שתף

עורך דין עבירות מע''מ

10:20 29.06.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

אם אתם חשודים בעבירות מע"מ או אם אתם רוצים ללמוד את הנושא לעומק ולהבין איך נכון להתנהל בתחומי העסק, על מנת שתרגישו בטוחים מול החוק הישראלי, המאמר הזה נועד לכם

 

כאן תקבלו את הרקע הדרוש לכם כדי להבין את הנושא לעומק וכמובן, יהיו כאן רעיונות אופרטיביים, בניסיון לעזור לכם למצוא את הדרך להתנהל מול רשויות החוק בצורה הטובה ביותר. נשמע מעניין? זה הזמן להמשיך לקרוא.

 

 

מה זה בכלל מס ערך מוסף ומדוע הוא חשוב

מס ערך מוסף או בשמו השני: 'מעמ', הוא מס אותו גובה מדינת ישראל בדומה למדינות רבות ברחבי העולם, עבור כל עסקה המתרחשת בתחומי המדינה. אמנם, יש מי שרואים במיסוי המע"מ מס מיותר, אבל ההיגיון העומד מאחורי תשלום המס הזה הוא די פשוט. התפיסה הבסיסית אומרת כי אמנם, האזרח נותן את השירות או המוצר עבורו הוא רשאי לקבל תשלום, אבל הסיבה בגינה הוא בכלל יכול היה לבצע את השירות, נובעת מכך שהמדינה משקיעה כסף בתשתיות אשר מאפשרות לו לקבל את הסחורה בזמן, לנצל את רשת האינטרנט וכן הלאה. גובה המע"מ הוא למעשה, מחיר המס אותו היה צריך בעל העסק לשלם, עבור התשומות המשרתות את המוצר או השירות. מכיוון שגביית מס בכל שלב לאורך שרשרת האספקה זה לא יעיל, קבעה המדינה את גובה המע"מ, זה התשלום הסופי אותו נדרש העסק לשלם למדינה, בשיעור של 17% ממחיר המוצר או השירות. חברות ובעלי עסקים, יכולים להציג לרשויות המס את ההוצאות שלהם על העסק וכך, למעשה 'להתקזז' על המע"מ. כלומר, אם קבלן שיפוצים קיבל תשלום מלקוח והוא נדרש לשלם מעמ בשיעור של 17%, המדינה יכולה להפחית את שיעור המס, אם אותו קבלן יראה כי שילם מעמ כאשר רכש את המוצרים הדרושים לו לעבודות הבניה וכן הלאה. עד כאן הסברנו על מה מדובר בדיוק, אבל איך עבירות מע"מ נראות בעיניו של הדין הפלילי? על כך נפרט בהרחבה כעת.

 

 

מה אנחנו צריכים להבין בנוגע לדין הפלילי

ישראלים רבים רואים בתחום של עבירות מע"מ משהו ששקול לעבירות פחותות כמו ללכת במעבר חציה באור אדום או לזרוק פסולת בחוף הים בלי שאף אחד שם לב. אבל זו כמובן טעות. משום שגובה המס עומד על 17% ובעלי עסקים מעוניינים להוריד במחיר אותו הם קובעים ללקוחות שלהם, יש מי שמנסים להסתיר ממס הכנסה את הפרטים המדויקים בנוגע לעסקאות אותן ביצעו. יש מי שמקבלים כסף במזומן כדי לא לדווח על קיום העסקה ויש מי שרושמים הוצאות פיקטיביות בשביל להראות כאילו הם שילמו מע"מ במקום אחר ולכן מגיע להם לקבל הנחה. חשוב להבין כי יש פעולות אותן ניתן בהחלט לעשות באופן חוקי, מה שנחשב לתכנון מס ויש מקרים בהם מדובר על עבירה אשר יכולה במקרים חמורים, להביא עד שנים מספר בכלא. לכן, חשוב להתייעץ ולא לעשות דברים אשר בדיעבד יתבררו ככאלו שההשלכות שלהם חמורות במיוחד.

 

תמונה: Tingey Injury Law Firm on Unsplash

 

לקבל עצה מאשת מקצוע וותיקה

התפקיד של עורך דין עבירות מע"מ מתחלקת לשניים. מצד אחד, עורך דין עבירות מע"מ עומד לצד אלו שנחשפו לתביעה ונאלצים להתמודד עם ההשלכות של הדין הפלילי. כאן גם הזמן לציין כי בכל מקרה, הרי שאתם אזרחים במדינה דמוקרטית וגם אם ביצעתם עבירה זו או אחרת, מדובר על אזרחים שווי זכויות, אשר מגיע להם שיהיו מי שיאבקו על הזכויות שלהם. עורך דין עבירות מע"מ הוא בהחלט מי שיכול ללוות את העסק שלכם ולקבוע, האם מדובר על פעולה לגיטימית, כזו שאפשר להתייחס אליה בתור תכנון מס או האם אנחנו מדברים על פעולה שעלולות להיות לה השלכות בטווח הרחוק.

 

 

עכשיו זה הזמן לפנות ולקבל ייעוץ משפטי

קרן שקד היא עורכת דין העוסקת בתחום המיסוי כבר משנת 2004, כמעט עשרים שנה. שקד היא מי שאתם יכולים לפנות אליה בכל שאלה ולקבל את הייעוץ המשפטי שיאפשר לכם לעבוד בצורה נכונה ותקנית מול רשויות החוק. יתרה מזאת, בזכות הניסיון, רב השנים של שקד, יש לה את הכלים לעזור לכם לשלם רק את מה שאתם צריכים לשלם לרשויות המס ולא מעבר לכך. לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ אישי, זה הזמן ליצור קשר ולקבל תשובות לכל שאלה.

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...