שתף

מתן דיל מעניק ראיון חג ייחודי ומפויס לכל מגיבי הרשתות

13:26 14.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

באווירת החג, ויתר דיל על ראיון עיתונאי מהונדס ומוכתב מראש והחליט לענות דווקא על השאלות הקשות ביותר שהעלו המגיבים ברשתות

 

שנה חדשה בפתח, והשנה בסימן בחירות מוניציפליות סוערות וגועשות.

אם עד היום עסקו הבחירות בנושאים עירוניים בוערים כמו חזות העיר, חנייה, ניקיון, חינוך, שקיפות העירייה, תקציבים, ועוד, הרי שהפעם, מושכים הקצוות, משני הצדדים, את כלל הציבור לנושאים גדולים, שמעסיקים את המדינה בחודשים האחרונים אך פחות רלוונטיים לניהול עיר, כמו ימין-שמאל, דתיים-חילוניים ועוד כהנה.

 

המועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל, מתמודד מתחילת דרכו הפוליטית בראש רשימה עצמאית, שאינה תלויה באף מפלגה ארצית, ומציג גם השנה רשימה מגוונת ביותר, הכוללת נשים וגברים, חילוניים ודתיים, צעירים ומבוגרים, אשר משקפים מנעד רחב של דיעות פוליטיות ואמונות. דיל, גדול המאמינים ב"חיה ותן לחיות", אשר קנה את עולמו דווקא בשל היותו איש של אנשים, שדאג לטפל בכל פניה שהתגלגלה לפתחו מבלי לבדוק מה אמונתו, מגדרו, דעתו הפוליטית של הפונה, מוצא עצמו לפתע נדרש לתפוס צד ולהצהיר באופן חד משמעי באיזה מחנה הוא.

 

דיל: "תמיד הייתי ותמיד אהיה גשר שמחבר בין קבוצות וקהילות ומסייע בפתרון מחלוקות. בעת הזו שהקצוות מקצינים ומתרחקים, וכל אחד בטוח בצדקתו ומתקשה להקשיב לאחר, חייבים לגלות אחריות ציבורית, קהילתית וחברתית ולשאוף למצוא את הדרך, בה כולנו נוכל לחזור ולחיות כאן ביחד. הדרישה שאצהיר על "צד" או "מחנה" אולי תזכה אותי בנקודות באותו הרגע, אך בסופו של יום אני רואה את עצמי כראש עיר שמיצג את כל הצדדים והמחנות והקולות והדעות ברחובות, ולא אתן לקולות של פילוג ליצור קרע בין תושבי ותושבות העיר שלי".


תפוח, דבש ומתחילים!

 

"אכן קמפיין מושקע מאד, מנהלי קמפיינים שעושים עבודה מצויינת, השאלה למה בן אדם ישקיע כל כך הרבה כסף מכספו הפרטי כדי להיות ראש עיר, יש דברים מאחורי זה ולעולם לא נדע למה."


דיל: "למה אני משקיע כל כך הרבה כסף פרטי שלי ושל המשפחה שלי? כי אני מאמין!

אני מאמין בערכים אותם אני מייצג, ביכולותיי לחולל שינוי בעיר שלנו, להוות גשר, לחבר ולאחות את מה שנשבר, גם כשבחוץ הרוחות עדיין סוערות.
חשוב לי שבעיר שלנו ובמדינה שלנו יהיו אנשי ציבור ערכיים, טובים ואיכותיים, שיגרמו לנו לשנות את דעתנו על המושג ״איש ציבור״. כשאני משקיע כסף שלי ולא נתמך כלכלית על ידי אף מפלגה ארצית, המחויבות שלי נתונה אך ורק לתושבי רחובות, ולעולם לא אצטרך להתכופף בפני תכתיבים מלמעלה.
וגם בגלל שבלי סיכון, אין סיכוי.
עבורי זה לא עוד תפקיד, זאת משימת חיי ופסגת שאיפותיי. זאת שליחות אמיתית ואין משהו בעולם שיכול להסית אותי מהדרך הזאת שבחרתי בה לפני שנים."

 

"בינתיים זה מריח ריח של 'למצוא חן בעיניי התושבים' כדי להיבחר לראשות העיר. נשמע זול מדי ומיותר לאור מה שצריך לעשות בעיר..."

