שתף

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, ביקר בעיר רחובות

19:16 08.06.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

נשיא המדינה ביקר היום, יום חמישי, י״ט בסיון, 8 ביוני, ברחובות. לביקור התלוותה רעייתו, מיכל

 

בפתח הביקור, בבית הספר היסודי על שם אביו, חיים הרצוג ז״ל, הנשיא השישי, קיבלו את פניו בכירי העירייה ובהם מנכ״ל העירייה, מאיר דהן, ראש מינהל חינוך ונוער, אפרת צוקרמן, מנהלת בית הספר מנהל החברה העירונית אייל פרנקל ועוד וילדים מבית הספר עם דגלי ישראל.


עם כניסתו למקום, התלמידים הציגו בפניו את ״ספסל החברות״ שמטרתו לחבר בין ילדים כך שאף ילד או ילדה לא יישארו לבד בבית הספר. בכניסה לבניין בית הספר ניגן בפניו אחד התלמידים בפסנתר לזכר האב, חיים הרצוג ז״ל , לבית הספר שנקרא על שמו.

 

הנוכחים הציגו בפני הנשיא את העשייה החינוכית במקום, ואת הערכים החינוכיים של בית הספר- ביניהם שפת הרגש, שעליה החמיא הנשיא לילידם מאוחר יותר .

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג: ״אנחנו ממש שמחים להיום כאן, אני חושב על זה כשאני נוחת בעיר של חיים ויצמן הנשיא הראשון שהיה אחד מגדולי המדענים בתקופתו, יש לו זכויות עצומות בכך שהמדינה שלנו קמה ונהייתה, ואני חושב על העובדה שהוא תמיד אמר בנאומו הראשון כשהוא הושבע לנשיא: שהמדע הוא זה שיביא אותנו קדימה ובאמת בעיר הזאת יש המון מדע, ויש בה המון איכויות ואני רואה את זה בכם, אני רוצה לומר לכם שאתם בדור שלכם מתמודדים עם הרבה נושאים, כי העולם משתנה מול העיניים.״

 

הנשיא הוסיף ואמר: ״אני והמשפחה שלי מאוד גאים שבית הספר הזה נושא את שמו של אבא שלי חיים הרצוג שגם היה לוחם וגם היה איש חברה וגם היה איש מעש, ועשה דברים גדולים בתקופתו ואני למדתי ממנו כמו מהדורות הקודמים והדור הזה מתמודד עם האתגרים של הדור הזה. אז אני מאחל לכם המון בהצלחה, שתמשיכו ככה ותהנו מהכלים שקיבלתם. עלו ותצליחו ותהיו מאושרים בחייכם, תודה רבה.״


בתום דבריו הוא השיב לשאלות התלמידות והתלמידים.

לאחר מכן ביקר הנשיא במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל - מוזיאון עירוני ייחודי שמציג את מורשתה קדומת הימים של קהילת יהודי תימן הו בארץ גלותה מאז ימי בית ראשון, וכן בארץ מאז החלה העליה מתימן לארץ בשנת תרמ״ב.

 

במוזיאון מוצגות תערוכות קבע ותערוכות מתחלפות, הכוללות כתבי יד עתיקים, צילומים נדירים, מלבושים מקוריים, תכשיטים, רקות ואריגים, כלים שונים ועוד. הפעילות במוזיאון היא רב תרבותית ורב קהילתית.
הנשיא התרשם מהתערוכות וקיבל הסבר במקום מפי מנהל ואוצר המרכז, חנניה קורש.

 

זהר בלום, מועמד לראשות העיר ומחזיק תיק החינוך בעיר, בירך:

אני גאה על ביקורם של חבריי הטובים, נשיא המדינה ורעייתו, יצחק ומיכל הרצוג, בבית הספר שהקמתי על שמו של אביו, הנשיא השישי, חיים הרצוג ז"ל.

ביקור זה חיזק בי את האמונה שרב המחבר על המפריד בינינו ועלינו לפעול לשמר את אחדותינו בארצנו.

אני מודה לנשיא על שיתוף פעולה הפורה בינינו וכולי תקווה שנמשיך לשלב ידיים בעתיד!

 

 

 

 

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...