שתף

''ממה הם מפחדים''

12:40 13.09.2023 | מערכת האתר

מה חדש ברחובות

מדוע הנהלת העיר פועלת לביטול מפגשי תושבים עם המועמדים לראשות העיר? המועמד לראשות העיר, עו"ד מתן דיל: "ממה הם מפחדים?"

 

לקראת הבחירות המוניציפליות שיתקיימו בסוף חודש אוקטובר, התארגנו תושבי שכונות רבות מרחבי העיר, לקיום מפגשי תושבים עם המועמדים לראשות העירייה לצורך היכרות ושיח שמבטא בצורה עמוקה ביותר את הדמוקרטיה.

 

מה שהחל כאירוע חד פעמי של ביטול פאנל שכונתי באחוזות הנשיא ברגע האחרון על ידי הנהלת העירייה, ביום שני האחרון, הפך לתופעה תמוהה עם הודעה שיצאה אתמול בערב מטעם הנהלת העירייה כי הפאנל שמתוכנן להיום בשכונת נווה יהודה מבוטל אף הוא, עקב החלטה של וועדת הבחירות העירונית שנוגעת לקיום פעילות פוליטית בגנים ציבוריים. מדובר בפאנל שתוכנן מזה זמן רב על ידי תושבי השכונה והידיעה על קיומו היתה ידועה גם לראש העיר ולסגניו, המתמודדים גם הם לראשות העיר ואף אישרו את הגעתם לפאנל.

 

לפאנל בשכונת אחוזות הנשיא ביום שני האחרון, אישרו הגעה שלושה מועמדים – מתן דיל, זוהר בלום ויניב מרקוביץ. לעומתם, ראש העיר המכהן, רחמים מלול, לא אישר את הגעתו.


תושבים רבים הגיעו בשעה היעודה אל מתחם הפאנל שהתקיים בגינה השכונתית, תפסו את מקומותיהם וחיכו בציפיה דרוכה לתחילתו של "המופע" אשר הועבר גם בלייב בערוצי החדשות המקומיים.

 

בשעה היעודה נכנסו שלושת המועמדים ותפסו את מקומותיהם בשולחן הפאנל, אך כאן חלה תפנית בעלילה. המועמד מתן דיל לקח את הפיקוד על האירוע ובישר לכל הנוכחים, בשמו ובשם המועמדים האחרים, כי הם נאלצים לבטל את השתתפותם באירוע מפאת חוות דעתה של היועצת המשפטית של העירייה שאסרה על קיום אירוע פוליטי בגינה ציבורית.


דיל הדגיש את מבוכתם הרבה שלו ושל המועמדים האחרים בעקבות המקרה, שכן הגעתם לאירוע אושרה לפני זמן רב והיה די זמן להיערך מראש עם חוות דעת שכאלה. עוד ציין דיל כי עם כל הצער שבדבר, ועם כל האכזבה שנגרמה לתושבים, אין בכוונתו, או בכוונת המועמדים האחרים, להפר את החלטתה של היועצת המשפטית, מכיוון שהיא מבצעת את תפקידה כשומר סף.
התושבים המאוכזבים התקשו לקבל עובדה זו ולאחר בדיקות וניסיונות נוספים מטעם המארגנים לקבל אישורים – הפאנל התקיים.

 

אתמול , 12.9, כאמור, התקבלה הודעת ביטול נוספת מטעם העירייה לגבי פאנל שאמור להתקיים הערב בשכונת נווה יהודה, אליו אישרו ארבעת המועמדים את הגעתם, לרבות ראש העיר.

 

מתן דיל: "אני זועם על ביטול הפאנל החשוב הזה והפגיעה הקשה בדמוקרטיה, דווקא על ידי אלה שמנהלים את העיר ומנסים להציג חזות של פתיחות והקשבה. אני משתוקק לשמוע את התושבים ולענות על כל שאלותיהם, גם הקשות ביותר! אין דבר חשוב יותר ממפגש שכזה ומשיח פתוח עמם. במשמרת שלי כראש העיריה דבר כזה לעולם לא יקרה. נותר לי רק לתהות לגבי האחראים לביטול – ממה הם מפחדים?"

 

ראש העיר רחמים מלול: 

"תושבות ותושבים יקרים,
לצערי הרב ישנם מועמדים שבמקום לדבר על עצמם עסוקים בלהכפיש אחרים, להטיל רפש ולפזר פייק ניוז וביקורת שלילית ושקרית.

לחלקם אין ממש עשייה חיובית למען הציבור ולכן הם נאלצים להתרכז בקמפיין נגטיבי הפוסל את האחר וזאת במקום להציג את עשייתם שלהם.

לדאבוני, ישנם כאלה שזו הפכה לתעמולת הבחירות שלו.

אני מבקש להבהיר כי ההחלטה לאסור על קיום מפגשי התושבים שהיו אמורים להערך במקומות ציבוריים, נתקבלה על ידי ועדת הבחירות העירונית ואין לה שום קשר ישיר או עקיף אלי.

הטענות נגדי ונגד ועדת הבחירות העירונית האחראית על תקינות מערכת הבחירות בעיר והטענות השקריות נגד שיקוליה מהוות לשון הרע ופגיעה ביושרתם של חבריה.

אבהיר כי גם אני, בדיוק כמו שאר המועמדים כפוף להחלטות של ועדת הבחירות ואין לי שום קשר להחלטה לאשר או להתיר פעילות פוליטית כל שהיא.

תושבות ותושבים, אני מבקש בכל לשון של בקשה אל תתנו יד להפצת פייק ניוז ואל תעניקו רוח גבית לתרבות הטלת הרפש על אחרים בשם הרצון לנצח בבחירות.

פסילת האחר, הפצת שקרים, האשמות שווא וסילוף עובדות הן התנהגויות פוגעניות שלא רק שאינן מוסיפות מצביעים, אלא גורעות את כל מי שמצפה לשיח אחר ממועמדיו ומרחיקות כל תושב ותושבת המחפשים את הכרת הטוב ולא האדרת הרע, שמבקשים לבנות את החיובי ולא להעצים את השלילי, שמתנגדים לחרמות, לאלימות פיזית ומילולית ומעודדים שיח פוזיטיבי החושף את היתרונות שבכל רעיין ובכל אדם.

זה נכון בכל עת ונכון שבעתיים בתקופת הימים הנוראים ובימים בהם האלימות משתוללת ברחובות.

אני שב ומבקש מכל המועמדים - לפני הכל בואו נשמור על רחובות מאוחדת ונקפיד על שיח מכבד ונאמן לאמת."

 

מתן דיל. לקח את הפיקוד על האירוע

© אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתם צילום שיש לכם זכויות בו, אתם ראשים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש בו. צור קשר

שתף

לוח ארועים

לכל הקופנים

קופונים

Loading...