שתף

פעוט בן 4 ניצל לאחר הכשת נחש ארסי

13:46 31.03.2019

מה חדש ברחובות

 

הנחשים כבר מרגישים אביב: קפלן: חייו של פעוט (4) ניצלו לאחר שהוכש על-ידי נחש ארסי

צפו בסרטון הנחש והפעוט ב'קפלן'!

 

לפני כשבוע הגיע יונתן, בן ה-4, לחדר-מיון ילדים במרכז הרפואי 'קפלן', בניהולו של ד"ר אורי בלה, לאחר שהוכש, ברגלו הימנית, על-ידי נחש מסוג צפע ארצישראלי, בחצר בית המשפחה במושב באיזור השפלה.

 

צוות חדר-המיון העניק ליונתן טיפול מהיר ואפקטיבי במצבים אלו, של תרופת אנטי סרום, והעביר אותו להמשך טיפול והשגחה, ביחידה לטיפול נמרץ כללי.

 

לאחר שהתאושש - שוחרר יונתן לביתו.

 


צילום: דוברות קפלן

 

אמו של יונתן אמרה כי הם הלכו לבית המשפחה, ביום שישי שעבר, בשעות הצהריים, ויונתן הלך לשחק בחצר הקדמית. "לפתע שמעתי אותו צועק 'נחש עקץ אותי' והוריד את הגרב ברגל ימין, ומיד ראיתי את סימני ההכשה, ונסענו מיד לבית-חולים קפלן. החלו תסמינים של ההרעלה עם רגל נפוחה, חולשה כללית והקאות", היא מתארת: "במיון קיבל אותנו צוות מדהים ורגיש, שזיהה את ההכשה והחל בתהליך מציל חיים, בחדר הלם, הכולל אנטי סרום. הם הרגיעו אותנו ונתנו לנו הרגשה שאנחנו בידיים בטוחות, הן בחדר המיון והן בטיפול נמרץ".ד"ר מיכאל צ'יגרינסקי, מומחה ביחידה לטיפול נמרץ ילדים בקפלן, אמר כי יונתן הגיע לחדר-המיון בבית-החולים מספר דקות לאחר שהוכש על-ידי נחש צפע ארסי: "יונתן הגיע בהכרה מלאה, עם רגל נפוחה מאוד וסימנים סיסטמיים של הכשה, כגון: הקאה, חולשה וכאבי בטן", הוא מתאר: "הוא קיבל בזמן ובמקום טיפול רפואי הכולל זריקת אנטי סרום והועבר ליחידה לטיפול נמרץ כללי, להמשך מעקב סימני נשימה ובדיקות קרישת דם. לשמחתנו, התפשטות הארס נעצרה, והוא התאושש יחסית מהר, בזכות הטיפול המידי במיון", הוא מתאר: "ההשלכות של אי הגעה מהירה לבית-החולים עלולות להיות מסכנות חיים, לכן, במקרה של חשד להכשה - יש להפסיק כל פעילות ולהגיע מיד לחדר המיון הקרוב." הוא מסביר. ד"ר צ'יגרינסקי מזהיר כי מדובר בתקופה בעייתית מבחינת הנחשים, כי הם מתחילים להתעורר משנת החורף והם מאוד עצבניים ורעבים ומלאי ארס, ועל כן, יש לנקוט משנה זהירות: "אזור השפלה מאופיין בנחשים רבים, בפרט במקומות עם שטחים פתוחים, כגון: מושבים, קיבוצים ואזורים חקלאיים. יש להקפיד על ערנות רבה, לא לצאת בלילה לסביבה חשוכה עם קוצים, ובפרט במקומות בהם ישנם מקורות-מים וקרירות בעונה זו." הוא מסכם.

׳דגלים אדומים' שמרמזים כי מדובר בהכשת נחש:

  • שקיעה במצב ההכרה.
  • תחושת מחנק הולכת וגוברת.
  • תחושת בלבול.
  • סימנים מחמירים באזור ההכשה, כגון: אודם, בצקת, שינוי בגוון העור.

 

צפו בסרטון הנחש והפעוט ב'קפלן'!

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...