שתף

''מעיר מזדקנת ומצטופפת לעיר צעירה, דינאמית ותוססת''

10:39 13.02.2024 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

"מעיר מזדקנת ומצטופפת לעיר צעירה, דינאמית ותוססת": מתן דיל חושף את החזון התכנוני המהפכני שלו לרחובות

 


המועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל, אשר צבר ניסיון רב בתחום התכנון העירוני ופיתוח תשתיות, מתוקף תפקידיו הקודמים כמ"מ מקום יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה ברחובות וכיו"ר ועדת תכנון ובניה הראל, חושף היום את החזון התכנוני המהפכני שלו לרחובות, לרבות חיבורה לכבישים הארציים, הקמת אזורי תעסוקה ומסחר חדשים ותכניות בנושא התחדשות עירונית ותשתיות. גם חזון זה מהווה חלק מ"תכנית מתן", תכנית העל המאגדת את כל תכניותיו המפורטות לעיר, עליהן ניתן לקרוא בהרחבה באתר >> www.matandil.co.il

 

בפתח חזונו תוהה דיל, כיצד בעיר אשר מונה למעלה מ-160 אלף תושבים, לא עודכנה תוכנית מתאר מאז שנות השמונים, וכיצד קורה שתכנית האב, שהיוותה מסמך מדיניות לפיתוח רחובות, לא עודכנה כבר למעלה משני עשורים.


תהיותיו חושפות את המציאות העגומה, לפיה רחובות גדלה והתפתחה, כטלאי על טלאי, ללא חזון או יד מכוונת, וכך, במקום עיר מודרנית ומתקדמת נאלצים התושבים לחיות בעיר מזדקנת ומצטופפת, שאינה מספקת איכות חיים, עם תשתיות מיושנות, מחסור במוסדות ציבור, בשטחים ירוקים ועוד. גם אזורי תעסוקה שנועדו לספק לעיר מקומות עבודה והכנסות אינם מתרוממים ואינם מדביקים את קצב גידול האוכלוסייה.

 

החזון התכנוני שמציג דיל, נכתב בשיתוף מומחים בתחום ונשען על ניסיונו הרב ועתיר הידע בתחום התכנון העירוני ופיתוח התשתיות, מתוקף תפקידיו הקודמים כמ"מ מקום יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה ברחובות וכיו"ר ועדת תכנון ובניה הראל, ולטענתו יוביל לשינוי דרמטי במצב הקיים במספר נושאים מרכזיים: נושא הדיור, שיקום והתחדשות הרקמות הוותיקות של העיר, הקמת תשתית תחבורה מודרנית ונגישה לכבישים ארציים ולכביש 431, קידום הרכבת הקלה והקמת תחנת רכבת נוספת בעיר, פיתוח המסחר במרכז העיר לצד השקעה בתכנון והקמת אזורי תעסוקה ומסחר גם בטבעת ההיקפית לכלל השכונות החדשות, לאורך צירי תחבורה עירוניים נגישים, כגון כביש 411, כביש 42 וכביש 40 ושימור האזורים החקלאיים בשולי העיר. 

 

לשיטתו, ההתנהלות התכנונית תתבצע ב-3 רמות של טיפול:


מגורים, תחבורה ומוסדות ציבור, תוך העדפה ברורה להתחדשות שכונות ותיקות על פני תכנון שכונות חדשות בשולי העיר, ובדגש על מיגון, נגישות, בטיחות וחידוש תשתיות.
פיתוח אזורי תעסוקה, מסחר ופנאי, שאינם מתפתחים ומניבים בקצב הרצוי, ואיתור עוגנים כלכליים נוספים לצורך מתן שירות ברמה גבוהה לתושבים.
פיתוח קהילתי - הפיתוח העירוני יותאם לצרכים של הקהילות המרכיבות את הפסיפס הרחובותי, לרבות סיוע לצעירי העיר ולדור הבא ולצד קליטת תושבים חדשים.

 

כלי תכנוני מרכזי למימוש החזון הוא תוכנית מתאר כוללנית אשר עד היום לא אושרה לעיר, תכנית שתאפשר לעיר עצמאות תכנונית בסיסית מול מוסדות התכנון, בעלת ראייה רחבה וכוללת של הצרכים לגידול העיר. לצורך כך נדרש שדרוג מנהל הנדסה באנשי מקצוע מובילים, כל אחד בתחומו.

 

דיל: "החזון שלי הוא תכנון בר קיימא שיאפשר פיתוח מושכל, בתמהיל נכון בין מגורים לתעסוקה, החייאת מרקמים וותיקים לצד שמירה הדוקה על הריאות הירוקות המקיפות את רחובות. העירייה בראשותי תיערך לצמיחה מבוקרת של העיר באופן שיאפשר איכות חיים גבוהה, סל שירותים עשיר, תחבורה יעילה ומקורות כספיים לעיר איתנה, כך שרחובות תהווה אבן שואבת לאוכלוסיות צעירות ואיכותיות."

 

המועמד לראשות העיר, יו"ר האופוזיציה מתן דיל

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...