שתף

עיריית רחובות ביצעה הבוקר תרגיל חירום המדמה נפילת טילים במספר אתרים בעיר

14:53 28.11.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

ראש העיר רחמים מלול הוביל הבוקר תרגיל חירום רחב היקף בשיתוף פיקוד העורף, כלל הגורמים הרלוונטיים בעיריית רחובות וכלל גורמי הביטחון וההצלה- המשטרה, מד״א וכיבוי והצלה ורשות החירום הלאומית

 

תרגיל חירום המקיף שנערך לעירייה על ידי פיקוד העורף דימה את ההתמודדות עם תוצאות נפילת טילים כמו קריסת מבנים בעיר, חסימת צירים, פגיעה בתשתיות, נפגעים ונעדרים

 

לאור ההתפתחויות מדרום ומצפון, עיריית רחובות, בהובלת אגף הביטחון והחירום, עסקה ועוסקת גם כעת בהיערכות לתרחיש מלחמה רב זירתי.


יודגש כי התרגולים וההכשרות נערכים בימי שגרה במשך כל ימות השנה, מספר פעמים בשנה. מתחילת מלחמת חרבות ברזל נערכו ועוד ייערכו מספר תרגילים- על מנת להתכונן ולשפר את המוכנות במקרה של הסלמה נוספת.

 

התרגיל בעיריית רחובות נערך החל מהבוקר במרכז ההפעלה לשעת חירום, ומשתתפים בו כל הגורמים הרלוונטיים בעיריית רחובות בשיתוף פיקוד העורף, כלל הגורמים הרלוונטיים בעיריית רחובות וכלל גורמי הביטחון וההצלה- המשטרה, מד״א וכיבוי והצלה וכן רח״ל רשות חירום לאומית במשרד הביטחון.

 

בתרגיל שנמשך מהבוקר ועד לשעות  הצהריים המאוחרות משתתפים כל בכירי העירייה - ראש העיר רחמים מלול, המנכ״ל מאיר דהן, מנהל אגף הביטחון והחירום אליצור זרחי ומנהלי האגפים וכל העובדים הרלוונטיים לשעת חירום.


התרגיל דימה מספר איזורי הרס ברחבי העיר כתוצאה מנפילות טילים, תוך הפסקת חשמל ומים, נפגעים וצורך בחילוץ, וכל זאת תוך קושי גדול בתנועה בעיר עקב חסימת צירים ובעיות בתקשורת.

התרגיל נערך ע״י אגף החירום והביטחון בעיריית רחובות, עם כלל בעלי התפקידים הרלוונטיים. בשיתוף נפת השפלה במחוז מרכז וירושלים בפיקוד העורף אשר ניהלו את התרגיל, הכינו את התרחישים השונים ותירגלו את צוותי העירייה בהזרמת ההתרחשויות ואף הצמידו חונכ/ת לכל מכלול.


את התרגיל ליוו המפקדים הרלוונטיים מפיקוד העורף המלווים את העיר בשעת חירום: אל״מ אמיר בן דוד מפקד המחוז, אל״מ אופיר כהן, מפקד נפת שפלה, אל״מ משה לוי מפקד יקל״ר וקצינים וקצינות נוספים ששימשו כחונכים.

בתרגיל השתתפו עשרות עובדות ועובדי עירייה.


במסגרת התרגיל נבחנו כל ההשלכות, והמיכלולים השונים נדרשו להגיב לסימולציה ולהציג כיצד ינהגו בכל תרחיש.


בסוף היום התכנסו כל הגורמים על מנת לסכם את הדברים, להסיק מסקנות ולקבל משוב ולהפיק לקחים להבא.

ראש העיר, רחמים מלול: ״ בימים אלה יותר מתמיד ברור כמה חשובה ההיערכות לתרחישי סיכון. עיריית רחובות מתרגלת בשגרה מדי מספר חודשים אולם דווקא עכשיו, חשוב לנצל את הזמן לתרגיל נוסף - כל תרגיל מעלה את הרמה של התפקוד שלנו בזמן אמת, ומשפר עוד יותר את רמת הכשירות. המטרה שלנו היא שעובדינו יידעו להציל חיים בשעת חירום ולהעניק לתושבי העיר את מלוא השירות גם בשעת חירום בעיר, בכל צורה ודרך״

 

כזכור, בשבוע שעבר נערך גם תרגיל ליחידת החילוץ העירונית שצפויה לפעול במתן סיוע ראשוני וחילוץ לכודים מאתרי הרס. התרגיל היה רחב היקף בשילוב עם כוחות הביטחון והשיטור העירוני ומתנדבי איחוד הצלה, ודימה תרחיש של 5 נפילות טילים בחמישה אתרי הרס שונים ברחבי העיר, עם לכודים ונפגעים.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...