שתף

מצילים ביחד את איתמר המתוק

11:19 18.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

איתמר המתוק,  ילד מתוק בן 4 מרחובות, הוא אחד מ 50 מקרים נדירים בעולם והוא זקוק לטיפול יקר ומורכב. לשם כך הוא זקוק לכם הקהילה היקרה שתעזרו לו לעבור את הטיפולים האלה בעזרת תרומה נדיבה. כל אחד כפי יכולתו, כל אחד כמתנת ידו. אנא עזרו/שתפו

 

היכנסו לקישור :  לתת לאיתמר הזדמנות

 

שלום לכולם,
נעים להכיר – אנחנו אנסטסיה ושגיא, ההורים של איתמר;אנחנו מגייסים כסף על מנת לנסוע למרכז האירופאי לטיפול בדם טבורי וחקר השבץ, על מנת שהבן שלנו יקבל טיפול שני בתאי גזע מדם טבורי. הטיפול הזה הוכיח את עצמו כאשר גרם לבן שלנו להתחיל לתפקד, כנגד כל הסיכויים. בעזרתכם - נוכל לתת לאיתמר שלנו חיים מלאים.


איתמר הוא ילד מאוד נדיר, אחד מ-50 מקרים ידועים בעולם.


איתמר מאובחן עם שלל אבחנות וכותרות רפואיות אבל הראשיות הן Rett like syndrome ואחריה אוטיזם מורכב.עד הטיפול הראשון איתמר לא היה מזהה אותנו או מגיב אלינו כשהיינו נכנסים לחדר. הטיפול הראשון נעשה בגיל 3. עד אז - איתמר לא היה מסוגל להחזיק כפית כדי לאכול, או כריך, או צעצוע..

הכל היה נופל לו מהידיים. הילד שלנו היה מסכן את עצמו ללא הרף, ברמה שנקראנו למעון כי הילד השליך את עצמו ראש קודם ממתקן צעצועים..היה זקוק לסיוע צמוד, בגלל חוסר הבנה של סכנות, הכנסת חפצים לפה באופן אובססיבי ושלל התנהגויות אוטיסטיות קשות היו עולמו.כל פנייה של איתמר לעולם החוצה הייתה מותרת.. מותרות שהיינו זוכים לה לעיתים נדירות וכואבות. את רוב זמנו איתמר בילה בתוך עולמו הפנימי, מבלי דרך לתקשר עם הסביבה.תדמיינו לכם מה זה להיות במקום איתמר.


בינואר 2023 איתמר השתתף בניסוי קליני יוצא דופן ובו קיבל דם טבורי עצמי בחו"ל (שמרנו בשיבא כשנולד והטסנו לחו"ל באופרציה סופר מורכבת)מספר שעות לאחר שאיתמר קיבל עירוי דם טבורי בינואר 2023 הוא התעורר.. והמבט על פניו השתנה.ראינו באופן חד ומיידי שמשהו קורה. הילד שלנו הפך מנפקד – לנוכח.כבר באותו יום איתמר הצליח להבין וליישם הוראה פשוטה: "תן לי".

שבועיים אחרי העירוי - איתמר התחיל לאכול עם כפית ולהענות לג'סטות פשוטות.חודש אחרי העירוי - איתמר זיהה את אמא כשהיא נכנסה הביתה אחרי העבודה, רץ אליה וחיבק אותה.

חודשיים אחרי - איתמר התחיל להבין סיבה ותוצאה לדברים. איך להפעיל דברים פשוטים כמו ברז מים, לפתוח בקבוק, לזרוק זבל לפח, למלא בריכה לילדים, לבקש עזרה כשצריך ולסמן בתמונות מה צריך.חצי שנה אחרי - איתמר כבר קפץ ורץ ונהיה יציב והתחיל ללכת בלי צורך בעגלה צמודה..

ועכשיו אנחנו 9 חודשים אחרי והילד שלנו בוחר מה הוא רוצה ללבוש מול המראה... המורכבות הנוירולוגיות שנדרשת על מנת לזהות את עצמך היא בלתי נתפסת והטיפול הזה נתן לילד שלנו את הילדות שלו חזרה.ילד ש-3 שנים ראשונות מחייו התפתח כל כך מעט השיג בחצי שנה כל כך הרבה, והכל בזכות הטיפול היוצא דופן והחדשני הזה.אנחנו כאן כי אנחנו מגייסים כסף לתרופה של הילד שלנו - מנת דם טבורי מתרומה.


דם טבורי כבר הציל את הילד שלנו פעם אחת מחיים קשים מנשוא, אך המצב רחוק מלהיות מושלם.עם זאת - יש לנו תקווה אמיתית. יש תרופה לילד! ואנחנו יודעים שמספר טיפולים עובדים עוד יותר טוב - ולבן שלנו מגיע, כמו לכל ילד, לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו ובבריאות טובה. עבור איתמר - הדם הזה הוא ההזדמנות שלו לחיות חיים מלאים.רק חודש שעבר ישבנו בישיבת סוף שנה בגן ופעם ראשונה בחיים שאיתמר השיג את כל המטרות השנתיות שלו ומעבר. הרבה מעבר. פערים אדירים בהתפתחות של איתמר הצטמצמו.


דם טבורי הוכיח בטיחות (Do No Harm) אבל - אין שום דרך לקבל (עדיין) את הטיפול בארץ.


נחשפנו כבר לעשרות משפחות שטסו רק מישראל ועשרות אלפי משפחות בעולם שהילדים שלהן, בדיוק כמו איתמר, עברו שינויים תהומיים לטובה בהבנה, במוטוריקה ובהתפתחות.כרגע ניתן להגיע לטיפול רק במימון פרטי והעלות היא 18,000 יורו לטיפול, כל תרומה וכל עזרה תתקבל בברכה.בעזרתכם נוכל לעזור לאיתמר להמשיך ולחיות חיים בעלי משמעות, תקשורתיים וטובים.בעזרתכם - ניקח את איתמר לטיפול נוסף.

 

היכנסו לקישור: לתת לאיתמר הזדמנות

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...