שתף

ספרים רבותיי, ספרים!

17:53 01.02.2018 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

 

מאת: זהר נוי

 

ספרים - מומלצי השבוע

 

קריאה היא פעילות מעשירה ומהנה בין קפיצה לבריכה, ליציאה לטיול, במחנה התנועה או מתחת למזגן בבית: קריאה במבחר ספרים. מול כל האטרקציות שעולם הנופש והטיולים מציע, יש פעילות אחת שאינה דורשת הדרכה, יציאה מהבית ונסיעה, התארגנות ממושכת ואפילו שיחה: קריאת ספרים

 

סיפורו של נער שגבר על הדיסלקציה


'השליחות שמעבר למילים' מאת מיכאל זרחין, יצא לאור במהדורה מחודשת ומורחבת. זהו סיפור חייו המרתק של נער שהתמודד בצעירותו עם דיסלקציה קשה והפך למטפל מומחה שמוצא פתרונות ללקויי למידה מכל הסוגים. הספר מתאר את הדרך רצופת המהמורות שעברה עליו כנער תל אביבי אינטליגנטי ופופולרי שעשה הכול כדי להסתיר מחבריו את העובדה המביכה שאינו יודע לקרוא. ההתמודדות המייסרת והארוכה שלו עם הדיסלקציה, כפי שהיא מתוארת בדפי הספר, היא הבסיס להבנה ולהזדהות שלו כיום עם מטופליו הרבים. הקורא יפגוש מסר של תקווה בתיאור הדרך המיוחדת שמצא מיכאל כדי להשתחרר מהקושי שלו ולנצח את הדיסלקציה. את הכלים שסייעו לו ללמוד, לקרוא ולכתוב הפך מיכאל לשיטה סדורה מלאת עוצמה שמאפשרת לו להושיט יד ולסייע לפונים אליו להתגבר על הלקויות הקשות ביותר. לאורך קרוב לשני עשורים הוא מקבל מידי יום ילדים, בני נוער ומבוגרים ופותח להם דלת להזדמנויות חדשות. בנחישות וברגישות הוא סולל לכל מטופל את הדרך שלו להצלחה.  "שיטת זרחין" נותנת מענה לקשיים בקריאה, כתיבה, חשבון, דיסלקציה, דיסגרפיה,  דיסקלקוליה, וכן הפרעות קשב וריכוז. נוסף לכך היא נותנת מענה גם לקשיים בהבנת הנקרא ובהבעה בכתב. השילוב המרתק בין סיפורו האישי של מיכאל לבין תיאור התפתחותה וייחודיותה של השיטה הופך את הספר יעד לחובבי קריאה לצד הורים ואנשי מקצוע שימצאו בו גישה חדשנית ויעילה לפתרון קשיים. (הוצאת מודן / משרד הביטחון ההוצאה לאור, 174 עמודים).

 

סיפורו של נער שגבר על הדיסלקציה

'השליחות שמעבר למילים' מאת מיכאל זרחין


חברות אמת

 

'שמונה הרים' מאת פאולו קונייטי הוא רומן יפהפה על התבגרות, על חברות אמיצה בין גברים ועל המסע שאנו עושים כדי למצוא את מקומנו בעולם. אפשרי לראות בו גם משל למסע הרוחני שעושה אדם בחייו.  הספר זכה בפרס "סטרגה" היוקרתי באיטליה, פרס מדיסיס לספר המתורגם הטוב ביותר בצרפת לשנת 2017. הוריו של פייטרו, שסולדים מהצפיפות וההמולה במילאנו, רוכשים בית קיץ בכפר קטן למרגלות האלפים האיטלקיים. בכפר, בעידודה של אימו, פייטרו מתחבר עם ברונו, ילד מקומי בן גילו שכל חייו עברו עליו בחיק הטבע, בהרים. ברונו לוקח את פייטרו תחת חסותו להרפתקאותיו היזומות בממלכה האלפינית הפרטית שלו, ואילו הוריו של פייטרו, מצידם, מבקשים לפרוש את חסותם על ברונו ולהעניק לו את מה שלדעתם חסר לו בחייו. אימו של פייטרו דואגת ללימודיו של ברונו ואביו מצרף אותו למסעות טיפוס מאתגרים אל פסגות הקרחונים, אליהם הוא גורר בעל כורחו גם את פייטרו, שסובל ממחלת גבהים. בין הילדים, הנוטים מטבעם להתבודדות, מתפתחת חברות מכוננת שאינה זקוקה ליותר מדי מילים. לאחר שנים של ריחוק, בעקבות מותו של האב, מפגיש הגורל שוב את שני חברי הילדות. פייטרו, שהפך בינתיים ליוצר סרטים דוקומנטריים, לוקח פסק זמן מכל עיסוקיו על מנת לשקם חורבה בגובה רב שהותיר לו אביו. ברונו מסייע לו במלאכת השיקום, מה שמאפשר לשניהם ממרחק של זמן ומקום לבחון את הבחירות שעשו בחיים, להתפייס עם דמויות מפתח בעברם ולזכות בנחמה שחברות אמת יכולה להציע. (מאיטלקית: שירלי פינצי לב, הוצאת מודן, 199 עמודים).