"נכון, אחרי שנים ארוכות של הזנחה ע"י הנהלת העירייה יש הרבה מה לעשות בעיר.

העירייה בראשותי תעבוד לפי "תכנית מתן" - תכניות עבודה בתחומים העירוניים השונים, רק כך ניתן להצליח ולהגיע לתוצאות.
תקציב העירייה יהיה נגיש, קריא, וברור לכל. תכנית עבודה שנתית ורב שנתית, תהיה סוף סוף מקושרת לתקציב. תכניות העבודה תקבענה לפי תקציבים מדויקים במטרה לשמור על קופת העירייה להימנע מגירעון ולהפנות משאבים למטרות הנמצאות בעדיפות התושבים כגון שדרוג מערכת החינוך.

אחולל שינוי מהותי בסדרי העדיפויות ובאיכות התכנון והביצוע: בחינוך, בתשתיות ובתחבורה, בשירות לתושב ובניקיון, בספורט, בצעירים ובתרבות.
אביא איתי רוח חדשה שתוביל חדשנות לצד קיימות. שירות נגיש, מתקדם ומודרני לכלל התושבים. יש לנו עובדים מצוינים, אבל חסרה לנו הנהגה."

 

"אז הוא לא 'מועמד של הליכוד' אבל הוא עכשיו או בעבר חבר מרכז ליכוד והליכוד תומך בו."

"עובדות" רבות נכתבו על הקשר שלי עם מפלגת הליכוד, עובדות שכל קשר בינן לבין האמת מקרי לחלוטין, אז באווירת החג אשמח להפריך כמה "אמיתות" שרצות ברשת, ואני מזמין את כולם לבדוק אותי:
אני לא חבר מרכז ליכוד ומעולם לא הייתי.
לפני 14 שנים התפקדתי למפלגת הליכוד. אך גם כשמוניתי לתפקיד סגן ראש העיר, והפכתי להיות חבר מרכז ליכוד מכוח כהונה, התקשרתי עוד באותו היום למצודת זאב ז'בוטינסקי ובקשתי למחוק אותי מרשימת חברי המרכז מהסיבה הפשוטה, שלא היה לי עניין להיות חלק מהגוף הבוחר של הליכוד. כשהחלטתי להיכנס לחיים המוניציפליים, קיבלתי החלטה ערכית וחשובה, שהיא המצפן שמורה לי את הדרך – ראש עירייה של כולם חייב לרוץ ברשימה המיצגת את כולם ולא במפלגה סקטוריאלת המיצגת צד כזה או אחר. כשאתה רץ ברשימה מפלגתית אתה בהכרח מכניס לחצים, תכתיבים והחלטות לא ענייניות לעיר, שאולי מיטיבות עם האחד אבל פוגעות באחר. אני אהיה ראש העיר של כולם. הלכה למעשה.

הליכוד תומך בי, זה נכון, כמו גם מפלגות אחרות


כמו בכל מערכת בחירות מוניציפלית, המפלגות הארציות עורכות סקרים ובוחרות מי המועמד המועדף עליהם לתמיכה. אני שמח על כך שזכיתי לאמון גדול בציבור וכי מפלגות גדולות כמו הליכוד ותקווה חדשה הצהירו בגלוי על תמיכתם בי וממליצים עליי לציבור בוחריהם, מתוך ההבנה כי לי הסיכוי הגדול ביותר להיבחר לראשות העיר. התמיכה היא לא כלכלית, וכפי שכבר ציינתי – איני מקבל כסף מאף מפלגה. התמיכה הרחבה שאני זוכה לה מעידה על כך שאדע לעבוד בצורה יעילה עם כל ממשלה בהווה ובעתיד, ואוכל לקדם דברים לטובת תושבי רחובות.
מעולם לא קיבלתי מינוי ממירי רגב.


