שתף

ממשיכים בתהליך שימור הבתים הוותיקים ברחובות

14:25 27.04.2022 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

ממשיכים בתהליך שימור הבתים הוותיקים בעיר: מכרז לעבודות שימור למבנה ברחוב אחד העם
רק בחודש שעבר נחנך מחדש הבית הראשון בעיר- בית יוספזון שעבר תהליך שימור, ובימים אלה ממש יוצאת עיריית רחובות  באמצעות הלר החברה לפיתוח רחובות, במכרז לשימור בית נוסף: הבית ברחוב אחד העם 10.


בהתאם לחזון ראש העיר רחמים מלול, בשנים האחרונות השלימו העירייה והלר את תהליך השימור בבתים רבים כגון בית דונדיקוב, בית האסמים, ארמון קועטה, בית הכנסת הגדול וגולת הכותרת- בית העם שהפך להיכל התרבות העירוני.


בימים אלה פורסם מכרז לעבודות שימור, שיפוץ ותוספת בניה למבנה באחד העם 10.


המבנה לשימור הוא בשטח כולל של כ-110 מ"ר ותוספת הבניה המתוכננת היא בהיקף של כ100 מ"ר.


העבודות כוללות שימור ושחזור המבנה המקורי, שיקום קונסטרוקטיבי, שיקום פרטי שימור היסטוריים, עבודות גמר פנימיות וחיצוניות בהתאם לתיק השימור של הנכס.


בנוסף, תבוצענה עבודות פיתוח ותשתיות סביב המבנה, תוספת ממ"ד ובניה.


משך עבודות השימור צפוי לארוך כשנה וחצי, ובמקביל יפורסם מכרז להפעלת המבנה ביעוד של מסעדה/בית קפה.


ראש העיר, רחמים מלול: ״בלי לזכור את העבר- אין לנו הווה ואין לנו עתיד. אנחנו בונים את החדש בעיר יד ביד עם שימור הישן, זה הייחוד של העיר רחובות. על הפרק תהליך שימור של מבנים נוספים במקביל"

מהנדסת העיר, דלית הראל: "חידושו ושימורו של המבנה באחד העם 10 הוא חלק מפיתוח הרחוב ששופץ לאחרונה . המבנה הוא בית מושבה מסורתי שנבנה על נחלה משפחתית , מבנה חד קומתי ריבועי עשוי אבן כורכר מקורה בגג רעפים. במקום יבנו בית קפה ורחבת ישיבה , שיביאו תנועה וחיים לרחוב, כחלק מהמגמה להחיות ולהשמיש מבנים ישנים – ולא רק לשמר אותם- על מנת שיהוו מוקד חיים"

 

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...