 

חברות אמת

'שמונה הרים' מאת פאולו קונייטי


קובץ סיפורים נפלאים


'הירחים של יופיטר' מאת אליס מונרו, אמנית הסיפור הקצר המודרני, זוכת פרס נובל לספרות, הוא קובץ של 13 סיפורים נפלאים, נוקבים ומפתיעים בלי הרף, שקורים בו שלל אירועים – בגידות והתפייסויות, פרשיות אהבה שתמו וכאלה שמתאבלים עליהן. אבל ההתרחשויות האמיתיות הן המהפך שהדמויות עוברות עם הזמן עד לנקודה שבה הן מתבוננות על עברן בכעס, חרטה וחמלה אינסופית, שקושרות אותנו אליהן בכוח ממגנט. בין הסיפורים: עונת תרנגולי ההודו, סעודת יום העבודה, סיפורי ביש-מזל, מבקרים, הירחים של יופיטר, דולסה, האוטובוס לברדון. (מאנגלית: אורטל אריכה, הוצאת מחברות לספרות, 272 עמודים).

 

קובץ סיפורים נפלאים

'הירחים של יופיטר' מאת אליס מונרו


מניעים אפלים


'נקודת שבירה' מאת סי-ג'יי בוקס ('מעבר לקצה') הוא מותחן המבוסס על סיפור אמיתי. בוץ' רוברסון בסך הכול רצה לבנות למשפחתו בית בצלע הר, אבל אז התחילו הרשויות להתנכל לו, והוא מצא את עצמו מסובך בפשע אכזרי ובמנוסה על חייו. פקח הציד ג'ו פיקט יוצא בעקבות העבריין הנמלט למרדף עוצר נשימה בנופים הפראיים של רכס הביגהורן בוויומינג. כשהוא מגלה את המניעים האפלים של שולחיו, הוא מבין שעליו להתייצב לצידו של אדם יחיד מול מנגנון אלים ומסוכן, והמרדף אחר הצדק הופך לבריחה לחיים ולמוות. (מאנגלית: יואב כ"ץ, הוצאת עם עובד, 360 עמודים).

 

מניעים אפלים

'נקודת שבירה' מאת סי-ג'יי בוקס


קומיקס מדעים

 

'דינוזאורים - מאובנים ונוצות' מאת מ"ק ריד וג'ו פלאד הוא ספר קומיקס מקסים ונפלא בסדרת 'קומיקס מדעים'. במשך 165 מיליון שנה התהלכו דינוזאורים על פני כדור הארץ ואז נעלמו במסתוריות. אבל העצמות שלהם לא נעלמו והביצים ועוד כמה דברים. חלק מהשרידים האלו השתמרו באבן ותיעדו פרטים מחייהם. לפני שלוש מאות שנה איש לא ידע דבר על דינוזאורים כלל. לפני מאתיים שנה איש לא ידע שדינוזאורים חיו בכל אחת מהיבשות. לפני מאה שנה איש לא ידע שהיבשות עצמן נעו. התגליות הללו שינו את הדרך שבה אנו מבינים את העולם שלנו. בספר זה יש שפע של דינוזאורים שמצוירים כפי שחוקרים בני ימינו מדמיינים אותם. האיזון של המחברים בין מדע, פילוסופיה והיסטוריה הוא מאלף, מצחיק ועתיר דמיון. מה קרה לדינוזאורים? השערות כאלו ועוד, מחלוקות, גילויים ותשובות – והכול בקומיקס מותח ויפהפה. (מאנגלית: דנה טל, הוצאת כתר).

 

קומיקס מדעים

'דינוזאורים - מאובנים ונוצות' מאת מ"ק ריד וג'ו פלאד


ההרפתקאות המשונות של מייבל ג'ונס


'ההרפתקאות המשונות של מייבל ג'ונס' מאת ויל מאביט הוא ספר מקסים ומצחיק לבני נוער בכיכובה של הילדה מייבל ג'ונס, שעשתה את 'המעשה'. כדי לדעת מהו 'המעשה' תצטרכו לקרוא את הספר, אבל בינתיים נספר, שבעקבות 'המעשה' מייבל ג'ונס נחטפת. על ידי פיראטים. ועכשיו היא פיראטית בעצמה, ומוצאת עצמה שטה על סיפונה של התולעת צמהת הדם. כאן זה מתחיל. אבל ממש לא נגמר. כי מייבל מוכרחה לעזור לפיראטים להגיע לאוצר, ואם לא תעזור, כנראה שיקרו אסונות. (איורים: רוס קולינס, מאנגלית: דנה טל, הוצאת כתר, 293 עמודים).

 

ההרפתקאות המשונות של מייבל ג'ונס

'ההרפתקאות המשונות של מייבל ג'ונס' מאת ויל מאביט

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...