שתף

מצרפת לישראל דרך גבעת וושינגטון

10:16 29.01.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

שר הקליטה והעלייה חה"כ אופיר סופר: "פתיחת השערים של מוסדות קולטי עלייה חשובה דווקא בעת הזו"

השבוע, אירחה קריית החינוך גבעת וושינגטון את שר העלייה והקליטה חה"כ אופיר סופר וצוותו

במסגרת הביקור נפגש השר עם הנהלת גבעת וושינגטון והנהלת תוכנית רש"י לעולות מצרפת המתקיימת באולפנת יש"י

בין הנוכחים במפגש: אביחי כהנא - מנכ"ל משרד העלייה והקליטה, משה פינס – משנה למנכ"ל, בנצי דל- יו"ר הוועד המנהל  קרית החינוך, שילה כץ- מנכ"ל גבעת וושינגטון, הרב דניאל דויטש- ראש אולפנת יש"י, יונה סלם- נציגת הנהלת תוכנית רש"י.

 

ביקור שר העלייה והקליטה אופיר סופר בגבעת וושינגטון | צילום: לירן ברששת

 

במסגרת הביקור התקיים סיור לשר ולצוותו והוצגו להם מגוון הפרויקטים והתוכניות המתקיימות בין כותלי הגבעה. בנצי דל סקר בפניו את 12 מוסדות החינוך השונים הנמצאים תחת קורת  גג אחד בקרית החינוך תוך הדגשה על הרצף החינוכי ומגוון אפשרויות ההשכלה, מהמכללה האקדמית להכשרת עובדי הוראה ועד חטיבת הביניים של האולפנה. בהתייחסו למנהלי המוסדות שילה כץ המנכ״ל בראשם אמר בנצי דל, כי כמו בכל מערכת החינוך בארץ ״על מנהלי בתי הספר תקום או תיפול מערכת החינוך״.

 

השר אופיר סופר שהתרגש והתרשם מהעשייה המגוונת והברוכה שנעשית בקרית החינוך, הפתיע את הנוכחים כשסיפר כי אימו למדה בעבר בגבעת ושינגטון ובנצי דל העיר כי גם רעייתו היא בוגרת המכללה לחינוך.

 

במפגש המרכזי, הוצגה לשר ולצוותו תוכנית רש"י לבנות עולות מצרפת, בניהולו של הרב עמנואל סלם, המתקיימת בגבעת וושינגטון זו השנה ה-25 ומטרתה היא מתן מענה לתלמידות עולות המגיעות מצרפת לישראל ללמוד לקראת הבגרות בישראל. בנוסף למקצועות של תכנית הלימודים, לומדות הבנות גם אולפן לעברית ומקצועות הקודש, מטיילות ומסיירות בארץ. מלבד הלימודים, קיומה של התוכנית מעודד עליה לישראל- למעלה מ-90 אחוז מהבוגרות נשארות בארץ לשרות לאומי, צבאי וללימודים באוניברסיטאות או מכללות בישראל. רבות משפחות עלו ארצה לאחר שהבת נשארה בארץ. 

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...