שתף

מתן דיל במסר ברור לממשלת ישראל

19:41 07.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מתן דיל במסר ברור לממשלת ישראל: "קורא לעשות הכל בשביל להחזיר את החטופים הביתה עכשיו!"

 

הערב, 7.2, התקיימה ברחבת הקניון עצרת הזדהות עם משפחות החטופים לציון 4 חודשים בתוך הסיוט המתמשך. בעצרת נשאו דברים נציגי משפחות החטופים – איילה מצגר, כלתו של יורם מצגר, צביקה יצחקי, בן משפחתו של עומר ונקרט ושעבאן אלסייד, אביו של הישאם שעבאן אלסייד, וכן נציגי העיר: רחמים מלול, זוהר בלום, מתן דיל ויניב מרקוביץ'.

המועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל, הצטרף לקריאה לממשלת ישראל לעשות הכל למען החזרתם של כל החטופים ושיתף את הקהל בסיפור של חברו הטוב, שקרוב משפחתו, אורי דנינו, נחטף לעזה לאחר שעזר להציל נפשות ממסיבת ה"נובה":

אורי היה במסיבת הטבע "נובה" עם כמה חברים, כשהשמיים התחילו להתמלא ברקטות ואזעקות. בהתחלה הסתתר כמו כולם והיה בקשר טלפוני עם המשפחה ועם חברה שלו, וכשהגיעו מחבלי החמאס, הבין כמו כולם שהוא צריך לברוח משם כדי להישאר בחיים, הוא נכנס לרכב שלו, ובמהלך הנסיעה עצר לעוד ועוד צעירות וצעירים והכניס אותם והמשיך להתרחק מהמקום בנסיעה מטורפת. כשהגיעו למקום שהיה בטוח להישאר בו, השאיר שם אורי את כולם וחזר בנחישות ובתחושת שליחות בחזרה לאיזור המסיבה כדי להציל עוד נפשות.

 

הוא הספיק להגיע, להכניס לרכב שלו את איתי ומיה רגב אבל לא הספיק לברוח שוב. במשך ימים ושבועות ארוכים לא ידעו מה עלה בגורלו. כאשר איתי ומיה שנחטפו לעזה שוחררו, הם סיפרו כי אורי הוא זה שניסה להציל אותם, וגם הם לא יודעים מה קרה איתו לאחר שנתפסו על ידי החמאס. רק אחרי זמן שנראה כמו נצח, הוכרז אורי כחטוף.
בשבוע שעבר מלאו לאורי 25, וכבר ארבעה חודשים שאין ממנו כל אות וסימן.

 

סיפורו של אורי מצטרף לעשרות סיפורים של חטופות וחטופים, שחלקם שוחררו וחזרו אלינו, חלקם לדאבון ליבנו כבר לא בין החיים וחלקם עוד חיים בתוך התופת הזו, בעזה.

 

לסיום דבריו אמר דיל: "אני מצטרף וקורא מכאן לממשלת ישראל, לעשות הכל (!) בשביל להחזיר אותם הביתה. עכשיו!"

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...