שתף

עמותת עלה מוריה - עבודה עם נשמה

20:39 08.08.2022 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

עמותת עלה מוריה מתפתחת ומצרפת לשורותיה שחקני נשמה

עמותה שהיא משפחה מחבקת, מלאת  אתגר וסיפוק בחיים, תפקידים עם אופק להתפתחות אישית בארגון רב-גוני - מי בא?


אנחנו נמצאים בתקופה בה אנשים מחפשים משמעות ומימוש עצמי בחייהם ורבים לא מוצאים זאת. הם עובדים בתפקידים המותאמים למקצועות או לתארים אותם למדו, ולעתים מגלים שזה לא בדיוק מה שהם חשבו, ושהם צריכים להתחיל לחשב מסלול מחדש.

 

 

אולי מה שחסר להם זו תחושת שליחות וסיפוק עצמי. במחקר, שנעשה ממש לאחרונה, הסתבר כי בחברות  וארגונים בהם מתקיים ערך ההתנדבות והתרומה לקהילה - שיעור העזיבה עומד על כ-40% עובדים לעומת נתון כפול מזה בארגונים ללא תרומה לקהילה.


לנתון הזה יש משמעות גדולה. לא משנה אם אתה עובד בהייטק, בחברה לפיננסים או בפרסום - כל אדם רוצה להרגיש שהוא גם תורם משהו לחברה ולסביבה בה הוא חי. ויש את אלה שפשוט מסמנים לעצמם, מראש, את המקצועות והתפקידים שמזמנים להם את החוויה והסיפוק הזה ביום-יום, כמו בסבב הגיוס הנוכחי של עמותת עלה מוריה.


עלה מוריה - מעטפת אנושית וקשובה לילדים, נוער ומבוגרים עם מוגבלויות. בית לחיים.

עמותת עלה מוריה הוקמה בשנת 1997, למען אנשים עם מוגבלויות. העמותה פועלת בגדרה והסביבה וכוללת מסגרות דיור, שיקום וחינוך, המספקות ל-180 חניכים בגילאים שונים מענה ואיכות-חיים לצרכיהם המיוחדים.


המעטפת כוללת, בין היתר, את מערך הדיור 'מוריה', שמיועד לאנשים בתפקוד נמוך בגילאי 10 ומעלה, הוסטלים 'עלה אל האופק' לילדים צעירים על הרצף, בית ספר 'מוריה', לחינוך מיוחד לגילאי 6-21, מעון יום שיקומי 'עלעלים', לפעוטות בגילאי חצי שנה עד שלוש שנים, ותוכניות 'עלי' ו'עלמיא' לבנות  עצמאיות.


מערכי הדיור, המסגרות החינוכיות והשיקומיות, תוכניות הפנאי והתעסוקה מכוונות למתן איכות-חיים, בשילוב הכוונה, עידוד ותמיכה לפי הצורך.

 

בעמותה 240 אנשי צוות וכ-150 מתנדבים, שמוצאים בכל יום סיפוק רב וערך בליווי אנשים עם מוגבלויות.

 


תכנית 'עלי' - תכנית ייחודית וחדשנית, המשלבת שירות לאומי מותאם, עם מגורים בדירת שותפות לצעירות המסיימות את לימודיהן

מדובר על תכנית המאפשרת שילוב צעירות עם מוגבלות בגילאי 18-25 בתפקוד גבוה, מהמגזר הדתי, בדירת שותפות, תוך מתן מענה לצרכים וליכולות של צעירות אלו, כחלק מתוכנית מעבר והכנה לחיים עצמאיים ובוגרים.


התוכנית שמה לה למטרה לחשוף, לאמן ולהנגיש התנסות במרקם חיים ובמסגרות שיאפשרו הכנה מקסימאלית למעבר הצעירה לדיור בקהילה והשתלבותה במסגרת תעסוקתית בהמשך חייה.


