שתף

סאגת מועד הבחירות לרשויות המקומיות לנוכח המלחמה

08:31 21.12.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

סאגת מועד הבחירות לרשויות המקומיות לנוכח המלחמה: שר הפנים משה ארבל מגיב לדרישת קציני המילואים אשר מתמודדים בבחירות, לדחות אותן למועד אחר

 

בהמשך לעתירת קציני המילואים המתמודדים בבחירות לבג"ץ בדרישה לדחות את מועד הבחירות לרשויות המקומיות שנקבע ל-30.1.2024, לנוכח המשך המלחמה, אומר היום שר הפנים, משה ארבל, במענה לשאילתה דחופה שהגישה ח"כ מיכל וולדיגר:
"ברירת המחדל החוקית שקבעה הכנסת היא שהבחירות תתקיימנה ב-30.1.2024...הנושא של מועד הבחירות הוא מהרגישים ביותר. כל מועד שייבחר, לכאן או לכאן, יכול לחזק או להחליש מועמדים מסוימים. לכן ניגשתי בחרדת קודש לאירוע הזה. אני קורא לכל חברי הבית לשים בצד אינטרסים של מפלגה ולהסתכל על הדברים בצורה ממלכתית. גורמי המקצוע שהציגו בפניי את עמדתם אמרו שאפשר וצריך לקיים את הבחירות במועדן, ב-30.1, לרבות מכתב של אלוף פיקוד העורף".

 

"אם הכנסת תחליט לקדם בחקיקה פרטית חוק לדחיית הבחירות – משרד הפנים יכבד את החלטת הכנסת. באותה נשימה אני אומר שהליכי חקיקה לחוק שכזה היו צריכים להתחיל כבר לפני חודש. חוסר ודאות מוביל להרבה מאוד בלבול, ואנו צריכים שלטון מקומי חזק, יציב ומתפקד", הוסיף ארבל.

 

שר הפנים משה ארבל. צילום: גילי כהן דוברות הכנסת

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...