שתף

משפרים את התשתיות ברחובות

14:04 15.05.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

משפרים את תשתיות- פותרים את בעיות הניקוז: עיריית רחובות והל"ר החלו בעבודות להקמת מאגר מים עירוני בקריית משה

 

מייצרים את התשתית הטובה ביותר להתחדשות העירונית: מאגר המים העירוני החדש המוקם בימים אלה צפוי לפתור את בעיות הניקוז איתן מתמודדת העיר בימים גשומים, למנוע הצפות ולשפר את איכות החיים של תושבי העיר ככלל ותושבי דרום ומערב העיר בפרט

 

עיריית רחובות משקיעה בהקמת המאגר כ-40 מיליון שקלים והוא יוקם על שטח של כ- 55 דונמים

 

כזכור בשנה שעברה עיריית רחובות חתמה על הסכם הגג הגדול בישראל להתחדשות עירונית, במסגרתו שכונת קריית משה תשתנה את פניה ותהפוך לאחת השכונות החדשות והיפות בישראל.

 

עם העבודות לקידום ההתחדשות העירונית בעיר, עיריית רחובות מובילה באמצעות הל"ר (החברה לפיתוח רחובות) את פיתוח ושדרוג כלל התשתיות העירוניות, המהוות בסיס לאיכות החיים של תושבי בעיר בכלל ותושבי השכונה בפרט.

 

בשבוע האחרון החלה חברת הל"ר בעבודות להקמת מאגר מים עירוני ממערב לכביש 411, סמוך לשכונת קריית משה שעתיד לשפר באופן משמעותי את בעיות הניקוז בכל העיר. המאגר הוא פרויקט בהיקף חסר תקדים הכולל חפירה של קרוב לחצי מיליון מ"ק אדמה בעלות של עשרות מיליוני שקלים, העתיד לקלוט 150 אלף מ"ק מי גשמים שעד היום נוקזו במערכות הישנות בשכונת קריית משה.

 

המאגר ייתן מענה מיטבי לבעיות הניקוז, הגורמות להצפות בימים גשומים. עיריית רחובות משקיעה בהקמת המאגר כ-40 מיליון ₪ ומקציעה לטובתו שטח של כ-55 דונמים. בעתיד המאגר צפוי להתחבר לתשתית הניקוז העירונית באמצעות פרויקט מורכב המעביר מים בדחיקה מתחת לכביש 411 ולאחר מכן דרך מערכת משאבות על מערכות הניקוז של נתיבי ישראל בכביש 411.

 

הקמת המאגר היא אבן דרך נוספת בקידום הסכם הגג לעיר, במסגרתו עתידות להיבנות כ-11,000 יח"ד בשכונת קריית משה. התכנית כוללת הקמת תשתיות חדשות, פארקים וריאות ירוקות, שדרוג

 

מערך הכבישים ברחבי העיר לטובת הציבור בהיקף של למעלה ממיליארד שקלים. במסגרת ההסכם כבר שווקו כ-1,500 יח"ד בשכונה, מתוכן כ-500 במסלול מחיר מטרה אשר יפורסמו באתר ההגרלות הממשלתי בשבועות הקרובים.


מתחמי ההתחדשות העירונית מתקדמים במקביל כאשר 10 מתחמי זכו במענקי סבסוד ממשלתיים  במסגרת פיילוט ראשון שיוצא בישראל שכלל מענקים בהיקף של 210 מיליון ₪. כ-600 יח"ד צפויות להתחיל להיבנות במתחמי התחדשות עירונית בשכונה עוד השנה.

 

מנכ"ל הלר, ניסים סלמן: "תפקידנו הוא לייצר את התשתית הטובה ביותר להתחדשות העירונית בשכונת קריית משה בפרט ולשדרוג העיר רחובות בכלל. עוד השנה צפויות התחלות הבניה של אלפי יח"ד והתנעה של מספר מתחמי פינוי בינוי בשכונה לאחר סבב סבסוד מוצלח בהיקף של 210 מיליון ₪."

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...