תכנית נוספת היא עלמיא, המהווה בית חם לנשים צעירות עם מגבלה, המעוניינות להשתלב בקהילה ובחברה מתוך עצמאות מירבית בכל תחומי החיים.


תפיסת העולם של הצוות המקצועי נשענת על ליווי והובלת הצעירות למימוש עצמי מלא של יכולותיהן בכל תחומי החיים, תוך הענקת עצמאות מקסימלית.

 

נדמה כי החוויה הכי תורמת שלהן, לעצמן, היא ההזדמנות לפגוש את העולם האמיתי ולרכוש כלים נכונים לחיים עצמאיים, למרות ועם המוגבלות. 

 

 

גילה שוורץ, מרפאה בעיסוק ויועצת מקצועית בעמותה: "השמים הם הגבול, וזו לא קלישאה"

תפסנו לשיחה את גילה שוורץ, מרפאה בעיסוק, המועסקת בעמותה כבר 32 שנה, וזה מה שיש לה לומר על התפקיד, החזון וההתפתחות האישית שלה בעמותת עלה מוריה:


"התחלתי את עבודתי בעמותה כמרפאה בעיסוק בגנים, והיום אני יועצת ומלווה את מנהלי המסגרות, חולמת ומגשימה תוכניות, כדי לשפר את איכות-חייהם של הדיירים שלנו, שהם פעוטות, בני-נוער ומבוגרים עם מוגבלויות. אני שואפת ליצור עבורם סביבה אנושית ופיזית מותאמת, בטוחה ומעשירה, המאפשרת להם לנצל את היכולות שלהם ולחוש בעלי-ערך".

 

גילה שוורץ, מרפאה בעיסוק ויועצת מקצועית בעמותת עלה מוריה
 

מה מיוחד בעמותה הזו?

"מכיוון שהעמותה קולטת ומטפלת במנעד רחב של גילאים וסוגי מוגבלויות, יש לעובדים המטפלים כאן הזדמנות לפגוש מצבים אנושיים שונים ורב-גוניים ולהתפתח בתוכם. להתנסות במגוון תפקידים ולרכוש מיומנויות חדשות בתוך המקצוע שלהם, וזוהי חוויה אישית ומעצימה. הנהלת העמותה מאמינה בנו, העובדים, וביכולת שלנו לשנות חיים. זה בא לידי ביטוי גם בהשקעה הרבה שלהם בהכשרה שלנו ובקשרים ההדוקים והמחבקים של אנשי הצוות עם החניכים".


מה יש לך לומר למי שיבחר לעבוד בעמותה?

"השמים הם הגבול, וזו לא קלישאה. יש פה פתיחות מחשבתית לרעיונות ויוזמות חדשות, וזה מעניק מוטיבציה גם לנו, העובדים. כל אחד מרגיש כאן בעל-ערך וכל אחד מוצא את הדרך שלו לנצל את היכולות שלו בתוך התפקיד. כבר ראיתי עובדים רבים אשר צמחו בתוך העמותה והפכו את התפקיד שלהם להגשמה עצמית מספקת, גם עבורם וגם עבור קהיליית המוגבלים. אני מרגישה זכות לעבוד במקום כזה קשוב, מעניק ומלא שמחת-חיים. אני מודה על כל יום."

 

רונית ג'אן, מנהלת משאבי אנוש בעמותת עלה מוריה


רשימת משרות פנויות בעמותה

לדברי רונית, מנהלת משאבי אנוש, התפנו כעת המשרות הבאות: מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, מדריכים ומטפלים סיעודיים, סייעים לשיקום. מנתחת התנהגות, מטפלת באמנות, פיזיותרפיסטית, מדריכות תעסוקה, סייעות ומטפלות למעון יום שיקומי, מורות, אנשי תחזוקה, עובדי ניקיון ורכזת בית.

 

רוצים לעבוד מכל הלב?

למגוון המשרות הקיימות לחצו כאן

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...