שתף

מפסיקים לשלם יקר על ביטוח הרכב

16:14 22.09.2020

מה חדש ברחובות

 

רועי דורון מיבנה החליט לשנות את שוק הביטוח לרכב: "כיום מרוויחים על לקוח הקצה פעמיים: את מחיר הביטוח לחברת הביטוח ואת נגזרת פרמיית הביטוח המשולמת לסוכן הביטוח, האינטרס של כולם הוא שלקוח הקצה ישלם יותר"

מזה מספר שנים שתופעת ה'אינשור-טק' תופסת תאוצה, אנו רואים חברות מסורתיות רבות (הן מהארץ והן מהעולם) נכנסות לתחום ומשקיעות ביצירת מסלולים דיגיטליים וחדשניים יותר ללקוחות הביטוח.

 

בשנים האחרונות נפתחו חברות (נתגאה אפילו בחד הקרן הישראלי – lemonade) אשר נותנות שירות ישיר, חברות הביטוח המסורתיות יותר, מנסות לא להישאר מאחור, ומפתחות פלטפורמות דיגיטאליות למכירת ביטוח ללא גורם מתווך, שגוזר עמלה מחברת הביטוח.

 

 

כיצד שוק הביטוח המסורתי עובד?

"השוק עובד ומונע באמצעות עמלות שסוכני הביטוח מקבלים מחברות הביטוח, זאת אומרת שכיום מרוויחים על לקוח הקצה פעמיים: את מחיר הביטוח לחברת הביטוח ואת נגזרת פרמיית הביטוח המשולמת לסוכן הביטוח, האינטרס של כולם הוא שלקוח הקצה ישלם יותר". כך מסביר לנו רועי דורון, מנכ"ל ומייסד של חברת Compi (וכמובן גם יבנאי גאה), העוסקת בחיסכון בעלויות ביטוח הרכב."

 

"לאחר כ-10 שנים בעולם הביטוח האלמנטרי והתמקצעות בעיקר בעולם הרכב, למדתי כמה גדולה היא התחרות, כמה שוני יש בין הביטוחים השונים, וכמה המחיר ניתן לשינוי."

 

שינוי במחיר - אומר בהכרח פחות כיסוי, יותר סיכון?

"ממש לא, באמצעות חיתום אישי, הבנה של הלקוח וצרכיו, אופן וסגנון החיים שלו ועוד, אנחנו, ב- Compi, תופרים ביטוח למידותיו של הלקוח. הרי, אם השימוש שלך ברכב הוא מסוים, למה אתה צריך לשלם על הביטוח כמו השכן שלך? יש כאן מידתיות והתאמה אשר יוצרת את השוני, זה גם אחד מהדברים המבדלים אותנו מסוכני הביטוח ומאתרי המכירה והשוואות המחירים הקיימים ברשת כיום."

 

איך שוק הביטוח ישתנה בשנים הקרובות, לדעתך?

"אני מאמין שחברות הביטוח יהפכו לישירות יותר ויותר, זה יתבטא ב'חיסכון' עמלת הסוכן, שירות ישיר ומקצועי יותר מול החברה עצמה, יהפכו לדיגיטאליות יותר (גם בשירות) במסלול דומה למה שנעשה בעולם הבנקאות בשנים האחרונות."

 

"סוגי הביטוח בוודאי יקבלנו נפח נוסף, שכן, נכנסים רכבים יותר משוכללים, מתחילה כניסה של רכבים אוטונומיים, והנה, רק לפני כמה ימים, פורסם שטסלה מתכננת (ומזרזת) את כניסתה לארץ."
 

"כל השינויים הללו משאירים, את לקוחות הקצה, חסרי ניסיון וידע (ולפעמים גם כח) אל מול ההיצע הענק הדיגיטאלי – כאן Compi נכנסים לתמונה."

 

 

רועי דורון, מנכ"ל ומייסד חברת Compi

 

כיצד Compi עובדת?

"ראשית, אנו גורם מייעץ ובלתי תלוי. משמע, חברות הביטוח אינן משלמות לנו שכר, ולכן, אנו נשארים אובייקטיביים לטובת הלקוח בלבד, באופן זהה ליועץ פיננסי, או יועץ משכנתאות בלתי תלוי לצורך העניין, לנו משלמים נגזרת מתוך החיסכון שכבר השגנו. רק אם השגנו חיסכון - נגבה תשלום יחסי מאותו חיסכון, רק אם חסכנו מעל 300 ₪, על פחות מזה - אנו לא גובים כלל. ממוצע החיסכון ב-Compi עומד על כ-750 ₪ בזכות הקהילה שנבנתה, הקשרים ההדוקים עם חברות הביטוח והעבודה מולם בערוצים הישירים."

 

 

בעצם, במודל הזה כולם מרוויחים?

"לגמרי, המבוטחים נהנים משירות מלא, עד להשגת המחיר המשתלם ביותר. יחד עם זה נחסכת התעסקות מול חברות הביטוח, ומרוויחים פוליסה מצוינת במחיר הכי אטרקטיבי שיש (מחיר שלא קיים ללקוח העצמאי). חברת הביטוח חוסכת בעמלות הסוכן ולא נדרשת לשלם על העסקה, מה שמסייע לנו לתת מחיר משתלם ללקוח. וכמובן גם אנחנו ב- Compi אשר מקבלים את התשלום מהלקוח המרוצה."

 

"חשוב לי מאוד שהלקוח יהיה מרוצה, יקבל שירות שיוכל לסמוך עליו ואת כל האינפורמציה הרלוונטית, ובסופו של דבר, הלקוח יסגור את העסקה בלב שלם, כשכל המידע מונח לפניו וכל האפשרויות פתוחות וגלויות."

 

"בסיום התהליך אני מקשר בין איש הקשר בחברת הביטוח ללקוח המבוטח, על-מנת שנעבור, כולנו יחד, על כל הסיכומים שהשגנו לטובת הלקוח ויסגרו את העסקה."

 

"עד כה, תוצאות החברה מאוד מעודדות, והצליחו להפתיע אפילו אותי. הפידבקים מהלקוחות מאוד טובים, ואת חלקם ניתן לראות בדף העסק שלנו בפייסבוק: "Compi השוואה ייעוץ ביטוח".

מקווה שעוד ועוד יצטרפו למשפחה שאנו מקימים, כי המשפחה הזו נועדה למטרות חברתיות והוגנות, ואני מאמין שאפשר לשנות את שוק הביטוח לטובה."

 

Compi קומפי - השוואה, ייעוץ, פיתוח

054-212-6766

לשליחת מייל לחצו כאן >>

לדף הפייסבוק לחצו כאן >>

לאתר לחצו כאן >>

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...