מדובר בניסיון הדבקה, שאף עלה לעיתונים מסוימים בהתראה לפני תביעה. לצערי יש עדיין מי שממשיכים להפיץ את הפייק הזה ולא נותנים לעובדות לבלבל אותם. מקור השמועה בתפקיד שהוצע לי ע"י ישראל כץ שר האוצר בעבר, להיות יו"ר חוצה ישראל, אך סירבתי לקבלו תוך הצהרה שאני שואף לתפקיד חיי – ראש העיר של רחובות! מירי רגב היתה שרת התחבורה באותה התקופה ומתוך כך נולדה לה שמועה.
תפקיד אחד בלבד קיבלתי על עצמי מטעם משרד הפנים:
יו"ר ועדה מרחבית הראל - ועדת תכנון מבשרת ציון, קרית יערים ואבו גוש. ראיתי בתפקיד הזדמנות להרוויח כלים חשובים שיסייעו לי לעסוק בתכנון העיר בעתיד.

 

"הוא כועס שאומרים שהוא כנראה תומך רפורמה, כי הרי מעולם לא התבטא נגדה, הוא בגדול מעדיף שלא יאמתו אותו עם סוגיית הקרע בעם וזה שבמציאות הזאת יש רק בעד או נגד, כי המדיניות שלו היא הרי ישיבה על הגדר בסוגיות טעונות וקריצה לכל הצדדים גם יחד..."

לשאול אם אני תומך ברפורמה המשפטית או מתנגד לה, זו שאלה שאין בה עומק ורצינות, כי כמו החיים עצמם כפי שאני רואה אותם, זה לא שחור ולבן. הרפורמה מורכבת ממאות תיקונים וחוקים הנוגעים ברבדים שונים ואני מתקשה להאמין כי מי ששואל, התעמק בעצמו בכולם. יש לדעתי במערכת המשפט החשובה שלנו חלקים שדורשים שינוי וכאלו שאין לגעת בהם, ולכן יש חלקים ברפורמה שאני תומך בהם ויש חלקים שלא.


אבל כמו כולם, אני קרוע מהמצב שהמדינה הגיעה אליו וכואב לי לראות את השסע בעם ואף לחוות אותו על בשרי. בכל מחלוקת שנדרשתי אליה אי פעם, תמיד צללתי לנושא וניסיתי לפתור הכל בהסכמה רחבה, כך גם לשאלת הרפורמה – חד משמעית – הכל צריך וחייב להיעשות בהסכמה רחבה ובשיח מכבד. אם עושים שינויים מהותיים השנויים במחלוקת, ולא משנה מה הסיבות, חייבים לעצור ולמצוא דרך לעשות זאת בהסכמה ושיתוף ולא בפילוג ושיסוי.

 

"גם המועמד המוביל מתן דיל הוא חובש כיפה. מי שחשובים לו ערכים ליברלים צריך לדעת למי להצביע;)"

לצערי אני קורא תגובות רבות כאלה ברשת ושואל את עצמי – האם ליברל הוא לא מי שמאמין בחופש הפרט, חופש הדת, חופש הביטוי והשוויון? איך זה מסתדר עם צביעה גסה כל כך של אדם רק בשל היותו חובש כיפה.

הכיפה שלראשי מעולם לא מנעה ממני להאמין שכל בני האדם שווים, והיא מייצגת את אמונתי הפרטית בלבד - את ההחלטות הציבוריות אני מקבל לטובת כלל הציבור הרחובותי.
בתור גדול המאמינים ב"חיה ותן לחיות", אני מאמין שצריך להתחשב בכולם ואתמוך בכל יוזמה שתגיע מהציבור, ככל שלא יהיה בה משום "אצבע בעין" לציבור אחר.

 

"בהצלחה מתן, זה הזמן הנכון ליטול את ההובלה, ולהצעיד את רחובות בצעדי ענק קדימה. שנה טובה ומבורכת"

החלטתי לסיים בתגובה אחת מתוך מאות ואף אלפים שאני זוכה לקבל ברשתות החברתיות. התמיכה האדירה שניבטת אליי מכל מקום בעיר מרגשת אותי מאד, אני מרגיש את האהבה העצומה והחיבוק הגדול שלכם ושלכן ואוהב את כולכם בחזרה ובהכרת תודה.
מאחל לכל תושבי ותושבות רחובות, שנה טובה ומתוקה, ומבטיח לכם שהשינוי בדרך!

 

מתן דיל. העירייה תעבוד לפי "תכנית מתן"

 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...