט נחשף הקושי ודרך החתחתים שעוברים אנשים בדרך לגלות את עברם, את יהדותם והמסע מפרך עד לקבלת אישור ליהדות. 


התפתחות הרשתות החברתיות ואתרי מידע שונים באינטרנט עזרה לרבים לזהות שורשים יהודיים של משפחתם, ורבים מהם יצאו למסע חיפוש במטרה לגלות את עברם בצורה מדויקת יותר.


מטרת הסרט היא להגביר את המודעות של הקהל הרחב לתופעת צאצאי האנוסים, ובעיקר "להעיר" את המוסדות היהודיים בישראל וברחבי העולם כדי שיתגייסו לטפל באנשים אלה הרוצים לשוב ליהדות ולחוש שהם יהודים לכל ולנהל את חייהם ואמונתם על פי ראות עיניהם היהודית.


הסרט שאורכו 46 דקות, הופק במרכז לתקשורת של החברה העירונית רחובות ברובו בעזרת מתנדבי המרכז, בוים על ידי מרים פרייברון גם היא מתנדבת המרכז.


הסרט הוקרן באולם של בית יד לבנים ברחובות, והכוונה להמשיך ולהקרין אותו עוד מספר פעמים בעיר רחובות, ברחבי הארץ ואף בעולם בפסטיבלים שונים ובפני קהל רחב.
הכניסה חופשית בהרשמה מראש.


לפרטים נוספים - יענקל'ה שמעוני | מנהל המרכז לתקשורת | 050-6682975

 

 

קרדיט לתמונה: באדיבות קרן זרע ישראל להשבת בני האנוסים ליהדות

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...