שתף

מקומות ראשונים לתלמידי רחובות באירוע הגמר הארצי

10:47 24.02.2020

מה חדש ברחובות

תחרות הכותבים הצעירים : מקומות ראשונים לתלמידי רחובות באירוע הגמר הארציהישגים מרשימים לתלמידי בתי הספר 'שביט' ו- 'יביניאל' שברחובות בתחרות הכותבים הצעירים של המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך. עיריית רחובות תומכת בתוכנית על מנת לעודד את הכתיבה וכושר הביטוי בקרב התלמידיםבאירוע הגמר של התחרות, אשר התקיים השבוע בתל אביב זכה איתי אינגדה, תלמיד בית הספר 'שביט' במקום השני עם הסיפור 'לא נכנע ללחץ'. מכיתות ד' זכו במקום השני במשותף מיקה יעקובוביץ מ-'יבניאלי' שכתבה את הסיפור 'בזכות היומן' ואליאן דמסה מ 'שביט' עם הסיפור 'בריונות ברשת'. גם בתחרות לכיתות ו' רשמה תלמידה מהעיר הישג מרשים, אלינוי זריהון מ'יבניאלי' הגיעה למקום השני עם הסיפור 'נלכדת ברשת'. ברכות לכותבים המצטיינים שלנו!

 


תחרות הכותבים הצעירים של המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך מיועדת לתלמידים מכיתות ג'-ו' ומתקיימת מדי שנה. בשלב הראשון כותבים אלפי ילדים מרחבי הארץ סיפור קצר פרי דמיונם, כחלק מהתכנית הייחודית לכישורי שפה שמפעיל המרכז בבתי הספר, בשיתוף ובתמיכת עיריית רחובות ובהובלת ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעיריית זוהר בלום.


הסיפורים נבדקים על ידי צוות מקצועי של בית הספר והילדים שסיפוריהם שסיפוריהם הגיעו למקומות הראשונים בתחרויות הבית ספריות התמודדו השבוע בשלב הגמר. באירוע מרשים שהתקיים במרכז דוהל בתל אביב בהנחיית כוכב הילדים טל מוסרי, בהשתתפות מאות כותבים צעירים, ראשי המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך, שותפים ואנשי חינוך מובילים הוענקו על הבמה תעודות לזוכים. באירוע הוענק פרס חיים לסופר הילדים האהוב יהודה אטלס.

ממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק החינוך זוהר בלום: "אני גאה בהישגים שהציגו תלמידי רחובות בתחרות. אנו תומכים בתוכנית הכתיבה ומעודדים את העיסוק בכתיבה ובביטוי בעל פה ובכתב בקרב התלמידים, מתוך הבנה כי זהו כלי חשוב במהלך הלימודים – ולחיים בכלל. " 

 

דן פוטרמן מנכ"ל המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך :  "תחרות הכותבים הינה אחת מנקודות השיא במסגרת התכנית לכישורי שפה שאנו מפעילים בבתי הספר, והיא מאפשרת לילדים למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם, ולהגיע לרמה של כתיבת סיפורים מרגשים. אני מברך את תלמידי רחובות שזכו במקומות הראשונים, תוצר של התהליך שאנחנו עוברים יחד עם בתי הספר והצוות החינוכי, בשיתוף ובתמיכת עיריית רחובות, המהווה הוכחה שפיתוח מצוינות חינוכית והשקעה בכישורי שפה מחזקים גם את הביטחון של התלמידים וגם את היכולת שלהם להצליח ולהצטיין."

 


המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך מפעיל את התכנית המובילה בארץ המבצעת התערבות ישירה בבתי הספר היסודיים, ברמה הפדגוגית, הניהולית והקהילתית, המקדמת לפיתוח כישורי שפה ולמצוינות בחינוך בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ. במסגרת התכנית משתנה כל שיטת ההוראה בכיתות וניתן דגש מיוחד על יחס אישי לכל תלמיד וחיזוק לכישורי השפה (קריאה, כתיבה ודיבור) ככלי לשיפור ההישגים בכל מקצועות הלימוד, ויחד עם הצוות החינוכי בבית הספר מגיעים התלמידים להישגים משמעותיים. המרכז הינו אחד מארבעת מפעילי התכניות שנבחרו להשתתף בתכנית היוקרתית "מישרים" של אגף היסודי של משרד החינוך.


מדי שנה מקיים המרכז את תחרות הכותבים הצעירים הארצית, בהשתתפות כלל התלמידים מכל בתי הספר המשתתפים בתכנית, בין היתר בתל אביב, פתח תקווה, ראשון לציון, חדרה, אשקלון, רחובות, אור יהודה ועוד. סיפורים מצטיינים מתרויות השנים האחרונות ראו אור לאחרונה במסגרת ספר הילדים המיוחד 'סיפורים במרכז' בהוצאת 'ידיעות ספרים' והוצאת 'טל מאי' ובשיתוף המרכז הישראלי לחדשנות בחינוך.

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...