שתף

מתן דיל, ראש העיר הנכנס, מתחיל לעבוד

16:51 01.04.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מסירים חסמים ומתקדמים עם דרך יבנה והאצטדיון העירוני, מתחילים בתכנית מיגון מוסדות החינוך וגם נערכים לחירום:
מתן דיל, ראש העיר הנכנס, מתחיל לעבוד

 

דיל נכנס לתפקיד ראש העיר אמש אך השקיע את השבועיים האחרונים בסבב פגישות מעמיק עם כל הגורמים המקצועיים בתחומי הביטחון, המיגון התכנון והבנייה.

 

ראש העיר נפגש עם צוותי התכנון והביצוע בפרויקטים המשמעותיים בעיר כדי לאתר את קשיים ומכשולים ולמצוא להם פתרונות. על שולחן הדיונים הציב ראש העיר את שלושת הפרויקטים הבולטים: דרך יבנה, האצטדיון והשוק העירוני. רזי בארי, מ"מ מנכ"ל הל"ר  (החברה לפיתוח רחובות) ומפקח הפרויקטים תלי לנדסמן הציגו בפני ראש העיר את התכניות ובתום הפגישה יצאו שלושתם לסיור בשטח האצטדיון העירוני שנמצא בשלבי בנייה מתקדמים וגם בדרך יבנה, שם ראש העיר נפגש עם תושבי הרחוב שהציגו בפניו את הבעיות והצורך בשינוי מהיר ומשמעותי.

 

לאחר מכן הגיע ראש העיר לנושא מיגון מוסדות החינוך בעיר וביצע את הצעד הראשון במימוש תכנית מיגון בתי הספר וגני הילדים ברחובות:  הצבת מיגונית ראשונה בסמוך לגן ילדים במרכז העיר.  המיגונית עומדת בסטנדרטים המחמירים של פיקוד העורף ומשרד הביטחון ותשמש את הילדים והילדות הלומדים בגן במקרה של אזעקה. מיגונית זו היא הסנונית הראשונה במימוש התכנית המקיפה למיגון כל מוסדות החינוך ברחובות.

 

בעקבות המצב הביטחוני המשתנה ראש העיר מוביל בימים אלה תכנית היערכות לקראת מלחמה רב חזיתית ומציאת פתרונות מיגון להמונים. לטובת גיבוש התכנית נפגש ראש העיר  עם אל"מ אמיר בן דוד, מפקד מחוז ירושלים והמרכז בפיקוד העורף, מנכ"ל העירייה מאיר דהן ומנהל אגף הביטחון אליצור זרחי. אל"מ בן דוד שיבח את אגף הביטחון והחירום בעיריית רחובות והזכיר את התקופה המאתגרת שעברה העיר בשנה האחרונה עם מבצע "מגן וחץ" ו"מלחמת חרבות ברזל". בפגישה דנו בהיערכות לקראת מלחמה רב זירתית ומקרה של פינוי תושבים רבים לשטח מוגן ובטוח. כבר בשבוע הקרוב יקיים ראש העיר תרגיל היערכות רב זירתי בו ישתתפו כל הגורמים בעירייה, פיקוד העורף וגם משרדי הממשלה.

 

ראש העיר, מתן דיל: "בשבועיים האחרונים לקראת כניסתי לתפקיד נפגשתי עם כל גורמי המקצוע כדי לייצר תמונת מצב אמיתית של העיר, להבין מה החסמים ולמצוא להם פתרונות יעילים ומהירים. אין ספק שישנם אתגרים רבים והמלאכה רבה. העירייה בראשותי תציג בפניכם התושבים תכניות עבודה וחזון לשגשוגה של רחובות - בשקיפות מלאה. לכל פרויקט יהיה תאריך התחלה וסוף. אנחנו מתחילים לעבוד בשבילכם".

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...