שתף

''סיפורי רחובות''

17:02 27.07.2020

מה חדש ברחובות

לאור ההצלחה, פרויקט "סיפורי רחובות" יחזור בספטמבר עם סיורי ערב ולילה

 

בששת השבועות האחרונים הצביעו תושבי רחובות ברגליים ומילאו את סדרת הסיורים "סיפורי רחובות", שנערכה ביוזמת סגן ראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ'.

 

המתכונת הייתה פשוטה: סיורים מרתקים באתרים האייקוניים השונים של העיר במטרה להכיר את העיר ואת ההיסטוריה שלה. 

 

לאור הצלחת הפיילוט, הפרויקט יימשך ואף יורחב: יתווספו לו גם סיורי ערב, וכן סיורי עששיות בלילה במקומות נוספים, כגון השטחים הפתוחים בעיר

 


"סיפורי רחובות", הינו פרויקט הסיורים המודרכים בו התושבים הוזמנו למסע מרתק בנקודות ציון בדברי ימי המושבה רחובות שהוקמה ב-1890. הסיורים סיפרו את סיפורי המתיישבים הראשונים באופן חוויתי, תוך כדי הליכה ברחובות העיר, וללא עלות.


במסגרת הסבב הנוכחי של הסיורים התקיימו שישה סיורים רגליים ברחבי העיר, מדי יום שישי במהלך ששת השבועות האחרונים. ביום שישי, 24.7.20 התקיים הסיור האחרון לסבב הנוכחי- "חבצלת - מישוב פועלים לשכונת יוקרה". את מסלול הסיורים יצר מורה הדרך הוותיק תושב העיר רחובות, משה פרנק, שמכיר כל אבן ושביל ברחבי העיר ויחד עם מדריכים ומורי דרך נוספים תושבי העיר התבצעו ההדרכות בפועל.


בסיורים השתתפו מאות מתושבי העיר- משפחות צעירות, זוגות ואזרחים ותיקים, והם נערכו לפי כל כללי השמירה על הנחיות משרד הבריאות:  שמירת מרחק, עטית מסיכה ושמירה על היגיינה אישית.


לאור ההצלחה ולבקשת תושבים רבים אשר לא הצליחו להירשם בטרם נסגרה ההרשמה מחוסר מקום – הוחלט כי הפרויקט יימשך, וישוב בחודש ספטמבר, לכשיוקל מהחום הכבד במהלך הקיץ. כמו כן, לבקשת תושבים אשר עובדים בימי שישי ולא יכולים להשתתף בסיורים- יתווספו  גם סיורי ערב, סיורי עששיות בלילה ומסלולי סיור נוספים יתווספו לרשימה. הפרטים המלאים יפורסמו בשבועות הקרובים.

 

סגן ראש העיר, יניב מרקוביץ', מחזיק תיק חזות העיר: " תודתי לראש העיר, רחמים מלול, שנתן את תמיכתו לפרויקט חינוכי היסטורי שמשקף בצורה הטובה ביותר את היופי שבמרחב הציבורי בעיר רחובות. לאור הצלחת הפרויקט החלטנו להמשיך את הסיורים ולהוסיף למתכונת הקיימת, ולהעשיר אותה בסיורים חדשים ומגוונים. אני גאה על כך שפרויקט המשלב אהבה לעיר, היסטוריה ומורשת הצליח כל כך . אני מודה לכל העוסקים במלאכה שעזרו להוציא את הפרויקט הזה לפועל ובראשם למשה פרנק- שמוביל את ההדרכות ולמעשה הרוח החיה מאחורי המיזם הזה"

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...