שתף

משכן חדש לשחר

14:31 26.03.2019

מה חדש ברחובות

מחלקת שח"ר (שרותי חינוך ורווחה) חנכו את משכנם החדש בעיר בטקס חגיגי

 

מחלקת שח"ר (שרותי חינוך ורווחה) – ביקור סדיר ומחלקת היסעים בחינוך עברו למשכנם בבניין חדש של עיריית רחובות ברחוב טלר, וחגגו את המעבר בטקס חגיגי השבוע.

 

ביום ראשון השבוע (24.3) נערך טקס חנוכת משכנם החדש של מחלקות שח"ר – ביקור סדיר וההיסעים בחינוך, ברחוב טלר 9 ב'. הטקס נערך במעמד ראש העיר, רחמים מלול,  ומ"מ ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, זהר בלום, אשר גזרו את הסרט וראש העיר אף קבע מזוזה.

 

 

האירוע נפתח לצלילי מוזיקת רקע עליה הופקד נער שמשתתף בפרויקט "חיות במה", אחד הפרויקטים המשותפים למחלקת שח"ר ותכנית 360, המתקיים במרכז הנוער הישובי . מנהל מרכז הנוער הישובי, אורי שר, סיפר על הפרויקט והנער הרחיב לגבי העניין והתרומה עבורו. בהמשך הוקרן סרטון מרתק "הדרך לבית הספר". נציגיהם של האורחים ברכו את דיירי המבנה החדש.

 

ראש העיר, רחמים מלול, ברך את דייריו החדשים של הבניין ואמר: "במסגרת העבודה במחלקות הללו יש צורך במידה רבה של ערכיות, רגישות, מסירות, סבלנות  וטיפול האישי, והודות לכל אלה אחוז הנשירה בעיר שואף לאפס".

 

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "הקב"סים  ועובדי ההיסעים באגף החינוך עושים את עבודתם יום יום בצניעות ומאחורי הקלעים ומסייעים במקצועיות ורגישות רבה למשפחות רבות שחוות סיטואציות מורכבות עם ילדיהן".

 

 

מנכ"ל העיריה דורון מילברג: "כאשר לחוק מתווספת 'נשמה יתרה' זו הדרך הנכונה בה ניתן לסייע לאוכלוסייה המורכבת, המגיעה לפתחם של קציני הביקור הסדיר ועובדי מחלקת ההיסעים".

יו"ר ועד העובדים, רמי מדהלה: "אני מאחל הצלחה לעובדים המסורים ומבטיח להיות לעזר לכל דבר ועניין, גם במשכנם החדש".

 

מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי באגף החינוך, רחל בן יצחק ברכה בשמה של מנהלת האגף, אפרת צוקרמן. יעל סלע, מנהלת מחלקת שרותי חינוך ורווחה וביקור סדיר, תיארה את עבודת קציני הביקור הסדיר המאתרים תלמידים בסיכון לנשירה ופועלים ליצירת מענים מתאימים עבורם, תוך 'תפירת חליפה אישית' כאשר שאיפתם היא להגיע לאכיפת חוק לימוד חובה רק במקרים קיצוניים. בנוסף תיארה את עבודת המחלקה בפיתוח ובשותפות פרויקטים מגוונים, המסייעים להעצים את התלמידים ולפתח תחושת השתייכות ולחזור ללמידה סדירה.

 

הקהל התרגש לשמע דברים שנשאה אמו של תלמיד שהודתה לקב"סית שנתנה לה כוחות וסייעה לבנה להשתלב בב"ס תיכון, לאחר שנתיים בהן היה מנותק ממסגרת חינוכית בעיר אחרת. בנוסף סיפר תלמיד תיכון "עתיד חדש" בעיר, על תלאותיו במסגרות חינוכיות שונות מהן נשר עד שהגיע לקב"סית ברחובות שנלחמה עליו וכיוונה לתיכון בו הצליח להשתלב ולהגיע לציונים שלא יורדים מתשעים.

 

רועי חרש, מנהל קדום נוער והיל"ה בעיר הודה לקב"סים על העבודה בשיתופי פעולה אפקטיבים ביותר למען התלמידים שמיצו את כל המסגרות החינוכיות הקודמות. אילת ורד-יוסף מנהלת עתיד חדש רחובות, סיפרה על הקשר הטבעי עם מחלקת שח"ר וקציני הביקור הסדיר ועל שתופי הפעולה המסייעים לתלמידים להצליח לאחר שנים רבות בהם ידעו כשלונות.

 

האורחים הוזמנו לסיור במבנה ונהנו מכיבוד אותו הכינו תלמידי מגמת הקונדיטוריה של  בית הספר "עתיד חדש".

 

הבניין ברחוב טלר נבנה באמצעות המחלקה לבנייה ציבורית במנהל ההנדסה, על ידי ה.ל.ר - החברה לפיתוח רחובות. העלות הכוללת של המבנה עומדת על כ- 5.5 מיליון שקל והוא מתפרש על כ- 750 מ"ר, מתוכם 128 מ"ר עבור גן ילדים ו- 622 מ"ר עבור מרכז הגישור העירוני ומחלקות אגף החינוך – היסעים ושח"ר (שירותי חינוך ורווחה).

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...